Przypisanie domeny z nazwa.pl do hostingu w home.pl (rekord A)

Do hostingu w home.pl możesz przypisać domeny zewnętrzne (zarejestrowane gdzie indziej)

Podczas konfiguracji hostingu w home.pl masz możliwość przypisania do niego domen zewnętrznych, np. zarejestrowanych u innego dostawcy. W ten sposób hosting opłacasz w home.pl, a domenę u innego operatora. Posiadanie usług u wielu operatorów nie jest zalecane ze względu na obsługę wielu paneli administracyjnych oraz konieczność zapamiętywania dodatkowych loginów i haseł dostępu. Z tego względu zalecamy utrzymywanie wszystkich usług u jednego dostawcy (np. w home.pl).

Do serwera w home.pl domenę zewnętrzną możesz przypisać na wiele sposobów

Jeśli posiadasz domenę zarejestrowaną w firmie nazwa.pl, to istnieje możliwość skierowania takiej domeny na hosting w home.pl. Takie połączenie domeny zewnętrznej z hostingiem w home.pl jest możliwe na dwa sposoby:

 • poprzez skierowanie domeny za pomocą rekordu A (na unikalny adres IP hostingu w home.pl),

  Przy pierwszym sposobie polegającym na skierowaniu domeny rekordem A, będziesz mógł połączyć domenę z hostingiem w home.pl w taki sposób, aby pod adresem domeny wyświetlała się Twoja strona WWW. Skierowanie domeny rekordem A nie umożliwi obsługi poczty e-mail (oznacza to, że skrzynki e-mail utworzone na serwerze w home.pl nie będą mogły korzystać z adresów e-mail w domenie, która została skierowana na serwer tym sposobem).
 • lub poprzez wydelegowanie domeny na serwery DNS home.pl i przypisanie jej do hostingu w home.pl.

  Jeśli zdecydujesz się na delegację domeny na serwery DNS home.pl, spowodujesz przeniesienie całej technicznej obsługi domeny do home.pl (za wyjątkiem płatności, ponieważ domenę nadal będziesz opłacać u obecnego operatora). Przeniesienie obsługi technicznej oznacza, że całą konfigurację domeny (np. tworzenie subdomen, zarządzanie rekordami domeny, przekierowanie domeny na podkatalog itd.) będziesz mógł od teraz zmieniać za pomocą Panelu klienta home.pl, ale kwestie płatności pozostaną niezmienne – nadal będziesz opłacać tę domenę u obecnego operatora. Jeśli wykupiłeś domenę u innego operatora, polecamy Ci oprócz delegacji domeny również wykonanie transferu Twojej domeny do home.pl.

W poniższym artykule opisaliśmy w jaki sposób skierować domenę zarejestrowaną w nazwa.pl na hosting w home.pl za pomocą rekordu A. Wartość rekordu A dla domeny powinna zostać w tym celu zmieniona na adres IP Twojego hostingu w home.pl.

W osobnych artykułach wyjaśniamy w jaki sposób sprawdzić adres IP serwera, czy każdy serwer w home.pl posiada unikalny adres IP oraz w jaki sposób zmienić adres IP Twojego hostingu w home.pl:

Jak zmienić rekord A w Panelu klienta nazwa.pl

Jeśli upewniłeś się już, że Twój hosting w home.pl posiada unikalny adres IP i znasz ten adres IP, to możesz rozpocząć odpowiednią konfigurację domeny w Panelu klienta nazwa.pl.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy tej konfiguracji, możesz skierować zapytanie do Biura Obsługi Klienta w firmie nazwa.pl. Do konfiguracji będzie Ci potrzebna tylko znajomość adresu IP dla serwera w home.pl, na który ma zostać skierowana domena.
 1. Zaloguj się do Panelu klienta nazwa.pl, a następnie przejdź do ustawień Twojej domeny.
 2. Aby przejść do ustawień domeny, przejdź do sekcji: Twoje usługi > Domeny > Konfiguruj.
  Jak przejść do ustawień domeny w Panelu klienta nazwa.pl?
 3. Kliknij na moduł: Ręczna konfiguracja DNS.Konfiguracja domeny zarejestrowanej w nazwa.pl
 4. Kliknij przycisk: Zmień.Jak przejść do zmiany ustawień konfiguracji domeny w nazwa.pl?
 5. Z dostępnych opcji wybierz: Konfiguracja ręczna.Jak przejść do ręcznej konfiguracji rekordów domeny w nazwa.pl?
 6. Edytuj wartość dla rekordu A zmieniając ją na adres IP hostingu w home.pl. Przeczytaj w jaki sposób sprawdzić adres IP hostingu w home.pl.
  Jak ręcznie zmienić wartość rekordu A w konfiguracja DNS domeny w nazwa.pl?
 7. Kliknij przycisk: Zatwierdź, aby zatwierdzić zmiany. Zmiana ustawień nazwa.pl - kliknij przycisk: Zatwierdź, aby zapisać zmiany.

Zapisane zmiany w ustawieniach domeny powinny zostać odświeżone w ciągu godziny czasu. Przekierowanie domeny na adres IP hostingu w home.pl spowoduje, że pod adresem domeny (np. twojadomena.pl) będzie wyświetlała się zawartość katalogu głównego serwera. Jeśli Twoja strona WWW znajduje się w innym katalogu, to konieczne jest przekierowanie domeny na ten katalog (np. za pomocą pliku .htaccess).

Jak przekierować domenę na katalog, jeśli skierowana jest rekordem A na adres IP?

Domena przekierowana rekordem A na adres IP należący do serwera w home.pl domyślnie spowoduje wyświetlenie pliku index (np. index.php lub index.html) lub po spowoduje wylistowanie zawartości katalogu głównego. W celu wyświetlenia strony WWW umieszczonej w innym katalogu znajdującym się na tym samym serwerze, możesz zastosować prosty plik .htaccess zawierający składnię:

RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?twojadomena\.pl$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/nazwa-katalogu/
RewriteRule ^(.*)$ /nazwa-katalogu/$1 [L]

W powyższym kodzie należy zmienić nazwę domeny oraz nazwę katalogu, na który domena ma zostać przekierowana. Tym sposobem domena z nazwa.pl skierowana rekordem A na adres IP serwera w home.pl może zostać przekierowana na katalog znajdujący się na hostingu w home.pl.

WAŻNE! Przekierowanie domeny z nazwa.pl rekordem A pozwala na obsługę stron WWW zlokalizowanych na usłudze hostingu w home.pl. Jeśli chcesz uruchomić obsługę poczty e-mail na hostingu w home.pl w domenie zarejestrowanej w nazwa.pl, powinieneś skorzystać z delegacji domeny na serwery DNS home.pl lub transferu (przeniesienia domeny) do home.pl.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie