Kto może korzystać z TeamViewer dla edukacji?

TeamViewer jest jednym z najbardziej znanych programów do zdalnego dostępu. Wiele firm korzysta z TeamViewera, dzięki któremu wspiera zdalnie swoich klientów i rozwiązują techniczne sprawy wewnątrz organizacji. Nawet osoby indywidualne używają podobnych rozwiązań do pomocy swoim bliskim. Istnieją jednak szczególne licencje TeamViewer przeznaczone do użytku w szkolnictwie, dlatego sprawdź szczegóły w tym artykule.

SPIS TREŚCI

Po co używać TeamViewera w szkolnictwie?

Producent popularnego oprogramowania do zdalnego dostępu udostępnia licencje dedykowane jednostkom edukacyjnym oraz instytucjom publicznym. Można znaleźć je pod nazwą TeamViewer EDU/GOV.

Nie są to licencje przeznaczone do użytku komercyjnego, choć ich zastosowanie w sektorze edukacyjnym oraz publicznym będą podobne. Posiadając własną sieć komputerów i urządzeń mobilnych w szkole, czy na uczelni, pracownicy IT będą mogli sprawnie zarządzać nimi w sposób zdalny. Z TeamViewerem EDU instalacja oprogramowania, czy regularne aktualizacje systemu zabierają zdecydowanie mniej czasu niż tradycyjna obsługa każdego komputera na miejscu.

TeamViewer dla edukacji i instytucji publicznych. Kto może korzystać z takich licencji?

Czym różni się TeamViewer dla edukacji od TeamViewera dla firm?

TeamViewer dla edukacji i sektora publicznego nie może być używany w celach komercyjnych. Takie licencje posiadają indywidualne warunki cenowe oraz wymagają weryfikacji jednostki pod względem kwalifikacji do uzyskania TeamViewera EDU/GOV. W home.pl wystarczy podanie numeru NIP.

Poza cenami subskrypcji i dodatkową weryfikacją podmiotu, który ma użytkować licencje dla szkolnictwa, innych różnic w stosunku do licencji komercyjnych nie ma. Podobnie jak dla firmowego TeamViewera, funkcjonują trzy rodzaje licencji z możliwością dokupowania dodatkowych rozszerzeń:

  • Business EDU/GOV,
  • Premium EDU/GOV,
  • Corporate EDU/GOV.

Gdzie kupić TeamViewera dla szkolnictwa?

Wszystkie wymienione wyżej licencje TeamViewer EDU/GOV znajdziesz w home.pl, który jest oficjalnym partnerem TeamViewera w Polsce. Odwiedź naszą stronę klikając w poniższy przycisk.

Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

TeamViewer narzędzie do dostępu zdalnego

Umożliwia zarządzanie i obsługiwanie komputerów, serwerów oraz innych urządzeń podczas połączenia zdalnego (nawet przez urządzenia mobilne). Pracuj zdalnie z każdego miejsca.