Czy muszę posiadać dysk do Xbox One lub Series S|X aby grać w gry?

Konsole Microsoft Xbox One są fabrycznie wyposażone w wewnętrzny dysk twardy. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem konsoli, może okazać się że kupowanie zewnętrznego dysku do Xbox One nie jest konieczne. Przynajmniej na początku korzystania z konsoli. Jeśli jednak jesteś wytrawnym graczem lub lubisz testować nowe tytułu, może się także okazać, że dodatkowy dysk będzie bardzo przydatny.

Poznaj ofertę home.pl dla subskrypcji Microsoft Xbox:

Nieskończona rozgrywka dzięki subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate

Zewnętrzne dyski twarde (pamięć) to jedyne obsługiwane rozwiązanie umożliwiające uzyskanie dodatkowej ilości miejsca na gry, aplikacje oraz treści na konsoli Xbox One. Z technicznego punktu widzenia możesz wymienić wewnętrzny dysk twardy do konsoli, ale to rozwiązanie spowoduje utratę gwarancji na konsolę. Możesz jednak skorzystać z wydajności portu USB 3.0 i zastosować dysk zewnętrzny do Xbox One, który będzie równie skuteczny w działaniu jak ten wbudowany. Na to rozwiązanie decyduje się bardzo wielu użytkowników.

Czy muszę posiadać dysk do Xbox One aby grać w gry?

Odpowiedź na tytułowe pytanie brzmi: nie. Nie potrzebujesz posiadać dysku do konsoli Xbox One jeśli chcesz grać, instalować aplikacje lub pobierać inne treści. Decydując się na konsole Xbox One otrzymasz od 500 GB do 2 TB przestrzeni. 500 GB może wydawać się dużo, ale przy rozmiarach instalacji gier sięgających 100 GB w przypadku wielkich tytułów w otwartym świecie, ten dysk twardy wkrótce się zapełni.

Poza dużymi tytułami gier, m.in. Microsoft Store (sklep z grami, aplikacjami i treściami) oferuje chociażby wersje demonstracyjne gier. Możesz instalować ich naprawdę wiele nim zdecydujesz się na zakup pełnej wersji. Nie będziesz potrzebował zewnętrznego dysku twardego, jeśli będziesz regularnie kasował zbędne aplikacje i gry, które nie są Ci potrzebne.

  • Powinieneś wiedzieć, że gry cyfrowe wymagają pobrania i instalacji na dysku twardym (w pamięci konsoli). Przez to mogą zajmować naprawdę dużo miejsca. Sytuacja zmienia się gdy zdecydujesz się na gry na płytach BR. Wtedy w pamięci konsoli potrzebne jest miejsce tylko na pliki samej gry. Takie gry zajmują znacznie mniej miejsca. Gry i aplikacje mogą zajmować od kilku do kilkuset GB + dodatki.
  • Korzystając z oferty Xbox Live Gold, Game Pass, Game Pass Ultimate otrzymasz dostęp do dziesiątek lub setek wysokiej jakości, popularnych gier. Za darmo lub z możliwością ich zakupu na własność. Możesz za każdym razem instalować gry od nowa, lub mając duży dysk twardy dla Xbox One, zainstalować je wszystkie.

Kiedy potrzebuję zewnętrzny dysk twardy do Xbox One?

Problem nie jest poważny, jeśli lubisz grać, zakończyć rozgrywkę i dopiero uruchamiać kolejny tytuł. Wystarczy odinstalować pliki gry, aby uruchomić kolejny tytuł. Problem powstaje w chwili gdy masz wiele ulubionych tytułów i w każdej chwili chcesz mieć do nich szybki dostęp.

Może się wydawać, że taka sytuacja nie będzie prędko miała miejsce, dysk twardy konsoli Xbox One nie zapełni się. Jest jednak realna, m.in. z powodu kluczowych usług jakie oferuje Microsoft, a które znajdziesz w ofercie home.pl. Szybko wypełnisz dysk  do Xbox One.

Możesz zostać subskrybentem usług Xbox Live Gold, Game Pass lub Game Pass Ultimate co spowoduje, że otrzymasz dostęp do ogromnej bazy darmowych gier na konsolę Xbox One lub zakupisz je w znakomitych cenach na własność. Jesteśmy przekonani, że nie będziesz chciał tracić czasu na instalowanie ich za każdym razem, gdy będziesz chciał pograć. Po prostu zainstalujesz wszystkie gry jakie Cię interesują, a następnie uruchomisz je gdy tylko zechcesz zagrać.

GTA 5, Red Ded Redemption 2, Gears od War i wiele wiele innych tytułów czekają na Ciebie za darmo* w sklepie Microsoft Store.

Jaki zewnętrzny dysk twardy do Xbox One wybrać?

Microsoft nie ma specjalnych wymagań dla dysków twardych zewnętrznych instalowanych w portach USB konsoli Xbox One. Wymagane jest aby ich pojemność była nie mniejsza niż 256 GB (przy obecnej cenie pamięci i rozmiarze gier optymalne wydaje się minimum 1TB) oraz aby dysk  był kompatybilny z USB 3.0.

W ten sposób możesz podłączyć maksymalnie dwa dyski o pojemności kilku TB każdy. To naprawdę dużo miejsca, chyba, że Twoje wymagania dot. instalacji gier są jeszcze większe.

Dysk zewnętrzny do Xbox One to świetny pomysł na pierwszą inwestycję w nową konsolę (poza drugim i kolejnym padem do grania z przyjaciółmi i rodziną). Decydując się na zewnętrzny dysk twardy do Xbox One warto od razu rozważyć pojemność 1 TB i więcej. Pozwoli Ci to bez problemu zainstalować kilka dużych tytułów lub kilkanaście mniejszych.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie