Jak zmienić adres IP serwera w home.pl?


Zmiana adresu IP może mieć swoje uzasadnienie z wielu powodów, począwszy od zmiany dostawcy usług hostingowych, powtarzającym się atakom na nasze serwisy WWW, blokadzie adresu na listach RBL lub jego oznaczeniu jako adres podejrzany.

Najczęściej adres IP zmieniany jest z powodów problemów z dostarczaniem poczty e-mail, które powstają na skutek, np. wysyłki wiadomości SPAM przez złośliwe skrypty, włamaniu na serwer lub po blokadzie po stronie adresata, który nie chce otrzymywać od nas korespondencji.

Jak zmienić adres IP serwera?

W chwili rejestracji wybranych usługi przez użytkownika, zapewniamy dostęp do unikalnego adresu IP, który pozostaje wolny od blokad w zewnętrznych serwisach. Zakup i opłacenie usługi, przenosi odpowiedzialność “opieki” nad adresem IP na stronę jego użytkownika.

Oznacza to, że home.pl jako dostawca usług hostingu oraz poczty elektronicznej, nie ponosi odpowiedzialności w przypadku blokady adresu IP, np. na zewnętrznej liście RBL. Usunięcie adresu IP z serwerów RBL pozostaje w gestii użytkownika hostingu.

Pomoc Premium dedykujemy najbardziej wymagającym Klientom home.pl

W ramach Profesjonalnych Usług IT oferowanych w home.pl, umożliwiamy zmianę adresu IP serwera, na nowy adres dostępny z puli wolnych adresów. Zgłoszona dyspozycja zostanie zrealizowana zgodnie z kolejnością wszystkich zgłoszeń (zwykle trwa jeden dzień roboczy).

Zmiana adresu IP serwera wiąże się z koniecznością przeniesienia całego konta na nowy serwer. Usługa realizowana jest dla kont, których całkowita zajętość nie przekracza 60 GB (www+poczta).

Kliknij tutaj, aby przeczytać o innych usługach dostępnych w ramach Profesjonalnych Usług IT.

Zmiana adresu IP nie ma ma negatywnego wpływu na działanie, bądź pozycjonowanie strony WWW. Jak w każdym tego typu zagadnieniu, decydujące jest najczęściej prawidłowe skonfigurowanie strony WWW, a co za tym idzie, wyeliminowanie źródła potencjalnych powodów, dla których zmiana adresu IP miała by ograniczyć dostęp do strony WWW. Najczęściej można wskazywać tu podawanie/używanie adresu IP jako adresu serwera strony/hosta, zamiast np. pełnej nazwy domeny.

W przypadku wątpliwości dotyczących pozycjonowania strony WWW w wyszukiwarkach, sugerujemy kontakt z pomocą techniczną wybranej wyszukiwarki, np. Google, Yahoo itp. w celu uzyskania wsparcia w tym zakresie.

Zmiana adresu IP nie powoduje żadnych niedogodności w funkcjonowaniu poczty e-mail na serwerze.

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie
Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub