Co to jest Poczta Thunderbird?

Thunderbird to jeden z najpopularniejszych klientów poczty dla komputerów PC. Wraz z programem Outlook oraz Poczta Windows jest najchętniej wybieranym oprogramowaniem do prowadzenia korespondencji za pomocą wiadomości poczty elektronicznej. Podobnie jak większość programów oferuje wiele funkcji ułatwiających zarządzanie wiadomościami, w tym pożądaną obsługę wielu kont, automatyczny podpis do wiadomości, autoresponder i zarządzanie folderami poczty.

SPIS TREŚCI

Informacje podstawowe

Program Thunderbird to wieloplatformowy klient poczty i bezpieczna aplikacja typu open source. Posiada w swoim wyposażeniu także obsługę kanałów RSS, opcje grup dyskusyjnych czy ujednoliconą skrzynkę odbiorczą. To jedna z najlepszych alternatyw dla produktu Microsoft Outlook, która używana jest przez ponad 10 mln użytkowników na całym świecie. Dzięki wieloplatforomowości bez problemu uruchomisz to oprogramowanie zarówno na komputerach z Windows jak również Mac.

Jedną z największych korzyści i powodów, dla których użytkownicy wybierają pocztę Thunderbird jest to, że jest to oprogramowanie bezpłatne. Do tego regularnie aktualizowane. Umożliwia także instalację dodatków rozszerzających podstawowe funkcjonalności programu. Proste zarządzanie wieloma skrzynkami e-mail, łatwa konfiguracja poczty Gmail czy bezpłatnej poczty Onet, WP oraz poczty home.pl stawiają ten program w czołówce najlepszych programów pocztowych.

Najważniejsze zalety

Wśród największych i najważniejszych zalet tego oprogramowania znajdziemy m.in.:

  • możliwości obsługi wielu kart z wiadomościami e-mail,
  • wsparcie dla wszystkich protokołów poczty POP3, IMAP, SMTP
  • możliwość łatwej archiwizacji wiadomości za pomocą jednego przycisku,
  • możliwość zarządzania korespondencją poprzez wyszukiwarkę, filtry, tagi i widoki,
  • rozszerzenie funkcjonalności oprogramowania poprzez instalację dodatków, wtyczek
  • wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki dodatkowym filtrom antyspamowym, antywirusowym i zaporom sieciowym.

Podsumowanie

Zarządzanie wieloma kontami e-mail, obsługa wspólnego folderu skrzynka odbiorcza, dziesiątki dodatków rozszerzających funkcjonalność aplikacji i wiele innych funkcji – Thunderbird, jedna z najlepszych alternatyw dla Microsoft Outlook. Skorzystaj z oprogramowania, instalując je na komputerach Windows lub Mac.

Czytaj więcej:
  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.