Co robić w przypadku utraty kodu odzyskiwania?

Kod odzyskiwania umożliwia zalogowanie się do Poczty home.pl w sytuacji, gdy uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest włączone na koncie, ale utracone zostało urządzenie z aplikacją, która wysyła kody uwierzytelniające. Jeśli utracisz kod odzyskiwania, ale wciąż możesz korzystać z aplikacji uwierzytelniającej, wygeneruj nowy kod. Z tego artykułu dowiesz się, jak to zrobić. Przeczytaj również, co zrobić, gdy utracisz zarówno kod odzyskiwania, jak i urządzenie z aplikacją uwierzytelniającą.

SPIS TREŚCI

Co robić w przypadku utraty kodu odzyskiwania?

Jeśli zaginął Ci kod odzyskiwania do konta, czym prędzej wygeneruj nowy. W tym celu:

 1. Po zalogowaniu do Poczty home.pl w prawym górnym rogu kliknij ikonę koła zębatego (Ustawienia).
  Poczta - Ustawienia
 2. W menu z lewej strony wybierz Zabezpieczenia – Weryfikacja 2-etapowa
  Poczta - Ustawienia - Zabezpieczenia - Weryfikacja 2-etapowa
 3. W sekcji Opcje odzyskiwania kliknij ikonę kosza przy kodzie odzyskiwania i potwierdź, że chcesz go usunąć (może być konieczne dodatkowe potwierdzenie tej akcji kodem z aplikacji uwierzytelniającej).
  Poczta - Ustawienia - Zabezpieczenia - Weryfikacja 2-etapowa - Usuń kod
 4. Następnie postępuj zgodnie z instrukcją: Jak dodać kod odzyskiwania w Poczcie home.pl?
UWAGA! Jeśli kod odzyskiwania zostanie usunięty w ten sposób, nie będzie już aktywny. Oznacza to, że nawet jeśli odnajdziesz zaginiony kod, nie będzie możliwe zalogowanie się do poczty za jego pomocą, zamiast kodu z aplikacji uwierzytelniającej. Po usunięciu kodu i wygenerowaniu nowego, należy posługiwać się wyłącznie nowym kodem odzyskiwania.

Co robić w przypadku utraty kodu odzyskiwania i urządzenia z aplikacją uwierzytelniającą?

Jeśli utracisz dostęp do urządzenia z aplikacją uwierzytelniającą i nie masz kodu odzyskiwania (został zgubiony lub nigdy nie był wygenerowany), skontaktuj się z infolinią home.pl. Po autoryzacji przyjmiemy Twoje zgłoszenie i pomożemy Ci odzyskać dostęp do poczty.

 

Czytaj także:

 

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.