Jak dodać przycisk na stronie WordPress?

Przyciski na stronie internetowej mogą stanowić zaproszenie do wykonania akcji, np. zakupu, przejścia w określone miejsce, skorzystania z formularza rezerwacji. To prosty sposób, aby zachęcić użytkownika do wykonania określonej czynności. Przyciski są elementami szczególnie wyróżnionymi, a o zainteresowaniu nimi może decydować kolorystyka jak i rozmiar. Na stronie internetowej zwykle używane są do uruchomienia innej witryny lub jej strony, lub mogą, np. wywołać pobieranie pliku. Dowiedz się jak szybko wstawić przycisk na stronie WordPress.

SPIS TREŚCI

Przycisk WordPress – Informacje podstawowe

Przycisk akcji to dobre rozwiązanie, aby zachęcić użytkownika do wykonania dodatkowej czynności na stronie, a tym samym świetny sposób na zwiększenie konwersji. W odróżnieniu od typowych linków są o wiele bardziej zauważalne i pozwalają szybko przekierować użytkownika do określonej interakcji.

Za pomocą przycisków możesz przenieść użytkownika na strony transakcji, do formularzy kontaktowych, stron produktowych lub innych wpisów WordPress. To także sposób na promocje specjalne, wskazanie nowości w witrynie, itp.. O ile sam przycisk to jedynie jeden z elementów strony WordPress, to jego zastosowanie może być bardzo duże i zależne jedynie od Twojego pomysłu i celu, jaki chciałbyś osiągnąć z jego pomocą.

Do obsługi i instalacji witryny opartej na CMS WordPress zalecamy skorzystanie z oferty dedykowanej usługi hostingowej: Hosting WordPress SSD. Odpowiada on potrzebom witryn WordPress, dostarczając im wysoką wydajność, obsługę LiteSpeed, a w przypadku wyższych pakietów także dedykowany adres IP. 

Dodawanie przycisków we wpisach i stronach WordPress jest teraz bardzo łatwe. Edytor WordPress oferuje bowiem gotowy blok Przycisk, który wystarczy złapać i przeciągnąć w dowolne miejsce na stronie. Przycisk może zostać dodany jako pojedynczy blok lub grupa, a więc możesz umieszczać go np. obok obrazu, tekstu czy innych interesujących bloków WordPress.

Jak dodać przycisk na stronie WordPress?

Utwórz nowy lub edytuj istniejący wpis, a następnie do treści wstaw Przyciski – blok przygotowany przez zespół WordPress. Znajdziesz go za pomocą wyszukiwarki bloków w chwili ich umieszczania we wpisie:

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
 3. Edytuj istniejący lub dodaj nowy wpis lub stronę.
 4. Skorzystaj z przycisku wstawiania bloków. Wyszukaj blok Przyciski.
  Dodając blok skorzystaj z listy ostatnio używanych lub pokaż wszystkie bloki
 5. Uzupełnij nazwę przycisku oraz określ jego położenie.
  Dodaj nowy przycisk i nadaj mu unikalną nazwę i styl
 6. Skorzystaj z menu po prawej stronie ekranu, aby nadać przyciskowi styl.W dodatkowym menu opcji znajdziesz ustawienia personalizacji przycisku

Jeśli chcesz dodać przycisk obok obrazu, tekstu lub filmu, skorzystaj wpierw z bloku Kolumny, a następnie umieść w nich bloki Przyciski i inne dowolne.

Czytaj więcej:
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.