Co to jest Poczta Windows?

Poczta Windows to dedykowany klient poczty elektronicznej domyślnie zainstalowany i dostępny zaraz po uruchomieniu systemu Windows 10. Jest bezpłatny, pozwala na obsługę wielu skrzynek e-mail oraz posiada wszystkie niezbędne do obsługi korespondencji funkcje. Jeśli nie oczekujesz od aplikacji pocztowej zaawansowanych opcji personalizowania ustawień czy zaawansowanych opcji automatyzacji obsługi korespondencji, to klient Poczta Windows jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

SPIS TREŚCI

Poczta Windows – informacje podstawowe

Większość programów do obsługi poczty elektronicznej oferuje dokładnie te same funkcje. Zasadnicza różnica dotyczy sposobu obsługi korespondencji, a więc zwykle samego interfejsu. Niektóre programy zapewniają dodatkowe opcje synchronizacji z serwerem poczty, jak np. obsługę Exchange czy synchronizację ustawień dedykowanej aplikacji z konkretnym serwerem poczty, np. poczta Onet.

Program pocztowy Poczta Windows to jeden z najpopularniejszych klientów poczty elektronicznej. Aplikacja jest domyślnie dostępna zaraz po instalacji i pierwszym uruchomieniu systemu Windows. Poczta Windows jest bezpłatna i oferuje znacza większość niezbędnych opcji jej obsługi oraz obsługi korespondencji, pożądanych przez użytkowników skrzynek e-mail. Jest prosta w obsłudze, zapewnia obsługę wielu kont e-mail w tym kont popularnych dostawców usług, jest w pełni synchronizowana z systemem Windows, np. z powiadomieniami.

Popularne funkcje Poczta Windows

Podstawowe funkcje programu pocztowego Poczta Windows:

 • Konfiguracja pierwszej skrzynki e-mail zaraz po uruchomieniu programu,
 • Możliwość uruchomienia i obsługi wielu skrzynek e-mail, w tym dedykowane opcji konfiguracji dla popularnych systemów pocztowych, np. Poczta Gmail,
 • Połączenie i obsługa wielu skrzynek odbiorczych w jedną,
 • Możliwość spersonalizowania ustawień synchronizacji poszczególnych skrzynek e-mail,
 • Personalizacja wyglądu aplikacji, szablonów oraz widoczności paska nawigacji,
 • Wysyłanie, odbieranie i odpowiadanie na pocztę elektroniczną,
 • Obsługa wiadomości e-mail w wielu oknach otwartych jednocześnie,
 • Szybkie akcje dla wiadomości e-mail, czyli dostęp do najważniejszych opcji i funkcji dla korespondencji bezpośrednio na liście wiadomości,
 • Wyróżnienie wybranych folderów i nadanie im priorytetu wyświetlania na liście,
 • Obsługa automatycznego podpisu do wiadomości e-mail dla wielu kont pocztowych,
 • i inne.

Podsumowanie

Poczta Windows to jeden z najlepszych programów do obsługi jednej lub wielu kont pocztowych w systemie Windows. Nie wymaga dodatkowej instalacji, jest bezpieczna, pozwala na pełną obsługę szyfrowanego połączenia z serwerami poczty elektronicznej. Zapewnia dostęp do najważniejszych dla użytkowników funkcji jak np. automatyczny podpis do wiadomości e-mail, zarządzanie folderami, obsługę etykiet Gmail.

Skorzystaj z Poczty Windows teraz i nie szukaj innych programów pocztowych. W aplikacji możesz szybko skonfigurować konto e-mail utworzone na serwerach pocztowych home.pl, np. w ramach Twojego konta.

Czytaj więcej:
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.