Jak zrobić kopię zapasową zapisów Minecraft i przenieść ją na inny komputer?

Backup plików Minecraft Java Edition może przydać się jeśli chcesz upewnić się, że nie utracisz swoich plików przy awarii komputera lub w momencie zmiany komputera na nowy. Utworzenie kopii zapasowej Minecraft jest bardzo proste.

SPIS TREŚCI

Kopia zapasowa Minecraft – jak zrobić Backup Minecraft?

Tworzenie kopii zapasowej plików Minecraft jest niezwykle proste, ponieważ nie wymaga żadnego oprogramowania. By wykonać kopię zapasową zapisów Minecraft Java Editon:

  1. Znajdź lokalizację plików Minecraft. Domyślną lokalizacją jest folder AppData, do którego uzyskasz dostęp, wciskając klawisze Windows + R i wpisując: „%appdata%\.minecraft”. Możesz też uruchomić Minecraft Launcher, przejść do zakładki instalacje i kliknąć ikonę folderu przy wybranej konfiguracji.
  2. Wejdź w folder saves i znajdź folder świata, którego chcesz zrobić backup. Będzie on nazwany tak samo, jak nazwałeś go w grze.
  3. Skopiuj cały folder świata w miejsce, na którym przechowujesz swoje kopie zapasowe. Może to być przenośny dysk twardy, pendrive USB lub dysk w chmurze (np. OneDrive).
Twoja kopia gotowa świata Minecraft jest gotowa. By ją przywrócić, przenieś kopię świata z powrotem do folderu saves na swoim komputerze.

Jak przenieść zapis Minecraft na inny komputer?

Przenoszenie zapisów świata Minecraft Java Edition jest równie łatwe, co tworzenie kopii zapasowej. By załadować swój świat na nowym komputerze, najpierw stwórz jego kopię (wykonaj instrukcję powyżej). Następnie przejdź na drugi komputer, zainstaluj Minecraft i przenieś folder z zapisanym światem do folderu saves.

Jeśli korzystasz z dysku OneDrive, możesz wyznaczyć lokalizację zapisywania plików Minecraft w folderze chmurowym na obu komputerach.

Po zakończeniu rozgrywki na jednym PC dane automatycznie zapiszą się w chmurze. Uruchamiając grę na drugim komputerze, możesz kontynuować grę od miejsca, w którym zapisałeś rozgrywkę.

WAŻNE!
Po zakończeniu gry odczekaj chwilę, by dane mogły się zsynchronizować.
Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie