Jak dodawać słowa kluczowe i meta opis w WordPress?

Szybki hosting dla WordPressa

Uzupełnienie opisów meta oraz słów kluczowych to jedne z ważnych aspektów w strategii SEO witryny internetowej, aby poprawić jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Chociaż mogą nie mieć bezpośredniego wpływu na pozycjonowanie, stanowią część większego mechanizmu w którym działają roboty wyszukiwarek zwracając dopasowane do pytań użytkowników wyniki.

Pamiętaj, że chociaż analizą treści zajmują się maszyny, ich inteligencja bardzo zmieniła się na przestrzeni lat. Dlatego jedną z ważniejszych rad przy tworzeniu wysokiej jakości treści jest ich tworzenie pod czytelników a nie roboty wyszukiwarek. Dotyczy to tak samo treści wpisu, tytułu, opisu oraz słów kluczowych. Dzięki temu możesz uzyskać najlepsze wyniki, a jednocześnie budować pozytywną relację z czytelnikami, którzy chętnie docenią wartościowe teksty, a nie teksty SEO nastawione wyłącznie na pozycjonowanie.

Słowa kluczowe

Opis słów kluczowych, meta keywords. Zmienne metatagi, które odgrywają duże znaczenie w działaniu wyszukiwarek. Mogą nimi być pojedyncze słowa lub całe frazy. Jeśli trafiłeś na ten artykuł z wyszukiwarki, np. Google, stało się tak dlatego że użyłeś słów: słowa kluczowe, meta opis WordPress lub po prostu jak dodać słowa kluczowe i meta opis w WordPress. Wynikiem wyszukiwania dla tych słów i fraz był ten artykuł, a więc praktycznie stanowi on rozwiązanie dla “problemu” z którym skierowałeś się do Google.

Słowa kluczowe to typ metatagu, który pojawia się w kodzie HTML strony internetowej. Dla wyszukiwarek to kluczowa informacja informująca ją o tematyce strony, a jednocześnie informacja, którą wyszukiwarki potrafią posługiwać się celem zwrócenia właściwego wyniku. Każda opublikowana treść może składać się wielu słów i fraz kluczowych które boty wyszukiwarek potrafią odczytać.

Edytuj meta opis

Meta opis, meta description. Meta opis to krótki opis tego, o czym jest Twoja strona lub post w witrynie internetowej. Odgrywa o tyle ważną rolę, że nie tylko jest jedną z meta danych używanych przy budowaniu pozycji w wyszukiwarkach, ale także pomaga przyciągnąć uwagę czytelników. Meta opis jest elementem widocznymi w wynikach wyszukiwania Google i jeśli wprowadzisz go ręcznie, może on znacząco wpłynąć na ruch w Twojej witrynie internetowej.

Mechanizmy wyszukiwarek nie rozumieją języka jakim się posługujemy, dlatego koncentrują się na słowach kluczowych oraz meta opisach. W ten sposób próbując zidentyfikować o czym jest Twoja strona internetowa i publikowane na niej treści. Opis meta po prostu podsumowuje zawartość strony, ale dla robotów znaczenie ma też to, czy zdefiniowane przez nas słowa kluczowe występują w opisie tak jak życzyłby sobie tego użytkownik wyszukiwarki, zwracając mu najlepiej dopasowane treści.

Jak dodawać słowa kluczowe i meta opis w WordPress?

Domyślnie po zainstalowaniu CMS WordPress możliwości konfiguracji słów kluczowych oraz meta opisów są ograniczone. Większość danych przepisywana jest z opisu witryny internetowej i powielana na poszczególnych podstronach i wpisach. Takie rozwiązanie nie jest efektywne, dlatego przystępując do działania sugerujemy skorzystać z wtyczki WordPress, np. Yoast SEO.

Wtyczka Yoast SEO nie tylko pomoże Ci łatwo uzyskać dostęp do metadanych, ale także od samego początku wesprze w działaniach SEO oraz korekcie treści. O wtyczce Yoast SEO możesz przeczytać więcej w osobnym artykule w Centrum Pomocy. Znajdziesz tu informacje o procesie instalacji i aktywacji wtyczki oraz jej kluczowych zaletach jakie przyniesie witrynie internetowej.

Pierwsze uruchomienie Yoast SEO

Po zainstalowaniu i włączeniu wtyczki Yoast SEO musisz włączyć funkcje, aby używać meta słów kluczowych w witrynie WordPress.

 1. Przejdź do sekcji SEO z lewej strony ekranu i wybierz Ogólne, a następnie zakładka Funkcje.
 2. Aktywuj dostępne opcje dot. analizy SEO, czytelności, kluczowych treści czy mapy strony XML. Kluczowe treści meta dla WordPress
 3. Przejdź teraz do sekcji SEO z lewej strony ekranu > Wyszukiwarki > Rodzaje treści
 4. Upewnij się czy opcje Ustawienia meta Yoast SEO są włączone (Pokaż).
 5. W tym miejscu możesz też wprowadzić domyślne ustawienia dla publikowanych treści, np. generowanie tytułu lub treści opisu za pomocą zmiennych.

Przygotowanie słów kluczowych i opisów

Najpierw musisz edytować post lub stronę, na której chcesz dodać słowa kluczowe i opis za pomocą wtyczki Yoast Seo.

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress
 2. Przejdź do sekcji Wpisy > Dodaj nowy lub Wpisy > Wszystkie wpisy i edytuj istniejący wpis.
 3. Po edycji lub dodaniu treści oraz tytułu wpisu, przewiń na dół strony do ustawień wtyczki Yoast SEO dla danego wpisu/strony.
 4. Zobaczysz tytuł swojej strony i automatycznie wygenerowany opis jako fragment.
  Uzupełnij informacje o meta opisie i frazach kluczowych WordPress
 5. W polu tytułu SEO wpisz tytuł meta. Zobaczysz zieloną lub pomarańczową linię w zależności od długości tytułu. Tytuł SEO pobierany jest z tytułu wprowadzonego na górze wpisu + uzupełnionego o dodatkowe zmienne pobierane automatycznie. Możesz je wyłączyć, patrz wyżej.
 6. Przejdź do sekcji opisu Meta w tytule SEO i polu Slug . Napisz swój opis meta zgodnie z zalecaną długością. Wskazuje na to zielony pasek.
 7. Wpisz słowo kluczowe w polu Fraza kluczowa. Aby dodawać synonimy oraz dodatkowe słowa kluczowe konieczne będzie rozszerzenie wtyczki Yoast Seo do wersji Premium. W podstawowej wersji wtyczka sprawdzi i potwierdzi, że kluczowa fraza występuje odpowiednią ilość razy i w odpowiednim miejscu.
 8. Zoptymalizuj treść, postępując zgodnie z generowanymi opiniami w sekcji Wyniki analizy.
  Analiza treści Yoast Seo
 9. Popraw błędy i zastosuj najważniejsze sugestie. Twój post jest gotowy do publikacji.

Jak zamówić pakiet pozycjonowania w home.pl?

Aby zamówić pakiet pozycjonowania w home.pl, wystarczy wejść na odpowiednią podstronę ofertową, sprawdzić dostępne pakiety i zamówić wybrany pakiet. Po jego opłaceniu, skontaktuje się z Tobą specjalista home.pl w celu rozpoczęcia kampanii reklamowej.

 

Pozycjonowanie SEO - Zapraszamy do kontaktu - Zapytaj o ofertę pozycjonowania oraz reklamy internetowej w home.pl

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak