Kategorie produktów w sklepie w kreatorze stron WWW

Z tego artykułu dowiesz się, jak tworzyć kategorie oraz jak zarządzać nimi w swoim sklepie internetowym zbudowanym w ramach Kreatora Profesjonalnego

SPIS TREŚCI

Jak dodać kategorie?

Tworzenie kategorii jest dostępne w karcie dodawania produktu. Aby tam przejść kliknij menu w lewym górnym rogu, następnie Sklep ⭢ Produkty ⭢ Dodaj produkt.
Kliknij SklepPrzejdź do Produktów

W tym miejscu oprócz samej opcji stworzenia produktu jest też możliwość dodania kategorii. Kliknij Dodaj kategorię i wprowadź dla niej nazwę (będzie ona widoczna na stronie).
W sekcji Kategoria, kliknij Dodaj kategorię
 

W trakcie dodawania produktu, możesz od razu stworzyć wiele kategorii. Oczywiście możesz również dodawać je przy kolejnych produktach.

Po opublikowaniu strony, w zakładce Sklep wyświetlają się wszystkie dodane produkty. By zobaczyć jedynie artykuły z wybranej kategorii, klienci mogą użyć filtra:
Filtrowanie produktów w sklepie po kategorii

Jak zarządzać kategoriami w sklepie? 

Często pojawia się pytanie o to, czy podział na kategorie może być widoczny w menu strony pod zakładką Sklep. Niestety nie jest to możliwe, ale pokażemy tu rozwiązanie, które może być pomocne.

Jeśli w sklepie jest kilka kategorii i chcesz pokazać je osobno, możesz umieścić linki do nich na stronie głównej. Mogą to być linki tekstowe, graficzne lub przyciski.

Jak uzyskać link do kategorii?

 1. By uzyskać link do kategorii, wystarczy na opublikowanym już sklepie wykonać filtrowanie:
  Filtrowanie produktów w sklepie po kategorii
 2. Po ustawieniu filtra, w pasku adresu automatycznie generuje się link do wybranej kategorii, który należy skopiować.
  Po przefiltrowaniu kategorii, skopiuj URL z pasku adresu

Teraz warto zastanowić się, gdzie i w jaki sposób chcemy umieścić ten link na naszej stronie.

Na przykładzie pokazujemy, jak zrobić to na stronie głównej, pod sekcją dotyczącą kapeluszy. Sekcja jest już gotowa (ma zdjęcie i opis), więc wystarczy umieścić jedynie przycisk, który będzie linkował do produktów z kategorii Kapelusze. Aby to zrobić, należy dodać widget. W tym celu:

 1. Kliknij Dodaj zawartość, a następnie Dodaj widżet.
  Dodaj zawartość - Dodaj widżet

 2. Na liście znajdź Przycisk. „Złap” go lewym przyciskiem myszy i przeciągnij w wybrane miejsce. Zwolnij przycisk myszy, by „upuścić” przycisk.
  Znajdź Przycisk i przeciągnij go w wybrane miejsce.
 3. Kliknij umieszczony przycisk, by skonfigurować jego działanie.
 4. W polu Link do… wybierz Strona zewnętrzna. W polu Link zewnętrzny, wklej skopiowany wcześniej link do kategorii. Pozostałe pola (zaznaczone na grafice niebieską ramką) wypełnij według swoich preferencji.
  Uzupełnij pola zaznaczone na zdjęciu.

W ten sposób klient zainteresowany ofertą kapeluszy, będzie mógł przejść od niej od razu ze strony głównej, zamiast przechodzić najpierw do zakładki Sklep i filtrować w niej kategorie. To idealne rozwiązanie do promowania produktów w promocji lub takich, którymi szczególnie chcesz zainteresować swoich klientów.

W ten sam sposób możesz umieścić na stronie głównej (lub innej) link do konkretnego produktu. Wystarczy, że na opublikowanej stronie, przejdziesz na stronę produktu i skopiujesz link do niej z paska adresu.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.