Opłaciłem domenę, kiedy będzie dostępna w sieci?

Kiedy domena zacznie działać po jej opłaceniu?

Rejestracja bądź przedłużenie abonamentu domeny następuje na podstawie zaksięgowanej wpłaty w home.pl

WAŻNE! Home.pl nie przedłuża domen na podstawie potwierdzeń płatności.

Przykład (gdy kupujesz nową domenę):

Jeśli kupujesz nową domenę, to gdy home.pl zaksięguje wpłatę, to od razu od tego momentu domena będzie działała w sieci (np. pod adresem Twojej domeny będzie widoczna strona www).

Przykład (przedłużasz ważność domeny):

Jeśli przedłużasz ważność domeny, która została zablokowana z uwagi na zakończenie jej okresu abonamentowego (np. po 365 dniach), to wymagane jest uiszczenie dodatkowej opłaty, która pobierana jest przez rejestr (np. NASK).

 

Pamiętaj więc, aby przedłużać domeny zgodnie z ustalonym terminem płatności, aby uniknąć uiszczenia dodatkowej opłaty. Dodatkowa kwota za reaktywację domeny zostanie doliczona do kwoty abonamentu na fakturze PRO FORMA, którą będziesz mógł pobrać z Panelu klienta home.pl.
WAŻNE! Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o sytuacji, w której zakończył się abonament domeny, którą chcesz przedłużyć.
Od momentu, gdy home.pl zaksięguje Twoją wpłatę, może upłynąć do 24 godzin nim Twoja domena ponownie będzie widoczna w Internecie (czas potrzebny na odświeżenie na serwerach DNS informacji na temat aktywacji Twojej domeny).

Co to jest domena internetowa?

Jak opłacić domenę?

Aby zarejestrować domenę lub przedłużyć jej ważność musisz ją opłacić. Możesz ją opłacić za pomocą:
  1. Płatności online (płatność kartą kredytową lub przelewem bankowym w czasie rzeczywistym).
    Zobacz jak opłacić domenę za pomocą płatności online.
  2. Płatności tradycyjnej (przelewem bankowym lub na poczcie).
    Zobacz jak opłacić domenę standardowym przelewem.
WAŻNE! Polecamy skorzystanie z pierwszej metody (płatności online) ze względu na natychmiastowe przedłużenie ważności usług, bez ryzyka ich utraty.
W przypadku tradycyjnego przelewu bankowego wszystkie wpłaty (po zaksięgowaniu przez home.pl) są rozliczane dnia następnego (z wyjątkiem niedziel i świąt) i dopiero wtedy ważność usługi zostanie przedłużona.
Przykład: Jeśli płatność została zaksięgowana w piątek na rachunku bankowym home.pl, to zostanie ona rozliczona dnia następnego, czyli w sobotę. W tym przypadku w sobotę zostanie przedłużona ważność usługi. Datą wystawienia Faktury VAT będzie data otrzymania wpłaty, czyli piątek.
Pamiętaj, że niektóre banki realizują płatności online tylko w dni powszednie (robocze).

Po rejestracji domeny zadbaj o jej właściwą konfigurację. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Zastanawiasz się, którą domenę wybrać? Szukasz odpowiedniej nazwy?

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie