Jak założyć pocztę e-mail?

Utworzenie skrzynki e-mail nie jest trudne. Jeśli rejestrujesz konto w home.pl, po prostu nadaj swojej skrzynce unikalny adres, zarejestruj i opłać usługę, a następnie zaloguj się do niej i wyślij pierwszą wiadomość. Jeśli jesteś właścicielem usługi hostingowej, możesz utworzyć wiele kont e-mail, np. we własnej domenie. W sieci Internet znajdziesz także wiele darmowych rozwiązań.

SPIS TREŚCI

Bezpłatna skrzynka e-mail

Rozwój sieci Internet spowodował, że bardzo szybko potrzebny był sposób na łatwe i szybkie przekazywanie wiadomości. Skrzynki e-mail od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem, także ze względu na to, że była to jedna z nielicznych form komunikacji z innymi użytkownikami. Dodatkowo można było przesyłać wygodnie pliki jako załączniki. Dziś poczta e-mail działa w bardzo podobnej formule, chociaż jej możliwości są znacznie lepiej wykorzystywane, a przede wszystkim, mogą być zintegrowane z szeregiem innych usług, funkcji oraz działają w oparciu o wygodne protokoły pocztowe.

W sieci Internet znajdziesz dziesiątki dostawców usługi bezpłatnej skrzynki e-mail. W większości przypadków są to firmy i serwisy oferujący usługę przy okazji utrzymywania innych serwisów internetowych, np. serwisów informacyjnych lub usług hostingowych/IT. Oferują oni zwykle bezpłatną pocztę e-mail, dzięki której mogą dystrybuować, np. treści marketingowe, w zamian oferując możliwość wysyłania i odbierania wiadomości e-mail. Inni zachęcają w ten sposób do rejestracji jej płatnych wersji lub dodatkowych usług. W sieci Internet trudno znaleźć dziś produkt, który jest naprawdę za darmo. Często, odbywa się to kosztem wyrażenia zgody na określone warunki, np. oglądanie reklam, otrzymywanie materiałów promocyjnych, a co za tym idzie także korzystanie z ograniczonych funkcjonalności typowych dla kont poczty elektronicznej.

Możesz używać bezpłatnej poczty e-mail i nie jest to w żaden sposób niebezpieczne, tak długo jak przestrzegasz podstawowych zasad bezpieczeństwa w sieci. Możesz jej też używać do mniej ważnych czy oficjalnych celów, jakimi jest np. rejestracja na forach internetowych, drobna wymiana korespondencji czy korzystanie z newsletterów. Jeśli jednak dbasz o bezpieczeństwo, kopie zapasowe, wizerunek swój i swojej firmy, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie nie tylko korzystanie z płatnej poczty e-mail, a jeszcze lepiej, poczty utworzonej we własnej domenie.

Poczta home.pl

W ofercie home.pl znajdziesz kilka usług, dzięki którym będziesz mógł uruchomić pocztę elektroniczną. Oferujemy rozwiązania płatna, w tym usługi umożliwiające tworzenie konta e-mail we własnej domenie, jak również pocztę opartą o Microsoft Exchange. Każde ze wskazanych rozwiązań jest rozwiązaniem płatnym, pozbawionym reklam, opartym o działanie bezpiecznych i wydajnych serwerów wyposażonych w narzędzia do ochrony prywatności użytkowników, ochrony przed spamem, itp..

  • Usługi hostingowe home.pl, np. Hosting Biznes lub Hosting WordPress SSD: to usługi hostingu współdzielonego oferujące możliwość utworzenia kont e-mail oraz uruchomienia strony internetowej. Wszystkie usługi mogą działać we własnej domenie internetowej, pozwalając utworzyć bezpłatne konto e-mail (w ramach usługi hostingowej), np. jan.kowalski@moja_firma.pl
  • Usługi poczty elektronicznej home.pl: to dwie usługi dostępne w naszej ofercie. Prywatny e-mail oferuje możliwość skorzystania ze skrzynki e-mail w jednej z 10 dostępnych domen internetowych. Poczta Biznes to hosting dedykowany do obsługi samej poczty (bez stron WWW) z możliwością podłączenia własnej domeny internetowej.
  • Microsoft Exchange: profesjonalna poczta e-mail obsługiwana w ramach usług firmy Microsoft, oferująca pojemne skrzynki e-mail, ochronę przed spamem i złośliwym oprogramowaniem oraz w pełni zintegrowana z usługami Microsoft, pakietem Office i programem Outlook,
  • Google Workspace: poprzednio Google G Suite, to pakiet biurowy, który poza typowymi narzędziami i programami biurowymi oferuje także dostęp do firmowej poczty e-mail

Jak założyć pocztę e-mail?

Jeśli korzystasz z usług home.pl, założenie poczty e-mail nie jest trudne. Możesz założyć nową usługę poczty e-mail (skrzynkę w jednej z 10 domen) lub zarejestrować hosting, a jeśli już go posiadasz, utworzyć konto e-mail na hostingu. W drugim przypadku przydatne będzie posiadanie własnej domeny i podpięcie jej do hostingu. Poniżej znajdziesz odnośniki do popularnych

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.