Wtyczki WooCommerce i PrestaShop – jak uruchomić kluczowe usługi w swoim sklepie internetowym

Budując sklep na platformie WordPress (WooCommerce) lub PrestaShop musisz pamiętać o uruchomieniu niezbędnych wtyczek, wspierających rozwój twojego biznesu. Aby odnieść sukces w e-commerce, zapewnij klientom dostęp do ich ulubionych metod płatności i wysyłki. Buduj zaufanie do swojej marki, poprzez zbieranie autentycznych opinii. Zobacz, jakie rozwiązania dla WooCommerce i PrestaShop znajdziesz w dostępnych modułach, jak je zainstalować oraz jak zaoszczędzić pieniądze.

SPIS TREŚCI

Podstawowe wtyczki dla sklepu internetowego

Najważniejszą troską właścicieli sklepów internetowych jest zmniejszenie kosztów podstawowych usług, jak dostawy i płatność przelewem online. Można to zrobić korzystając z oferty większych dostawców e-commerce, którzy wynegocjowali niższe stawki dla swoich klientów (rejestracja przez wskazane linki). Takie rozwiązanie jest szczególnie pomocne dla mniejszych firm, które dopiero zaczynają sprzedaż w sieci i nie są w stanie uzyskać korzystnych warunków.

Jakie wtyczki są ważne podczas budowania swojego sklepu?

 1. Płatność przelewem online – PayU
  rejestracja PayU

  Według raportu „E-commerce w Polsce 2021. Gemius dla e-Commerce Polska”, aż 70% klientów wybiera płatność szybkim przelewem (najpopularniejszy serwis to PayU, dalej Przelewy24 i dotpay). Wybierając rejestracje do PayU przez przypisany tej usłudze link, zapłacisz niższą opłatę aktywacyjną – 5 zł zamiast 199 zł i zyskasz korzystniejszą marżę – 1,29% zamiast standardowego 2,3% (pierwszy miesiąc bez prowizji!).
 2. Wysyłka – Furgonetka
  rejestracja furgonetka -sklep internetowy

  Koszty dostawy są jednym z ważniejszych czynników wpływających na decyzję o zakupie. Dla klientów istotny jest także dostęp do różnych metod wysyłki – cenią wygodę i możliwość wybrania dopasowanego rozwiązania. Ponad 77% klientów wybiera paczkomaty Inpost (Gemius, 2021). Zadaniem sprzedawcy jest zapewnienie kupującym, taniej i elastycznej metody dostawy towaru ze sklepu. Najbardziej trafionym rozwiązaniem będzie serwis Furgonetka, który gromadzi najpopularniejszych przewoźników w Polsce. Rejestrując się na konto Furgonetki za pomocą przygotowanego linku, zyskasz lepsze warunki cenowe niż gdy założysz konto samodzielnie.
 3. Zbieranie opinii od klientów – TrustMate
  zbieranie opinii o sklepie

  Budowanie solidnego wizerunku w sieci jest ważnym czynnikiem wpływającym na wzrost sprzedaży. Zbierając autentyczne opinie od swoich klientów, pozyskujesz ruch na stronie, a dzięki temu zwiększa jej widoczność w wyszukiwarce Google. Narzędzie TrustMate wpływa na wzrost sprzedaży średnio o 13%. Możesz zarejestrować się do serwisu przypisanym tej usłudze linkiem, aby uzyskać korzystniejszą ofertę.
 4. Tłumaczenie stron – dogadamycie
  tlumaczenie-sklepow-internetowych

  Prowadzenie e-biznesu to szansa na dotarcie do klientów z całego świata. Aby rozkręcić swój e-sklep na globalną sprzedaż, zleć tłumaczenie całej witryny (lub maili, reklam, wpisów na bloga itd.) firmie dogadamycie.pl, która oferuje usługi w aż 60 językach (w tym coraz popularniejszym ukraińskim). Oprócz profesjonalnych tłumaczeń otrzymasz wsparcie w konfiguracji wtyczki WPML dla WordPress, która umożliwia tworzenie wielojęzycznej strony. Zamawiając tłumaczenia pisemne, jako Klient home.pl, otrzymasz 20% rabatu korzystając z kodu HOMEPL.

Zobacz, jak uruchomić usługi PayU, Furgonetka oraz TrustMate na platformie WooCommerce i PrestaShop.

Konfiguracja wtyczek WooCommerce

 1. Jeżeli uruchomiłeś WordPressa korzystając autoinstalatora od home.pl to instalacja wtyczek odbywa się automatycznie.
  Przejdź do kokpitu, po lewej stronie menu, następnie wybierz Kokpit → Wtyczki. Na ekranie wyświetli ci się lista aktywnych wtyczek: PayU, Furgonetka i TrustMate.
  dodawanie modułów woocoomerce
 2. Jeżeli zainstalowałeś witrynę WordPress ręcznie i nie wyświetlają ci się wtyczki do PayU, Furgonetki i TrustMate – możesz dodać je ręcznie z repozytorium. W menu po lewej stronie wybierz zakładkę Wtyczki → Dodaj nową.

Konfiguracja wtyczek PrestaShop

PrestaShop posiada własny oficjalny „appstore” – PrestaShop Addons Marketplace, w którym możemy znaleźć ponad 3000 modułów dla naszego sklepu. Wiele z dostępnych w nim przydatnych rozwiązań jest darmowych (wtyczki są wgrane na platformę) i wystarczy je zainstalować. W przypadku płatnych modułów, musimy je zakupić przed instalacją.

Jak uruchomić moduły z Addons Marketplace?

 1. Utwórz konto na platformie Addons Marketplace.
 2. Zaloguj się do swojego panelu PrestaShop.
 3. W menu po lewej stronie kliknij zakładkę Moduły → kliknij w przycisk „Połącz z Addons marketplace”
 4. Uzupełnij dane do logowania → kliknij Chodźmy!

jak dodać moduły do prestashop
PayU

W przeciwieństwie do platformy WooCommerce, sklep z aplikacjami PrestaShop nie ma automatycznie wgranej wtyczki do modułu PayU. Możemy:

W sieci znajdziesz także niezależnych twórców i dostawców wtyczek PayU dla PrestaShop. Bądź ostrożny korzystając z ich usług.

Furgonetka

Tak, jak w przypadku PayU, nie mamy automatycznie wgranej wtyczki dla Furgonetki w ramach Addons marketplace. Możemy ją pobrać z oficjalnej strony Furgonetki. Następnie należy ją wgrać do panelu PrestaShop i zainstalować. Cały proces jest dokładnie opisany na stronie dostawcy usługi Furgonetka.

TrustMate

Wtyczka do zbierania opinii od klientów – TrustMate, jest dostępna za darmo w ramach gotowych modułów. Znajdź ją w zakładce Moduły (np. wpisując nazwę w wyszukiwarce), następnie zainstaluj ją w panelu sklepu i skonfiguruj, wedle własnych preferencji.
dodaj moduł trustmate na prestashopzainstaluj moduł trustmate na prestashop

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting z instalatorem Prestashop

Poznaj stabilny hosting przeznaczony dla znanej platformy sklepów internetowych – PrestaShop.