Czy każdy serwer w home.pl ma własny, unikalny adres IP?

Unikalny adres IP oznacza, że Twoja usługa w home.pl jest dostępna w sieci Internet pod jednym unikalnym adresem IP. Żaden inny serwer w sieci Internet nie będzie dostępny pod tym samym adresem IP. Home.pl gwarantuje unikalność adresu IP dla wybranych usług, nie gwarantuje stałości adresu IP (może ulec zmianie).

Istnieje możliwość dokupienia unikalnego adresu IP dla wybranych usług – w tym celu skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta, aby w ramach Profesjonalnych Usługi IT dokupić unikalny adres IP dla Twojej usługi.

Usługi niewymienione powyżej, np. Click Web oraz Click Shop posiadają unikalne adresy IP. Usługi zarejestrowane po wskazanej dacie korzystają ze współdzielonego adresu IP.

Dodatkowe informacje na temat specyfikacji usług bez unikalnego adresu IP

  • Dla usług na współdzielonych adresach IP logowanie do SSH dla konta głównego (z użyciem nazwy serwera, np. serwer123456) działa tak jak dotychczas.
  • Logowanie do SSH za pośrednictwem kont typu ftpbox (dostęp do całej zawartości FTP) oraz ftpchroot (konto z dostępem do wydzielonego katalogu) jest możliwe na usługach ze współdzielonym adresem IP za pomocą specjalnego schematu logowania.
  • Logowanie do SSH za pomocą kont e-mail z przydzielonym dostępem do FTP (tzw. mboxftp) nie jest możliwe na usługach ze współdzielonym adresem IP.

Jak zalogować się do SSH korzystając z ftpboxa/ftpchroota?

Przykładowo posiadam serwer o nazwie serwer123456 oraz utworzone konto FTP z dostępem do całej zawartości serwera, tj. ftpboxa o nazwie konto1,

W celu zalogowania się do SSH przez ftpboxa/ftpchroota możesz skorzystać z dwóch schematów logowania:

ssh konto1.serwer123456@serwer123456.home.pl
ssh konto1@serwer123456.home.pl@serwer123456.home.pl
WAŻNE! ftpchroot po SSH uzyska dostęp wyłącznie do katalogu, do którego został ograniczony, ftpbox ma dostęp do całej zawartości serwera (analogicznie jak w przypadku protokołu FTP).

Zmiany w SVN

Do repozytorium SVN na kontach ze współdzielonym adresem IP logowanie odbywa się przez podanie danych do logowania według poniższego schematu:

svn+ssh://<użytkownik_ssh>@/home/<użytkownik_ssh>/svn_repo/

Dodatkowe informacje odnośnie repozytoriów SVN znajdziesz pod tym adresem.

Więcej rozwiązań

  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie
Tematy powiązane
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl