Jak zaplanować publikację nowego wpisu WordPress?

Dodawanie wpisów WordPress tak samo jak stron to jeden z fundamentów nie tylko stworzenia wartościowej witryny internetowej ale również optymalne jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach. Publikowane strony i wpisy nie muszą być od razu widoczne w sieci Internet ani na Twojej witrynie. Możesz tak samo opóźnić ich publikację, np. ustawiając datę przyszłą, jak również w dowolnej chwili zmienić już ustawioną datę. Z tego artykułu dowiesz się jak edytować datę i zaplanować publikację nowych wpisów i stron WordPress.

SPIS TREŚCI

Planowanie publikacji wpisów – informacje podstawowe

WordPress umożliwia zaplanowanie publikacji postów z przyszłą datą, w przyszłości. Dzięki temu rozwiązaniu możesz utworzyć wiele postów jednocześnie, a następnie zaplanować ich widoczność w sieci Internet wg. określonego harmonogramu. To przydatne rozwiązanie pozwoli Tobie, np. utrzymać kontakt z użytkownikami podczas Twojej nieobecności.

Do obsługi i instalacji witryny opartej na CMS WordPress zalecamy skorzystanie z oferty dedykowanej usługi hostingowej: Hosting WordPress SSD. Odpowiada on potrzebom witryn WordPress dostarczając im wysoką wydajność, obsługę LiteSpeed, a w przypadku wyższych pakietów także dedykowany adres IP. 

Strategia planowania publikacji postów jest niezwykle przydatna z uwagi na ciągłą potrzebę podtrzymywania komunikacji z użytkownikami. Regularne dodawanie wpisów to także ważny element budowania strategii SEO. Google weryfikuje aktywność witryn i na jej podstawie uwzględnia parametr w wynikach wyszukiwania oraz w ogólnym rankingu witryny internetowej. Publikowanie wpisów z określoną datą oraz godziną może mieć też znaczenie przy wykorzystaniu tzw. godzin szczytu. Kiedy ruch na stronie internetowej jest największy i istnieje największe prawdopodobieństwo, że nowe treści zostaną naturalnie odczytane przez gości.

Jak zaplanować publikację nowego wpisu WordPress?

Publikowanie postów w przyszłości, wg. określonego harmonogramu jest bardzo proste. Nie wymaga instalowania dodatkowych wtyczek ani znajomości zagadnień technicznych. Po prostu utwórz nowy lub edytuj już istniejący wpis w witrynie WordPress. Tę  samą funkcję możesz użyć przy planowaniu publikacji stron WordPress.

  1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
  2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony.
  3. Edytuj istniejący lub dodaj nowy wpis lub stronę.
  4. Po prawej stronie ekranu znajdziesz opcje Wpisu.
    Opcje ustawień pojedynczego wpisu w tym widoczne opcje zmiany daty i widoczności postów
  5. Skorzystaj z pola Opublikuj aby zmienić datę publikacji z domyślnej na własną. Kalendarz publikacji wpisów pozwala na planowanie przyszłej publikacji wg. własnego harmonogramu

Przycisk Publikuj zmieni się w Zaplanowane. Po jego kliknięciu będziesz mógł zapisać wprowadzone treści i pozostawić je w takim stanie do momentu ich wyświetlenia w witrynie internetowej. Pamiętaj, że planowanie wpisu, jego publikacji, nie jest jednoznaczne z jego widocznością w wynikach wyszukiwania Google, dlatego może minąć trochę czasu zanim użytkownicy będą mogli znaleźć go w wynikach wyszukiwania.

Jeśli zmienisz opcje publikowania wpisów przycisk Publikuj zmieni się w Zaplanowane

W dowolnym momencie możesz zmienić opcję Publikuj i ponownie powrócić do publikowania natychmiastowego. Kliknij przycisk Resetuj. W szczegółach harmonogramu znajdziesz opcję Resetuj która pozwala przywrócić domyślne ustawienie

Planowanie publikowania wpisów WordPress wg. własnego kalendarza nie jest trudne. W ten sam sposób możesz też zmienić datę publikacji, jeśli wpis został już opublikowany i jest widoczny w sieci Internet.

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.