Jak włączyć pozostawianie kopii wiadomości na skrzynce?


Podczas ustawiania przekierowania poczty na skrzynce e-mail, możesz włączyć funkcję pozostawiania kopii wiadomości e-mail na serwerze. Oznacza to, że wiadomość e-mail zostanie przekierowana na drugie konto pocztowe, ale kopia tej wiadomości zostanie zapisana na tej pierwszej skrzynce e-mail.

Jeśli chcesz uruchomić funkcję autoresponder na skrzynce e-mail z aktywnym przekierowaniem poczty, to wymagane jest również włączenie opcji: Pozostaw kopię wiadomości na serwerze, którą możesz ustawić podczas edycji przekierowania dla wybranej skrzynki e-mail. W przeciwnym wypadku funkcja autoresponder nie będzie funkcjonować na danej skrzynce e-mail.

Jak włączyć pozostawianie kopii wiadomości na skrzynce w home.pl?

 1. Zaloguj się do Panelu Klienta home.pl.
 2. Kliknij sekcję menu: Poczta, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel Klienta home.pl - Przejdź do sekcji menu Poczta
 3. Na ekranie zostanie wyświetlona lista skrzynek e-mail, które zostały utworzone na Twoim serwerze. Kliknij nazwę skrzynki e-mail, dla której chcesz zmienić ustawienia przekierowania.
  Panel Klienta home.pl - Poczta - Kliknij nazwę skrzynki e-mail, dla której chcesz zmienić ustawienia przekierowania
 4. Kliknij przycisk: Opcje konta.
  Panel Klienta home.pl - Poczta - Skrzynki e-mail - Kliknij przycisk Opcje konta
 5. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz, który pozwala włączyć przekierowanie e-mail. W polu: Pozostaw kopię wiadomości możesz włączyć lub wyłączyć funkcję pozostawiania kopii wiadomości podczas przekierowania.
  Panel Klienta home.pl - Poczta - Skrzynki e-mail - Opcje konta - Przekierowania, Powiadomienia - W polu Pozostaw kopię wiadomości możesz włączyć lub wyłączyć funkcję pozostawiania kopii wiadomości podczas przekierowania
  Przykład: jeśli w polu: Przekierowanie – adresy e-mail wpiszesz zewnętrzny adres e-mail, np. „mojekonto@poczta2.pl” oraz funkcja pozostawiania kopii na serwerze będzie włączona, to wszystkie wiadomości e-mail wysyłane na adres skrzynki e-mail w home.pl będą przekierowane na adres e-mail: „mojekonto@poczta2.pl” oraz nie będą usuwane z serwera w home.pl!
 6. Kliknij przycisk: Zapisz w dolnej części ekranu, aby ustawić przekierowanie.
  Panel Klienta home.pl - Poczta - Skrzynki e-mail - Opcje konta - Przekierowania, Powiadomienia - Kliknij przycisk Zapisz
WAŻNE! Autoresponder (automatyczna odpowiedź) odpowie tylko w przypadku, gdy wiadomość e-mail dotrze do konta e-mail, do którego została wysłana wiadomość i adres e-mail tego konta znajduje się w polu DO:, DW: lub UDW: odebranej wiadomości e-mail.

Przykład: jeżeli wiadomość jest kierowana do konta A, na którym jest przekierowanie na konto B, a autoresponder uruchomiony jest tylko na koncie B, to nie odpowie on na wiadomość oryginalnie wysyłaną do konta A, ponieważ adres e-mail konta B nie znajduje się w polu DO:.

Poczta e-mail bez limitu załącznika

1,5 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub