Czy każdy serwer w home.pl ma własny, unikalny adres IP?

Najlepszy hosting dla stron WWW

Unikalny adres IP oznacza, że Twoja usługa w home.pl jest dostępna w sieci Internet pod jednym unikalnym adresem IP. Żaden inny serwer w sieci Internet nie będzie dostępny pod tym samym adresem IP. home.pl gwarantuje unikalność adresu IP dla wybranych usług, nie gwarantuje stałości adresu IP (może ulec zmianie).

Czy moja usługa ma unikalny adres IP?

Usługi niewymienione powyżej, np. Hosting Premium, Hosting WordPress SSD Profesjonalny, Hosting WordPress SSD Premium oraz eSklep posiadają unikalne adresy IP. Usługi zarejestrowane po wskazanej dacie korzystają ze współdzielonego adresu IP.

Dodatkowe informacje na temat specyfikacji usług bez unikalnego adresu IP

  • Przy współdzielonym adresie IP logowanie do SSH dla konta głównego (z użyciem nazwy serwera jako loginu, np. serwer123456) działa tak jak dotychczas.
  • Logowanie do SSH za pośrednictwem kont typu ftpbox (dostęp do całej zawartości FTP) oraz ftpchroot (konto z dostępem do wydzielonego katalogu) jest możliwe na usługach ze współdzielonym adresem IP za pomocą specjalnego schematu logowania.
  • Logowanie do SSH za pomocą kont e-mail z przydzielonym dostępem do FTP (tzw. mboxftp) nie jest możliwe na usługach ze współdzielonym adresem IP.

Jak zalogować się do SSH korzystając z ftpboxa/ftpchroota?

Przykładowo: posiadamy serwer o nazwie: serwer123456 oraz utworzone konto FTP z dostępem do całej zawartości serwera, np. ftpboxa o nazwie: konto1,

W celu zalogowania się do SSH przez ftpboxa/ftpchroota możesz skorzystać z dwóch schematów logowania:

ssh konto1.serwer123456@serwer123456.home.pl
ssh konto1@serwer123456.home.pl@serwer123456.home.pl
WAŻNE! ftpchroot po SSH uzyska dostęp wyłącznie do katalogu, do którego został ograniczony, ftpbox ma dostęp do całej zawartości serwera (analogicznie jak w przypadku protokołu FTP).

Korzystanie z SVN przy hostingu bez unikalnego IP

Informacje o korzystaniu z SVN przy hostingu ze współdzielonym adresem IP znajdziesz pod tym adresem.

Więcej rozwiązań

Bezpieczny hosting dla Twojej strony WWW

Przygotowaliśmy miejsce, w którym Twoja strona WWW i poczta e-mail będą się czuły komfortowo.


  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie