Jak opłacić usługi tradycyjnym przelewem bankowym?

Z artykułu dowiesz się jak opłacić usługi metodą tradycyjną na nowej platformie home.pl.

Za pośrednictwem Panelu klienta home.pl możesz opłacić Twoje usługi oraz zamówienia (np. przedłużenie ważności hostingu lub domeny). Zamówienia przedłużenia usług mogą być generowane automatycznie lub manualnie przez klienta. Dopiero po wygenerowaniu zamówienia możliwe jest wykonanie jakiejkolwiek płatności. Przedłużanie ważności usługi może być realizowane na dwa dostępne sposoby. Zapoznaj się z poniższym artykułem, aby sprawdzić, w jaki sposób możesz przedłużać ważność usług za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego.

SPIS TREŚCI

Jaki jest numer rachunku bankowego, na który mam wpłacić pieniądze?

Numer rachunku do płatności za usługi w home.pl znajdziesz w Panelu klienta home.pl, wiadomościach e-mail przypominających o płatnościach oraz na przesyłanych PRO FORMACH.

Numer konta bankowego do płatności znajdziesz na PRO FORMACH, które wysyłane są na Twój kontaktowy adres e-mail. Poniżej znajdziesz przykładową PRO FORMĘ z zaznaczonym miejscem, w którym wyświetlany jest numer rachunku do płatności.
Jak wygląda PRO FORMA z numerem rachunku do płatności za usługi w home.pl?

Rys. Numer konta znajdziesz na PRO FORMIE, która wysyłana jest na Twój adres e-mail.

Numer rachunku bankowego znajdziesz po zalogowaniu do Panelu klienta w sekcji Wsparcie Klienta → Kontakt → Dane firmy.

Rys. Zaloguj się do swojego Panelu klienta, aby sprawdzić swój numer rachunku.

Numer konta bankowego do płatności znajdziesz wiadomościach e-mail, które mają przypominać o płatnościach. Poniżej znajdziesz przykładową wiadomość e-mail wysyłaną po zamówieniu usług w home.pl.Numer konta do płatności znajdziesz w wiadomości, która została wysłana na Twój adres e-mail.

Rys. Numer konta znajdziesz w wiadomości, która została wysłana na Twój adres e-mail.
Podczas wysyłania przelewu, w jego tytule podaj numer zamówienia, którego dotyczy płatność (numer zamówienia znajdziesz w Panelu klienta home.pl).

Jak opłacić usługi tradycyjnym przelewem bankowym?

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby zlecić realizację płatności online z poziomu Panelu klienta home.pl:

 1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl.
 2. Wybierz sekcję menu: Konto, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
 3. Kliknij opcję menu: Zamówienia i faktury i znajdź sekcję: Nieopłacone. Zaznacz wybrane zamówienia do opłacenia i następnie kliknij przycisk: Opłać dokumenty.
  WAŻNE! Jeśli chcesz opłacić aktywną usługę, to przejdź do zakładki: Subskrypcje, wybierz aktywną usługę, którą chcesz opłacić i kliknij przycisk: Odnowienie.
  Panel klienta home.pl - zamówienia i faktury - nieopłacone - opłać dokumenty
 4. Na następnym ekranie wybierz, na jaki okres czasu chcesz dokonać płatności.
  Panel klienta home.pl - Konto - Zamówienia i faktury - Nieopłacone - Opłać dokumenty - Wybierz okres subskrypcji
 5. Jeśli wybrana usługa oferuje taką możliwość, będziesz mógł zmienić plan subskrypcji (zmiana planu dostępna jest np. dla usługi hostingu lub sklepu internetowego).
 6. Jeśli wybrałeś odpowiedni plan oraz okres rozliczeniowy dla usługi, kliknij przycisk: Następny.
 7. W nowym oknie zostanie wyświetlone potwierdzenie zakupu. W sekcji: „Informacja o płatności” wybierz metodę płatności: Przelew/Gotówka, zapoznaj się z regulaminem świadczonej usługi i rejestracji, a następnie Potwierdź płatność.
  Sugerujemy korzystanie z płatności cyklicznych karta kredytową.
  Panel klienta home.pl - Konto - Zamówienia i faktury - Nieopłacone - Opłać dokumenty - Wybierz okres subskrypcji - Szczegóły zamówienia - Wybierz metodę płatności i zapoznaj się z regulaminem
 8. Po zaznaczeniu zamówienia i kliknięciu: Potwierdź, na ekranie zostanie wyświetlone potwierdzenie Twojego zamówienia. Na swój adres mailowy otrzymasz od nas dokument z fakturą do opłacenia, na której znajdziesz numer rachunku bankowego,
WAŻNE!
Jeśli podczas opłacania zamówienia nie będzie dostępna opcja tradycyjnym przelewem, anuluj obecne zamówienie i wróć do sekcji KontoSubskrypcje → kliknij wybraną subskrypcję. Następnie wygeneruj dla niej nowe Odnowienie.  W kolejnym kroku wybierz płatność przelewem jako formę płatności za zamówienie.

Co to znaczy, że numer rachunku bankowego jest unikalny?

Każdy klient posiada swój unikalny numer rachunku bankowego, na który należy przelewać należności za usługi. Oznacza to, że żaden inny klient nie powinien wpłacić należności za usługi na ten sam numer konta. Numer rachunku bankowego znajdziesz po zalogowaniu do Panelu klienta w sekcji Wsparcie klienta → Kontakt → Dane firmy oraz w powitalnej wiadomości e-mail, którą otrzymałeś po zarejestrowaniu konta w home.pl.

Podczas wysyłania przelewu w tytule podaj numer zamówienia, którego dotyczy płatność (numer zamówienia znajdziesz w Panelu klienta home.pl).

Czy home.pl znajduje się na białej liście podatników VAT?

home.pl S.A. jest czynnym podatnikiem VAT i widnieje na „białej liście podatników”. Więcej informacji

Rachunki bankowe znajdujące się na PRO FORMACH od home.pl są tzw. rachunkami wirtualnymi, należącymi do PayU S.A. z siedzibą w Poznaniu, który obsługuje płatności masowe dla home.pl. Z tego względu mogą one nie figurować na “białej liście podatników”, ale nie oznacza to, że home.pl S.A. jako firma się na niej nie znajduje.

Konieczność płatności na numer konta widniejący na tzw. białej liście dotyczy tylko transakcji o wartości powyżej 15 000 zł. Jeśli chcesz uregulować należności za usługi w home.pl w kwocie równej lub powyżej 15 000 zł, skontaktuj się z home.pl w celu uzyskania numeru rachunku, na który należy wpłacić należność. Więcej informacji »

Gdzie znajdę numer zamówienia do tytułu przelewu?

W tytule przelewu podaj numer zamówienia, którego dotyczy płatność. Numer zamówienia znajdziesz w Panelu klienta w opcji menu: Konto -> Zamówienia i faktury.

Kiedy otrzymam fakturę VAT?

Faktura VAT za opłaconą usługę zostanie wygenerowana po zaksięgowaniu płatności w home.pl. Faktura VAT będzie dostępna do pobrania z poziomu Panelu klienta home.pl w opcji menu: Zamówienia i faktury.

Po wygenerowaniu faktury na kontaktowy adres e-mail zostanie wysłane powiadomienie o udostępnieniu faktury VAT w Panelu klienta home.pl.

Więcej informacji o fakturach VAT w home.pl znajdziesz pod tym adresem.
Instrukcje jak opłacić usługi tradycyjnym przelewem w poprzednim Panelu klienta:

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.