Jak zmienić adres IP serwera w home.pl?

Kiedy może być potrzebna zmiana adresu IP?

Zmiana adresu IP może mieć swoje uzasadnienie z wielu powodów, począwszy od: zmiany dostawcy usług hostingowych, powtarzającym się atakom na nasze serwisy WWW, blokadzie adresu na listach RBL lub jego oznaczeniu jako adres podejrzany.

Najczęściej adres IP zmieniany jest z powodu pojawiających się problemów z dostarczaniem poczty e-mail, które powstają na skutek, np. wysyłki wiadomości SPAM przez złośliwe skrypty, np. po włamaniu na serwer lub po blokadzie po stronie adresata, który nie chce otrzymywać od nas korespondencji.

Jak zmienić adres IP przypisany do mojego serwera w home.pl?

W chwili rejestracji wybranych usług przez użytkownika (w zależności od wybranej usługi) zapewniamy dostęp do unikalnego adresu IP, który pozostaje wolny od blokad w zewnętrznych serwisach. Zakup i opłacenie usługi przez użytkownika, przenosi odpowiedzialność „opieki” nad adresem IP na stronę jego użytkownika.

Firma home.pl jako dostawca usług hostingu oraz poczty elektronicznej nie ponosi odpowiedzialności w przypadku blokady adresu IP, np. na zewnętrznej liście RBL. Usunięcie adresu IP z serwerów RBL pozostaje w gestii użytkownika hostingu.

Pomoc Premium dedykujemy najbardziej wymagającym Klientom home.pl

Zmiana adresu IP dla serwera w home.pl możliwa jest w dwóch sytuacjach:

  • Jeśli Twój serwer w home.pl posiada już unikalny adres IP, to podczas korzystania z usługi w home.pl (np. serwera) istnieje możliwość zmiany obecnego adresu IP na inny adres IP, który dostępny jest w puli wolnych adresów IP. W celu zmiany adresu IP skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.
  • Jeśli Twój serwer w home.pl nie posiada jeszcze unikalnego adresu IP, to podczas kontaktu z Biurem Obsługi Klienta home.pl możesz zgłosić potrzebę dodania unikalnego adresu IP na Twoim serwerze. W celu nadania unikalnego adresu IP skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Nadanie lub zmiana adresu IP możliwe jest do zamówienia tylko podczas kontaktu z konsultantem home.pl (po dokładnym zweryfikowaniu czy serwer kwalifikuje się do nadania lub zmiany adresu IP).

Nadanie lub zmiana adresu IP dla serwera w home.pl jest czasochłonną procedurą (z perspektywy administratora home.pl). Zmiana adresu IP serwera wiąże się z koniecznością przeniesienia całego konta na nowy serwer. Usługa realizowana jest dla kont, których całkowita zajętość nie przekracza 60 GB (www+poczta).

Czy zmiana adresu IP może mieć negatywny wpływ na pocztę lub stronę WWW?

Zmiana adresu IP nie ma ma negatywnego wpływu na działanie lub pozycjonowanie strony WWW. Jak w każdym tego typu zagadnieniu, decydujące jest prawidłowe skonfigurowanie strony WWW, a co za tym idzie wyeliminowanie źródła potencjalnych powodów, dla których zmiana adresu IP miała by ograniczyć dostęp do strony WWW.

W przypadku wątpliwości dotyczących pozycjonowania strony WWW w wyszukiwarkach, sugerujemy kontakt z pomocą techniczną wybranej wyszukiwarki, np. Google, Yahoo itp. w celu uzyskania wsparcia w tym zakresie.

Zmiana adresu IP nie powoduje żadnych niedogodności w funkcjonowaniu poczty e-mail na serwerze.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie