Aplikacja eKsięgowość – eksport produktów i zmiana stanu magazynowego

Połącz eSklep z aplikacją eKsięgowość, aby w pełni korzystać z możliwości programu do księgowości i oszczędzić czas. Eksportuj produkty ze sklepu do panelu eKsięgowości i automatycznie aktualizuj stany magazynowe.

SPIS TREŚCI

Czym jest aplikacja eKsięgowość?

eKsięgowość to łatwy w obsłudze program do księgowości, który umożliwia wygodne zarządzanie magazynem i dokumentami sprzedaży (m.in. fakturowanie, obsługę magazynu, kontroli kosztów i prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów). Program posiada także aplikację, dzięki której łatwo zintegrujesz go z eSklepem. Aplikacja umożliwia bezpośredni eksport produktów ze sklepu do panelu eKsięgowości, automatyczną aktualizację stanów magazynów i wystawianie faktur.

Eksport produktów do eKsiegowości z panelu sklepu

 1. Zaloguj się do Panelu sklepu.
 2. Przejdź do zakładki Obsługa sklepu Produkty.
  aplikacja eKsiegowosc -eksport produktów z esklepu
 3. W prawym górnym rogu, z menu aplikacji należy wybrać opcję: Eksport produktów do Homebiuro.
  program do księgowości

  Komunikat przed eksportem:  “Zostanie przeprowadzony eksport produktów i wariantów ze sklepu do eKsięgowości. Wyeksportowane zostaną wszystkie produkty oraz warianty posiadające kod. Jeżeli w eKsięgowość istnieje już produkt posiadający symbol identyczny z kodem produktu (wariantu) ze sklepu – zostanie on zaktualizowany (w wyniku eksportu nie powstaną duplikaty). Eksportowi nie podlegają stany magazynowe – w eKsięgowość zmienia się je za pomocą dokumentów magazynowych (np. PZ, WZ). Czy kontynuować?”.
 4. Aby dokonać eksportu, wciśnij przycisk Ok.
  komunikat-eksport produktów-księgowość online
Po zakończeniu eksportu na monitorze wyświetli Ci się komunikat, który będzie zawierał dodatkowo informacje o tym ile produktów zostało zaktualizowanych, ile dodanych, a także o ewentualnych błędach i ich przyczynach.

Jak zmienić stan magazynowy z poziomu panelu sklepu?

Aby zmienić stan magazynowy w eKsięgowości z poziomu sklepu eSklep, należy wystawić dokument PZ. W tym celu należy wykonać poniższe kroki:
 1. Przejdź do zakładki Obsługa sklepu Produkty.
 2. Następnie w kolumnie Akcje, przy kliknij w grafikę koła zębatego przy towarze i wybierz opcję Aplikacje Dodaj PZ (Homebiuro).
  eSklep - Asortyment - Produkty - Lista - Akcje - Aplikacje - Wybierz opcję Dodaj PZ (eKsięgowość)
  Dokumenty magazynowe możesz wystawiać z poziomu panelu eSklepu. Pamiętaj, aby wcześniej ustawić taką możliwość podczas konfigurowania swojej aplikacji. Jeżeli dokument się nie wygeneruje oznacz to, że nie masz włączonej integracji z magazynem. Możesz ją włączyć w panelu sklepu, przechodząc do zakładali Dodatki i integracjeMoje Aplikacje. Znajdź eKsięgowość (Homebiuro), kliknij w przycisk Konfiguracja, następnie przejdź do sekcji MagazynWłącz integrację z magazynem.
  eSklep eKsiegowosc

 3. Aby zatwierdzić, kliknij w przycisk Zapisz.
  eSklep - Asortyment - Produkty - Lista - Akcje - Aplikacje - Dodaj PZ (eKsięgowość) - Kliknij w przycisk Zapisz dokument
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Przerzuć się na księgowość online

Wygodna aplikacja do fakturowania z generatorem plików JPK_VAT.