Sekcja Favicon – jak ustawić ikonę wyróżniającą moją stronę?

Zbuduj samodzielnie stronę WWW za pomocą Kreatora WWW w home.pl

Favicon to mały plik graficzny, ikona, która pojawia się w polu adresu, na aktywnej karcie przeglądarki lub w Ulubionych. Nie jest ona warunkiem działania strony WWW, ani też nie wpływa na jej pozycjonowanie.

Favicon stosuje się jako element dekoracyjny. Odgrywa także kluczową rolę w identyfikacji stron w przeglądarce, szczególnie kiedy użytkownicy korzystają z wielu zakładek. Dobrze dobrana Favicon’a pozwala na łatwe rozpoznanie strony wśród innych, uruchomionych w tym samym czasie.Przeglądarka internetowa - Zakładki - Przykładowe ikony Favicon, które pomagają odróżnić zakładki obok siebie

Obecnie Favicon rzadko kiedy widoczny jest w polu adresu przeglądarki. Zwykle jego miejsce zastępuje informacja o tożsamości witryny, w tym informacje o aktywnym połączeniu SSL.
Przeglądarka internetowa - Pasek adresu - Tożsamość witryny - Aktywne połączenie SSL

Jakie przygotować Favicon?

Plik musi być w formacie .ico. Niektóre ze starszych urządzeń mobilnych mogą nie wyświetlić favicona większego niż 4KB, dlatego zaleca się nie przekraczać tego parametru. Favicon ma zwykle wymiary 14×14 px, 16×16 px lub 32 x 32 px.

Jak dodać Favicon do mojej strony WWW?

  1. Po uruchomieniu Kreatora WWW kliknij ikonę Menu (poziome paski) aby rozwinąć funkcje kreatora stron WWW.

    Jak zmienić język interfejsu kreatora WWW?

  2. Przejdź do Ustawienia witryny > Favicon
  3. Plik możesz przeciągnąć, np. z pulpitu, bezpośrednio do okna przeglądarki we wskazane miejsce lub wskazać plik ręcznie klikając Wybierz obraz.Kreator Click Web - Menu - Ustawienia witryny - Favicon - Przeciągnij plik z Pulpitu lub wskaż plik ręcznie za pomocą przycisku Wybierz obraz
  4. Jeśli po załadowaniu pliku, opublikowaniu strony WWW, Favicon nie jest widoczny, sugerujemy wyczyścić pamięć cache przeglądarki.
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.