Jak dodać skrzynkę e-mail na serwerze w home.pl?

Poczta wybrana przez tysiące firm

W artykule znajdziesz instrukcje jak utworzyć skrzynkę e-mail na poprzedniej platformie home.pl. Instrukcje jak to zrobić na nowej platformie znajdziesz poniżej:

Za pośrednictwem Panelu klienta home.pl możesz utworzyć skrzynki e-mail, które będą funkcjonowały w adresach Twoich domen przypisanych do serwera. Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak utworzyć nową skrzynkę e-mail na hostingu w home.pl.

Jak utworzyć skrzynkę e-mail na serwerze znajdującym się na poprzedniej platformie home.pl?

 1. Zaloguj się w Panelu klienta home.pl nazwą usługi administracyjnej lub identyfikatorem usługi serwera.

 2. Przejdź do sekcji Usługi i odszukaj posiadaną usługę hostingu, np. Hosting Biznes.
 3. Kliknij w nazwę wybranej usługi, następnie Konfiguracja usługi.
 4. W nowym widoku skorzystaj z przycisku Skrzynki e-mail, a następnie Dodaj.
  Instrukcja krok po kroku - Panel klienta - Usługi - Wybrana usługa - Konfiguracja usługi - Skrzynki e-mail - Kliknij przycisk Dodaj, aby utworzyć skrzynkę e-mail
 5. Uzupełnij informacje o koncie e-mail wg. poniższego schematu:
  Panel klienta - Usługi - Wybrana usługa - Konfiguracja usługi - Skrzynki e-mail - Dodaj - Uzupełnij w formularzu informacje o koncie e-mail
  • Nazwa skrzynki e-mail: podaj częśc adresu e-mail, przed znakiem @,
  • Domena: wybierz domenę w której konto e-mail ma być aktywne, po znaku @. Pozostaw opcję @we wszystkich domenach, jeśli nie posiadasz własnej domeny, posiadasz usługę bez obsługi funkcji Multipoczty lub chcesz utworzyć jedną skrzynkę e-mail, dostępną pod wieloma adresami,
  • Hasło: ustal hasło dostępu do konta  e-mail, pamiętaj aby było silne. Skorzystaj z generatora haseł, jeśli chcesz aby system sam wygenerował dla Ciebie hasło. Powtórz je w polu Powtórka hasła.
  • Pojemność skrzynki e-mail: ustal pojemność konta e-mail, jakie chcesz przeznaczyć na wiadomości.
 6. Kliknij przycisk Zapisz, aby utworzyć nową skrzynkę e-mail na serwerze.
 7. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak korzystać ze skrzynki e-mail na serwerze w home.pl.

Dodatkowe opcje tworzenia konta e-mail

 • Domena: tworzone konta e-mail mogą być aktywne w konkretnej domenie lub we wszystkich domenach przypisanych do serwera. Czytaj więcej o konfiguracji domeny w koncie pocztowym.
 • Dostęp FTP do konta – skrzynka e-mail stworzona w ramach serwera może zyskać funkcjonalność dostępu do zasobów (plików) opublikowanych na serwerze. W ten sposób np. firma projektująca Tobie stronę WWW będzie mogła wprowadzać zmiany na plikach, bez koniecznej znajomości Twojego hasła do Panelu klienta home.plCzytaj więcej, o konfiguracji dostępu do wydzielonego katalogu, konta FTP i logów w ramach konta pocztowego.
 • Licencja Cloud Email Xchange – podczas tworzenia nowej skrzynki e-mail na serwerze, możesz od razu przypisać ją do licencji Xchange, która została wcześniej przypisana do danego serwera. Licencja taka rozszerza funkcjonalność poczty e-mail.
 • Zezwól na dostęp do kopii zapasowej – w przypadku wybranych usług będziesz mógł w tym miejscu określić czy tworzone konto pocztowe ma mieć dostęp do katalogów na serwerze, w których dostępne są kopie zapasowe oraz pliki logów.
 • Każdy serwer WWW lub sklep internetowy zarejestrowany w home.pl pozwala na utworzenie nieograniczonej ilości skrzynek e-mail w ramach dostępnej pojemności.
Jeśli po utworzeniu skrzynki e-mail chcesz skonfigurować program do obsługi poczty (IMAP), zaloguj się przynajmniej raz do tej utworzonej skrzynki e-mail przez serwis poczta.home.pl. Pierwsze logowanie jest niezbędne, aby móc poprawnie korzystać z programu do obsługi poczty (np. Thunderbird)
WAŻNE! Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak skonfigurować program do obsługi poczty e-mail.
Jak ustawić pocztę w urządzeniu Apple, np. iPad?
Poprzedni
Jak skonfigurować program obsługi poczty?
Następny

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


Poczta e-mail bez limitu załącznika

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie