Jak opłacić usługi tradycyjnym przelewem bankowym?

Znajdziesz tutaj instrukcje jak opłacić usługi metodą tradycyjną na nowej platformie home.pl.

Za pośrednictwem Panelu Klienta home.pl możesz opłacić Twoje usługi oraz zamówienia (np. przedłużenie ważności hostingu lub domeny). Zamówienia przedłużenia usług mogą być generowane automatycznie lub manualnie przez Klienta. Dopiero po wygenerowaniu zamówienia możliwe jest wykonanie jakiejkolwiek płatności.

Jeśli funkcja automatycznego odnawiania usługi jest włączona, to zamówienie przedłużenia ważności usługi zostanie automatycznie wygenerowane. Po wygenerowaniu zamówienia, możesz je opłacić za pomocą dostępnych metod płatności (płatność online oraz płatność tradycyjnym przelewem bankowym).
Przedłużanie ważności usługi może być realizowane na dwa dostępne sposoby. Zapoznaj się z poniższym artykułem, aby sprawdzić w jaki sposób możesz przedłużać ważność usług za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego.

Jak opłacić usługi tradycyjnym przelewem bankowym?

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby zlecić realizację płatności online z poziomu Panelu Klienta home.pl:

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta home.pl.
 2. Wybierz sekcję menu Konto, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Kliknij opcję menu Zamówienia i faktury lub Subskrypcje.
  • W zależności od ścieżki jaką wybrałeś, przejdziesz do widoku Zamówienia i subskrypcje, gdzie w sekcji Nieopłacone, znajdziesz wszystkie aktualnie oczekujące zamówienia i przedłużenia. Wybierz zamówienie, a następnie kliknij Opłać dokumenty.
  • Jeśli wybrałeś podsekcję Subskrypcje w nowym widoku zobaczysz listę wszystkich posiadanych aktualnie usług wraz ze statusem ich aktywności. Przy wybranych usługach, wymagających opłacenia, pojawi się opcja Opłać.

Wybór metody płatności:

 1. Na ekranie zostaną wyświetlone dostępne okresy subskrypcji. Wybierz na jaki okres czasu chcesz dokonać płatności. 
 2. Jeśli wybrana usługa oferuje taką możliwość, będziesz mógł zmienić plan subskrypcji (zmiana planu dostępna jest np. dla usługi hostingu lub sklepu internetowego).
 3. Jeśli wybrałeś odpowiedni plan oraz okres rozliczeniowy dla usługi, kliknij przycisk: Następny.
 4. W nowym oknie zostanie wyświetlone potwierdzenie zakupu. W sekcji: Informacja o płatności wybierz metodę płatności Przelew/Gotówka Zapoznaj się z regulaminem świadczonej usługi i rejestracji, a następnie Potwierdź płatność.
 5. Po zaznaczeniu zamówienia i kliknięciu przycisku Potwierdź, na ekranie zostanie wyświetlone potwierdzenie Twojego zamówienia, gdzie wyszczególnione zostaną dokumenty do opłacenia oraz kwota do zapłaty wraz z danymi do przelewu, tj. unikalny numer rachunku bankowego.

Co to znaczy, że numer rachunku bankowego jest unikalny?

Każdy klient posiada swój unikalny numer rachunku bankowego, na który należy przelewać należności za usługi. Oznacza to, że żaden inny klient nie powinien wpłacić należności za usługi na ten sam numer klienta co Twój. Swój unikalny numer rachunku bankowego znajdziesz w powitalnej wiadomości e-mail, którą otrzymałeś po zarejestrowaniu swojego konta. Podczas wysyłania przelewu, w jego tytule podaj numer zamówienia, którego dotyczy płatność (numer zamówienia znajdziesz w Panelu Klienta home.pl).

 • W tytule przelewu podaj numer zamówienia, którego dotyczy płatność. Numer zamówienia znajdziesz w opcji menu: Konto -> Zamówienia i faktury.
 • Faktura VAT za opłaconą usługę zostanie wygenerowana po zaksięgowaniu i realizacji zamówienia. Faktura VAT będzie dostępna do pobrania z poziomu Panelu Klienta home.pl (w opcji menu Zamówienia i faktury). Na adres e-mail zostanie wysłane powiadomienie o udostępnieniu faktury VAT w Panelu Klienta home.pl.

WAŻNE! Wybierz odpowiednią dla Ciebie metodę płatności i opłać wygenerowane zamówienie (np. zamówienie przedłużenia usługi). Sugerujemy korzystanie z płatności on-line, ponieważ jest to najszybsza oraz najprostsza metoda opłacania usług.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub