TeamViewer – jak ustawić nienadzorowany dostęp?

TeamViewer jest jednym z najchętniej wybieranych programów do zdalnego pulpitu. W obecnych czasach praca zdalna staje się coraz bardziej popularna i dlatego warto przygotować sobie przestrzeń do efektywnej pracy z domu. Sprawdź, jak włączyć nienadzorowany dostęp w TeamViewer i dlaczego może Ci się przydać.

SPIS TREŚCI

Jak działa łatwy dostęp w TeamViewer?

Domyślne ustawienia w licencjach TeamViewer wymagają każdorazowej akceptacji połączenia przychodzącego na komputerze. Nienadzorowany dostęp pozwala Ci połączyć się ze swoim komputerem bez potrzeby akceptowania sesji na urządzeniu końcowym. Dzięki temu, będąc w domu, bez problemu połączysz się ze swoim służbowym komputerem w biurze.

Warto jednak zachować ostrożność. Miej świadomość, że jeśli ktoś nieupoważniony przechwyci Twoje dane dotyczące konta TeamViewer, uzyska pełny dostęp do Twojego służbowego komputera.

UWAGA!
Darmowa aplikacja TeamViewer przeznaczona jest tylko do użytku niekomercyjnego. Jeśli chcesz używać jej w celach biznesowych, sprawdź profesjonalne licencje TeamViewer dla firm.

TeamViewer — jak włączyć nienadzorowany dostęp?

Aby włączyć łatwy dostęp, uruchom program TeamViewer na komputerze, z którym będziesz się łączyć, a następnie:

  1. Kliknij ikonę koła zębatego koło zębate w prawym górnym rogu okna aplikacji, a następnie wybierz zakładkę Bezpieczeństwo.
  2. Zaznacz checkbox: Udziel łatwego dostępu i rozwiń ustawienia hasła. Wybierz opcję dotyczącą braku hasła losowego i zatwierdź zmiany, klikając OK.Jak włączyć nienadzorowany dostęp w TeamViewer?
  3. Następnie przejdź do zakładki Zaawansowane i znajdź sekcję Zaawansowane ustawienia połączeń z tym komputerem. Ustaw silne hasło i kliknij OK.Jak ustawić nienadzorowany dostęp w TeamViewer?
  4. Po wykonaniu powyższych czynności będziesz łączyć się z tym komputerem po wprowadzeniu ID użytkownika i hasła. Nie będzie wymagana akceptacja sesji przychodzącej na komputerze końcowym.
Jeśli szukasz oprogramowania do pulpitu zdalnego, sprawdź aplikację TeamViewer dla firm i uzyskaj korzystną ofertę w home.pl.
Czytaj więcej
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

TeamViewer narzędzie do dostępu zdalnego

Umożliwia zarządzanie i obsługiwanie komputerów, serwerów oraz innych urządzeń podczas połączenia zdalnego (nawet przez urządzenia mobilne). Pracuj zdalnie z każdego miejsca.