Nie pamiętam hasła do skrzynki e-mail

Jeśli nie pamiętasz hasła dostępu do skrzynki e-mail utworzonej na serwerze w home.pl, konieczne jest ustawienie nowego hasła. Ustawienie nowego hasła, nie wymaga znajomości poprzednio ustawionego hasła. Mechanizm zmiany hasła uniemożliwia podejrzenie lub przypomnienie obecnie ustawionego hasła.

Po zmianie hasła do skrzynki e-mail może być konieczna jego aktualizacja, np. w programach do obsługi poczty e-mail.

SPIS TREŚCI

Dlaczego nie mogę odzyskać poprzedniego hasła?

Podczas tworzenia konta e-mail na serwerze w home.pl, nadajesz kontu unikalną nazwę oraz hasło dostępu. Hasło to widoczne jest dla Ciebie wyłącznie w chwili jego zapisywania podczas tworzenia skrzynki e-mail. Po zapisaniu ustawień hasło nie jest udostępniane w Panelu klienta. Nie ma też możliwości jego sprawdzenia w inny sposób lub przypomnienia, np. poprzez przesłanie na pomocnicze konto pocztowe.

Powstała sytuacja wynika z mechanizmów szyfrowania haseł oraz ich zabezpieczenia. Zaszyfrowane, a tym samym zabezpieczone hasło przechowywane jest w sposób, który umożliwia logowanie do konta z pomocą tego hasła. Nie jest możliwe wyciągnięcie hasła celem jego wyświetlenia/przypomnienia. Mechanizm ten uniemożliwia także podejrzenia hasła innym użytkownikom Panelu klienta Twojego konta.

W jaki sposób ustalić nowe hasło do skrzynki e-mail?

Opis całej procedury wraz z poradnikiem video znajdziesz tu:  Jak zmienić hasło dostępu do skrzynki email?

  1. Zaloguj się do Panelu klienta home.pl, przejdź do sekcji Poczta.
  2. Kliknij nazwę skrzynki e-mail, do której chcesz zmienić hasło.
    Panel klienta home.pl - Poczta - Przykładowa lista skrzynek e-mail

    Widok listy skrzynek e-mail w Panelu klienta home.pl umożliwia szybkie przejście do konfiguracji poszczególnych kont.

  3. W polu Zmień hasło wprowadź ręcznie lub wygeneruj nowe hasło.Panel klienta home.pl - Poczta - Skrzynki e-mail - Wybrana skrzynka - W polu Zmień hasło wprowadź ręcznie lub wygeneruj nowe hasło
  4. Zapisz zmiany. Hasło zostało zmienione. Zaloguj się do skrzynki e-mail, korzystając z nowego hasła.

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.