Wbudowana aplikacja do obsługi poczty w systemie Windows 10

Klient poczty w systemie Windows 10 tzw. Windows Mail / Poczta Windows jest łatwy w konfiguracji i ma prosty, przyjazny dla użytkownika interfejs. Umożliwia obsługę wielu kont pocztowych. Pomimo prostej budowy i łatwej obsługi, posiada wszystkie najważniejsze dla obsługi poczty funkcje. Jeśli mimo to niektóre z nich chociaż dostępne nie działają, pamiętaj, że niektóre rozwiązania, które znasz np. z poczty Webmail / poczta.home.pl mogą nie działać tak samo w dowolnych programach pocztowych.

Windows Mail obsługuje większość popularnych systemów pocztowych, np. Gmail, Yahoo, Outlook.com a także zapewnia możliwość konfiguracji poczty Exchange. Standardowo do obsługi poczty e-mail home.pl wystarczy konfiguracja z pomocą dostępnego protokołu IMAP. Dla większości kont e-mail, wystarczy wpisać adres i hasło do konta, a Poczta określi wymagane ustawienia serwera.

Jednym z bardziej cenionych rozwiązań jakie znajdziesz w Poczcie Windows jest to, że nowe wiadomości pojawią się w okienku powiadomień Centrum akcji z którego można także od razu odpowiedzieć. To wygodne rozwiązanie pokazuje siłę nie tylko samej aplikacji ale całego systemu Windows. Używanie Poczty Windows w systemie Windows 10 pozwala także na łatwą synchronizację ustawień na wielu urządzeniach, na których będziesz zalogowany.

Poczta Windows / Windows Mail umożliwia przypisywanie poszczególnym kontom indywidualnego podpisu oraz nazwy. Domyślnie aktywny jest także widok konwersacji (grupowanie wiadomości e-mail stanowiących jeden wątek), który także możesz włączyć w obsłudze poczty home.pl przez Webmail – poczta.home.pl.

Chociaż sama aplikacja Poczta Windows jest dedykowana do obsługi dotykowej, używanie jej z klawiaturą i myszą jest tak samo proste. Jej przejrzysty interfejs działa i sprawdza się zarówno na tradycyjnych wyświetlaczach jak i panelach dotykowych. Możliwość łączenia wielu kont  w jednej aplikacji oraz rozbudowane opcje formatowania tekstu, wstawiania elementów dodatkowych i załączników oznaczają, że Windows Mail sprawdzi się z najbardziej wymagającymi zadaniami. wszystkim oprócz najbardziej wymagających zadań e-mail.

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Windows i szukasz prostego i sprawdzonego rozwiązania do obsługi jednej lub wielu skrzynek e-mail utworzonych na serwerach home.pl lub poza nimi, z pewnością aplikacja Windows Mail / Poczta Windows spełni Twoje oczekiwania. Jeśli nie, zachęcamy do skorzystania z popularnych aplikacji Windows jak Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird i innych.

Zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem – rekomendowane

Korzystasz z poczty e-mail na komputerach lub urządzeniach mobilnych? Zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych instalując już dziś rekomendowane oprogramowanie antywirusowe. Chroń się przed zagrożeniami z sieci Internet: niebezpiecznymi załącznikami, linkami do niebezpiecznych stron, oprogramowaniem szpiegującym.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.