Jak dodać nowy blok w edytorze WordPress?

WordPress posiada zaawansowany edytor treści umożliwiający proste tworzenie wpisów i stron, redagowanie treści oraz dodawanie dynamicznych elementów jak tabele, obrazy, galerie, multimedia, itp.. W porównaniu do klasycznego edytora WordPress, nowy domyślny edytor Gutenberg to typowy edytor wizualny działający na zasadzie przeciągnij i upuść element. Elementy, które możesz umieszczać w treści wpisów i stron to bloki, a z tego artykułu dowiesz się jak dodać nowy blok w edytorze WordPress.

SPIS TREŚCI

Bloki WordPress – informacje podstawowe

Bloki w WordPress to dynamiczne elementy, które możesz umieszczać we wpisach i stronach WordPress. Nie musisz posiadać wiedzy o edycji kodu HTML aby jednym kliknięciem dodać tabelę, kolumny, link, wstawić film video. Po prostu utwórz nowy lub edytuj istniejący wpis, nadaj mu tytuł a następnie zacznij wprowadzać treść. W kolejnych krokach wybieraj spośród dziesiątek gotowych elementów aby umieścić je w treści i nadać jej unikalny styl, zwiększyć funkcjonalność lub przyciągnąć uwagę użytkowników.

Tworząc treści dla witryny WordPress, którą możesz uruchomić korzystając z dedykowanej usługi Hosting WordPress, zwykle nadajesz im tytuł i dodajesz treść. Ważnym elementem każdego wpisu i strony jest używanie nagłówków H2 i H3 oraz równomierny rozkład treści. W ten sposób dbasz o optymalizację treści pod kątem SEO. Umieszczanie dodatkowych elementów jak tabele, obrazy, filmy, listy wpisów, ikony społecznościowe zwiększasz atrakcyjność treści. To także wpływa pozytywnie na treść, która dzięki dodatkowym atrybutom zyskuje na pozycji w wyszukiwarkach internetowych.

Do obsługi i instalacji witryny opartej na CMS WordPress zalecamy skorzystanie z oferty dedykowanej usługi hostingowej: Hosting WordPress SSD. Odpowiada on potrzebom witryn WordPress dostarczając im wysoką wydajność, obsługę LiteSpeed, a w przypadku wyższych pakietów także dedykowany adres IP. 

Szczególnym wyróżnikiem używania bloków w edytorze WordPress jest prosta ich obsługa. Skorzystaj z dedykowanego przycisku aby następnie wybrać gotowy blok, dodać go do wpisu i uzupełnić treścią czy multimediami. Wszystko to wykonasz za pomocą wizualnego edytora treści, a w menu po prawej stronie znajdziesz także dodatkowe parametry.

Jak dodać nowy blok w edytorze WordPress?

Zarządzanie i dodawanie bloków w edytorze WordPress jest możliwe na etapie tworzenia nowego lub edycji już istniejącego wpisu lub strony WordPress.

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
 3. Edytuj istniejący lub dodaj nowy wpis lub stronę.
 4. Skorzystaj z przycisku wstawiania bloków.
  Dodając blok skorzystaj z listy ostatnio używanych lub pokaż wszystkie bloki
 5. Wybierz jeden z popularnych bloków lub przeglądaj wszystkie.
  WordPress posiada kilkadziesiąt zdefiniowanych bloków, nowe dodasz za pomocą wtyczek
 6. Złap i przeciągnij blok lub kliknij w niego aby dodać nowy.
 7. Edytuj zawartość bloku.Umieść wybrany blok w treści wpisu WordPress a następnie dodaj zawartość
 8. Skorzystaj z opcji po prawej stronie ekranu aby zmienić dodatkowe parametry bloku treści.Każdy blok w zależności od jego zastosowania posiada dodatkowy panel opcji

Jeśli nie dodasz ręcznie bloku, a rozpoczniesz wprowadzanie nowych treści, automatycznie przyjmą one charakter akapitu. W każdej chwili możesz przekształcić niektóre typy bloków w inne, np. akapit w listę.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.