Jak dodać kod odzyskiwania w Poczcie home.pl?

Kod odzyskiwania pozwoli Ci zalogować się do Poczty home.pl z włączoną weryfikacją dwuetapową, kiedy z jakiegoś powodu nie będziesz mieć dostępu do urządzenia z aplikacją uwierzytelniającą. Jeśli w trakcie konfiguracji uwierzytelniania dwuskładnikowego dodawanie kodu odzyskiwania zostało pominięte, wciąż można go wygenerować.

SPIS TREŚCI

Dlaczego kod odzyskiwania jest tak ważny?

Wygenerowanie i zachowanie kodu odzyskiwania jest bardzo ważne, ponieważ umożliwi Ci on zalogowanie do poczty, nawet jeśli utracisz urządzenie z połączoną z kontem aplikacją uwierzytelniającą (np. w wyniku jego awarii, zgubienia czy kradzieży).

Przykład: Anna, włączając 2FA na swoim koncie pocztowym, połączyła je z aplikacją Microsoft Authenticator zainstalowaną na smartfonie. Niestety, telefon został skradziony, a żadne inne urządzenie nie było przypisane do poczty jako opcja weryfikacji. Jeśli Anna posiada kod odzyskiwania, może posłużyć się nim w trakcie logowania do swojej skrzynki pocztowej, zamiast kodu weryfikacyjnego z aplikacji.

Jak dodać kod odzyskiwania w Poczcie home.pl?

Jeśli kod odzyskiwania nie został wygenerowany w trakcie konfiguracji uwierzytelniania dwuskładnikowego, nadal możesz dodać go do konta. Jest to możliwe, o ile możesz zalogować się do poczty, tzn. masz dostęp do urządzenia z aplikacją, z której odbierasz kody do logowania.

 1. Po zalogowaniu do Poczty home.pl w prawym górnym rogu kliknij ikonę koła zębatego (Ustawienia).
  Poczta - Ustawienia
 2. W menu z lewej strony wybierz Zabezpieczenia – Weryfikacja 2-etapowa
  Poczta - Ustawienia - Zabezpieczenia - Weryfikacja 2-etapowa
 3. W sekcji Opcje odzyskiwania kliknij Dodaj opcję odzyskiwania.
  Poczta - Ustawienia - Zabezpieczenia - Weryfikacja 2-etapowa - Dodaj opcję odzyskiwania
 4. Wybierz Zapasowy kod dostępu do konta.
  Poczta - Ustawienia - Zabezpieczenia - Weryfikacja 2-etapowa - Dodaj opcję weryfikacji - Google Authenticator lub zgodna - Zeskanuj kod w aplikacji uwierzytelniającej - Wpisz kod z aplikacji uwierzytelniającej - Zapasowy kod dostępu do konta
 5. Zapisz, wydrukuj lub pobierz wygenerowany kod odzyskania, a następnie kliknij OK.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.