Jak dodać skrzynkę e-mail na serwerze w home.pl?

W artykule znajdziesz instrukcje jak utworzyć skrzynkę e-mail na poprzedniej platformie home.pl. Instrukcje jak to zrobić na nowej platformie znajdziesz poniżej:

Za pośrednictwem Panelu klienta home.pl możesz utworzyć skrzynki e-mail, które będą funkcjonowały w adresach Twoich domen przypisanych do serwera. Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak utworzyć nową skrzynkę e-mail na hostingu w home.pl.

Jak utworzyć skrzynkę e-mail na serwerze znajdującym się na poprzedniej platformie home.pl?

 1. Zaloguj się w Panelu klienta home.pl nazwą usługi administracyjnej lub identyfikatorem usługi serwera.

 2. Przejdź do sekcji Usługi i odszukaj posiadaną usługę hostingu, np. Hosting Biznes.
 3. Kliknij w nazwę wybranej usługi, następnie Konfiguracja usługi.
 4. W nowym widoku skorzystaj z przycisku Skrzynki e-mail, a następnie Dodaj.
  Instrukcja krok po kroku - Panel klienta - Usługi - Wybrana usługa - Konfiguracja usługi - Skrzynki e-mail - Kliknij przycisk Dodaj, aby utworzyć skrzynkę e-mail
 5. Uzupełnij informacje o koncie e-mail wg. poniższego schematu:
  Panel klienta - Usługi - Wybrana usługa - Konfiguracja usługi - Skrzynki e-mail - Dodaj - Uzupełnij w formularzu informacje o koncie e-mail
  • Nazwa skrzynki e-mail: podaj częśc adresu e-mail, przed znakiem @,
  • Domena: wybierz domenę w której konto e-mail ma być aktywne, po znaku @. Pozostaw opcję @we wszystkich domenach, jeśli nie posiadasz własnej domeny, posiadasz usługę bez obsługi funkcji Multipoczty lub chcesz utworzyć jedną skrzynkę e-mail, dostępną pod wieloma adresami,
  • Hasło: ustal hasło dostępu do konta  e-mail, pamiętaj aby było silne. Skorzystaj z generatora haseł, jeśli chcesz aby system sam wygenerował dla Ciebie hasło. Powtórz je w polu Powtórka hasła.
  • Pojemność skrzynki e-mail: ustal pojemność konta e-mail, jakie chcesz przeznaczyć na wiadomości.
 6. Kliknij przycisk Zapisz, aby utworzyć nową skrzynkę e-mail na serwerze.
 7. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak korzystać ze skrzynki e-mail na serwerze w home.pl.

Dodatkowe opcje tworzenia konta e-mail

 • Domena: tworzone konta e-mail mogą być aktywne w konkretnej domenie lub we wszystkich domenach przypisanych do serwera. Czytaj więcej o konfiguracji domeny w koncie pocztowym.
 • Dostęp FTP do konta – skrzynka e-mail stworzona w ramach serwera może zyskać funkcjonalność dostępu do zasobów (plików) opublikowanych na serwerze. W ten sposób np. firma projektująca Tobie stronę WWW będzie mogła wprowadzać zmiany na plikach, bez koniecznej znajomości Twojego hasła do Panelu klienta home.plCzytaj więcej, o konfiguracji dostępu do wydzielonego katalogu, konta FTP i logów w ramach konta pocztowego.
 • Licencja Cloud Email Xchange – podczas tworzenia nowej skrzynki e-mail na serwerze, możesz od razu przypisać ją do licencji Xchange, która została wcześniej przypisana do danego serwera. Licencja taka rozszerza funkcjonalność poczty e-mail.
 • Zezwól na dostęp do kopii zapasowej – w przypadku wybranych usług będziesz mógł w tym miejscu określić czy tworzone konto pocztowe ma mieć dostęp do katalogów na serwerze, w których dostępne są kopie zapasowe oraz pliki logów.
 • Każdy serwer WWW lub sklep internetowy zarejestrowany w home.pl pozwala na utworzenie nieograniczonej ilości skrzynek e-mail w ramach dostępnej pojemności.
Jeśli po utworzeniu skrzynki e-mail chcesz skonfigurować program do obsługi poczty (IMAP), zaloguj się przynajmniej raz do tej utworzonej skrzynki e-mail przez serwis poczta.home.pl. Pierwsze logowanie jest niezbędne, aby móc poprawnie korzystać z programu do obsługi poczty (np. Thunderbird)
WAŻNE! Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak skonfigurować program do obsługi poczty e-mail.
Jak ustawić pocztę w urządzeniu Apple, np. iPad?
Poprzedni
Jak skonfigurować program obsługi poczty?
Następny
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.