Podczas zmiany domeny zmień siteurl w wp-adminie

 

Jeśli korzystasz z systemu zarządzania treścią WordPress (ang. CMS), który został pierwotnie zainstalowany pod inną domeną i następnie zmieniłeś domenę na inną, to nie zapomnij przy okazji zmienić ustawień odnośnie siteurl w panelu administracyjnym tego WordPress’a.

Do instalacji i obsługi CMS WordPress polecamy usługę Hosting WordPress SSD zapewniającą wyjątkową wydajność i wysokie parametry bezpieczeństwa. Usługa oferowana jest także z certyfikatem SSL dla lepszej ochrony witryny WWW oraz newralgicznych danych. Sprawdź ofertę, zarejestruj usługę, zadzwoń jeśli masz dodatkowe pytania.

Oznacza to tyle, że jeśli zmienisz ustawienia przekierowania domeny i ustawisz ją w ten sposób, aby pod adresem domeny wyświetlany był wskazany WordPress, to prócz tej operacji, powinieneś jeszcze ustawić adres tej nowej domeny w ustawieniach samego WordPress’a. W przeciwnym wypadku, przy każdym wywołaniu strony internetowej, WordPress będzie nadal próbował wyświetlić stronę pod starym niezmienionym adresem.

Jak zmienić siteurl w WordPress (wp-admin)?

 1. Przed wykonaniem poniżej wymienionych zmian, upewnij się, że nowa domena została poprawnie skierowana na katalog, w którym znajduje się Twój WordPress. Zalecamy, aby siteurl został ustawiany w momencie, gdy nowa domena zostanie już skierowana na katalog z WordPress’em.
 2. Zaloguj się do panelu administracyjnego WordPress pod adresem: http://twojadomena.pl/wp-admin/ 
 3. Po zalogowaniu do panelu administracyjnego WordPressa (potocznie nazywany wp-adminem), przejdź do opcji menu: „Ustawienia” -> „Ogólne” (lewa strona ekranu).
 4. W polach: Adres WordPressa (URL) oraz Adres witryny (URL) wpisz adres nowej domeny, pod którą ma być wyświetlany Twój WordPress, np.: „http://twojadomena.pl”.
  Jeśli korzystasz z certyfikatu SSL, możesz wpisać adres domeny z przedrostkiem: https://
 5. Zapisz zmiany. Od tej chwili Twoja strona WWW oparta o WordPress będzie wyświetlana pod adresem nowej domeny.

WordPress - Ustawienia - Ogólne - Ustawienia ogólne - W polach Adres WordPressa (URL) oraz Adres witryny (URL) wpisz adres nowej domeny

Jak zmienić siteurl w bazie danych (phpMyAdmin)?

Jeśli ustawiłeś siteurl niepoprawnie, może to spowodować błędy w wyświetlaniu strony opartej o system WordPress. W takiej sytuacji może być wymagane ręczne poprawienie tego parametru bezpośrednio w bazie danych (np. za pomocą narzędzia phpMyAdmin).

 1. Skorzystaj z narzędzia phpMyAdmin i zaloguj się do bazy danych, na której został zainstalowany WordPress.
  • Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zalogować się do bazy danych za pomocą phpMyAdmin.
 2. Po poprawnym zalogowaniu do bazy danych, w lewym górnym rogu ekranu kliknij nazwę bazy danych, np.: 00073079_0000001. Po kliknięciu, na ekranie zostaną wyświetlone wszystkie tabele utworzone w ramach wybranej bazy danych.
  phpMyAdmin - Kliknij w nazwę bazy danych
 3. Po wyświetleniu wszystkich tabel, znajdź i kliknij tabelę o nazwie: wp_options.
  phpMyAdmin - Baza danych - Z listy tabel znajdź i kliknij tabelę o nazwie wp_options
 4. Na ekranie zostaną wyświetlone rekordy utworzone w tabeli wp_options. Znajdź pozycję o nazwie: siteurl i kliknij przycisk: Edytuj.
  phpMyAdmin - Baza danych - Tabele - wp_options - Znajdź pozycję o nazwie siteurl i kliknij przycisk Edytuj
 5. W polu option_value wpisz poprawny adres domeny, pod którą ma być wyświetlany Twój WordPress i kliknij przycisk: Wykonaj, który znajduje się w dolnej części ekranu.
  Jeśli korzystasz z certyfikatu SSL, możesz wpisać adres domeny z przedrostkiem: https://
  phpMyAdmin - Baza danych - Tabele - wp_options - siteurl - Edytuj - W polu option_value wpisz poprawny adres domeny, pod którą ma być wyświetlany Twój WordPress
 6. Po kliknięciu przycisku: Wykonaj, zostaną zapisane zmiany, a Twoja strona WWW powinna poprawnie wyświetlać się pod wskazanym adresem domeny.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.