Dlaczego kreator stron wyświetla komunikat „Strona w przygotowaniu”?

Posiadając kreator stron www mamy możliwość szybkiego zbudowania swojej witryny, przy poprawnej konfiguracji domeny, po opublikowaniu strony powinna ona być od razu dostępna pod Twoim adresem. Czasami możemy napotkać na komunikat „Strona w przygotowaniu”. Dowiedz się, jak sprawić, aby nasza witryna wyświetlała się w adresie domeny.

SPIS TREŚCI

Komunikat: Strona w przygotowaniu

Przykładowy komunikat: Strona w przygotowaniu

Dlaczego otrzymuję komunikat „Strona w przygotowaniu”?

Komunikat występuje w momencie, gdy nasza domena jest powiązana nie tylko z kreatorem stron www, ale również z serwerem. Aby sprawdzić ten fakt, postępuj zgodnie z poniższymi krokami.

 1. Zaloguj się do panelu klienta home.pl i przejdź do zakładki Domeny.
  Sekcja domeny w panelu klienta home.pl
 2. Jeśli w rubryce Włączone dla usługi zauważysz, że domena jest zmapowana do kreatora oraz powiązana z serwerem, oznacza to najprawdopodobniej powielenie rekordów A (adresów IP) w domenie.
  Sekcja: włączone dla usługi w panelu klienta home.pl
 3. W wierszu swojej domeny kliknij Działania, a następnie Zarządzaj rekordami DNS.
  Działania - Zarządzaj rekordami DNS
 4. Sprawdź ilość rekordów A. Przy prawidłowej konfiguracji domeny z kreatorem, powinny być dwa rekordy typu A.
W przypadku wystąpienia więcej niż dwóch rekordów typu A, oznacza to, że jeden z nich kieruje na Twój serwer, stąd też wyświetlany jest napis „Strona w przygotowaniu”.

Każdy nowo zarejestrowany serwer w home ma automatycznie tworzone pewne elementy na FTP, np. katalog public_html. To właśnie w nim, automatycznie wgrywany jest plik index.html, który odpowiada za ekran „Strona w przygotowaniu”

Jak wyłączyć komunikat „Strona w przygotowaniu”?

Aby wyłączyć komunikat, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Zaloguj się do panelu klienta home.pl i przejdź do zakładki Usługi WWW, a następnie przy swoim serwerze wybierz: OpcjeZarządzaj.
 2. W oknie Przypisane domeny kliknij WSZYSTKIE w prawym dolnym rogu.
  Przypisane domeny -> Wszystkie
 3. Jeśli lokalizacja WWW opisana jest jako główny katalog na serwerze, to nie jest to poprawnym ustawieniem. Strona utworzona jest w kreatorze, a nie na serwerze. Aby to zmienić, kliknij: OpcjeEdytuj.
  Lista przypisanych domen - Główny katalog na serwerze
 4. Wybierz opcję: Nie chcę utrzymywać strony na tym serwerze i rekord A nie zostanie utworzony dla tej domeny. Pozostałe ustawienia pozostaw bez zmian i potwierdź wszystko, klikając: Wyślij.
  Ustawienia WWW - lokalizacja WWW
 5. Po wprowadzeniu powyższych zmian zalecamy odmapowanie domeny i zmapowanie jej ponownie (W panelu klienta: zakładka kreator WWW → zarządzaj stroną → usuń mapowanie domeny → zmapuj domenę).
Zmiany zadziałają w ciągu godziny, ponieważ tyle może trwać propagacja rekordów typu A. Zalecamy, aby sprawdzenie wykonać po wyczyszczeniu pamięci podręcznej lub w trybie prywatnym przeglądarki. 
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Łatwe tworzenie witryn – skorzystaj z kreatora stron WWW

Stwórz swoją stronę internetową w łatwy sposób dzięki metodzie „przeciągnij i upuść”.