Jak anulować lub wstrzymać subskrypcję Xbox Live Gold lub Game Pass?

Anulowanie aktywnej subskrypcji Xbox Game Pass, Live Gold lub Ultimate odbywa się poprzez nieprzedłużenie jej działania na kolejny okres rozliczeniowy. Jeśli nie chcesz korzystać z usługi, nie opłacaj jej. Brak płatności za jedną z subskrypcji Xbox spowoduje jej wyłączenie i przywrócenie stanu początkowego profilu – dostęp do Xbox Live bez obsługi darmowej biblioteki gier oraz trybu wieloosobowego.

Model rozliczenia działa podobnie jak w przypadku płatności za usługi home.pl, które opłacasz z góry na określony cykl abonamentowy. Tu także możesz w dowolnej chwili przedłużyć ważność usługi lub zrezygnować, czekając na jej wygaśnięcie. Brak płatności za usługi home.pl spowoduje ich wyłączenie i docelowo usunięcie/zwolnienie np. domeny.

Poznaj ofertę home.pl dla subskrypcji Microsoft Xbox:

Spoiwem informacji o Twoim koncie Xbox, zawartości konsoli, postępie w grach, liście zakupionych gier, pobranych gier i treści jest konto Xbox Live. Jest usługą bezpłatną. W chwili uruchomienia konsoli i podłączenia jej do sieci Internet tworzysz profil gracza który powiązany jest z Twoim kontem Microsoft. Tworzą razem konto i dostęp do usługi Xbox Live. Konto Xbox Live posiada wszystkie informacje na temat Twojej aktywności oraz historii zakupów. Dzięki temu możesz w dowolnej chwili przerwać płatność np. za dostęp do biblioteki Game Pass, przerwać rozgrywkę multiplayer, a następnie po wielu miesiącach ponownie wykupić usługę i kontynuować grę. Postęp w grze tak samo jak wszystkie dodatkowe zakupy  zostaną zapisane w pamięci Twojego konta.

Automatyczne przedłużenie ważności  Xbox Live Gold i Game Pass

Anulowanie korzystania z subskrypcji Xbox Live Gold, Game Pass oraz Game Pass Ultimate odbywa się poprzez brak płatności za te usługi. Jeśli aktywowałeś subskrypcje za pomocą kodu lub karty upominkowej (np. zakupy z oferty home.pl), usługi automatycznie wyłączą się po zakończeniu ich cyklu ważności. Kiedy będziesz gotowy, wróć do rozgrywki, kup wybraną usługę na określony okres czasu i ponownie aktywuj się na koncie.

Wyjątek od tej zasady dotyczy sytuacji w której płatność za subskrypcje realizowana jest za pomocą karty kredytowej czy konta PayPal bezpośrednio na koncie Microsoft. Usługę  Xbox Live Gold, Game Pass lub Game Pass Ultimate możesz anulować w każdej chwili poprzez wyłączenie płatności cyklicznych. Odpowiedzialne są one za automatyczne przedłużanie subskrypcji. To domyślny model rozliczeń za usługi Microsoft zakupione bezpośrednio na witrynie i koncie Microsoft.

Rejestrując usługi Microsoft jak Office 365, Poczta Exchange bezpośrednio w home.pl, możesz kontrolować w jaki sposób będą one opłacane oraz czy ich aktywność zostanie przedłużona automatycznie. Gdy będziesz chciał zrezygnować z usług, nie opłacaj ich. W przypadku subskrypcji Xbox Game Pass czy Live Gold zakup u partnera Microsoft zawsze oznacza wydanie Tobie kodu aktywacyjnego, który wprowadzasz na koncie Xbox Live. Automatyczna płatność nie obowiązuje, chyba, że w miarę używania konta dodasz taką informację w panelu Microsoft, np. podając numer karty płatniczej lub konto PayPal.

Włączenie płatności cyklicznych jest często warunkiem skorzystania z dodatkowych promocji na subskrypcje Game Pass lub Xbox Live Gold. Po opłaceniu usługi można je w każdej chwili wyłączyć.

Jak wyłączyć płatności cykliczne za Xbox Live Gold lub Game Pass?

Jeśli aktywowałeś subskrypcje Xbox Live Gold, Game Pass lub Game Pass Ultimate na koncie Microsoft poprzez włączenie płatności cyklicznych możesz je w każdej chwili wyłączyć. Subskrypcje wygasną dopiero po zakończeniu okresu ważności.

  1. Zaloguj się w oknie przeglądarki do swojego konta Microsoft
  2. Wybierz pozycję Usługi i subskrypcje
  3. Kliknij Zarządzaj.Zarządzanie kontem Microsoft i subskrypcjami Xbox
  4. W szczegółach subskrypcji znajdziesz m.in. opcję Anuluj subskrypcję Xbox Live Gold lub Game Pass oraz Zmień (dla mechanizmu płatności.
    Zarządzanie kontem Microsoft i subskrypcjami Xbox
  5. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na tej stronie, aby kontynuować. Kliknij Zmień > Wyłącz rozliczenia cykliczne.Zarządzanie kontem Microsoft i subskrypcjami Xbox

Jak anulować subskrypcję Xbox Live Gold / Game Pass?

W tym samym miejscu w panelu konta Microsoft znajdziesz przycisk odpowiedzialny za wyłączenie subskrypcji. Kliknij Anuluj subskrypcję i postępuj zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie. Wyłączenie subskrypcji

Informacje dodatkowe:

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie