Co to jest serwer internetowy?


Serwer musi być urządzeniem niezawodnym, stąd serwery home.pl umieszczone są w największym polskim Data-Center (serwerowni) firmy GTS Energis, które gwarantuje bezpieczeństwo i ciągłość pracy wszystkich serwerów. Więcej informacji na temat serwerowni home.pl znajdziesz na naszej stronie.

Co to jest serwer?

Serwer można określić jako specjalnie skonfigurowany komputer, który dostępny jest w sieci Internet przez 24 godziny na dobę. Na serwerze możesz m.in.:

 • umieścić swoją stronę WWW,
 • stworzyć skrzynki e-mail dla siebie i pracowników,
 • przechowywać swoje pliki, tym samym mając do nich dostęp z każdego miejsca na świecie.

Nasi administratorzy czuwają 24 godziny na dobę nad poprawnym działaniem serwerów home.pl.

Podział serwerów w home.pl

Linia ekonomiczna. Usługi linii ekonomicznej to:

Idealnym narzędziem do tworzenia stron WWW na serwerach linii ekonomicznej jest Autoinstalator aplikacji – narzędzie do szybkiej instalacji popularnych aplikacji do zarządzania treścią/tworzenia stron WWW. To idealne rozwiązanie na początek, jedną lub kilka stron internetowych.

Usługi linii ekonomicznej możesz wybrać również wtedy, gdy potrzebujesz założyć dla siebie jedną lub kilka skrzynek e-mail „bez reklam”. W przypadku usług z linii ekonomicznej możliwe jest tworzenie skrzynek e-mail o tej samej nazwie w różnych domenach, np. “biuro@domena1.pl”, “biuro@domena2.pl” (Hosting Biznes).

Linia profesjonalna. Usługi linii profesjonalnej to:

Wybierz serwer z linii profesjonalnej jeśli prowadzisz duży serwis WWW korzystający z baz danych oraz kiedy potrzebujesz dla siebie i swoich pracowników wielu skrzynek e-mail działających w Twoich domenach. Serwery linii profesjonalnej, zapewniają najwyższej jakości usługi hostingowe, dużą przestrzeń dyskową, nieograniczony transfer danych, wiele baz danych oraz wiele funkcjonalności dodatkowych.

WAŻNE! W przypadku usługi Hosting Premium pojemność konta jest nieograniczona! Pamiętaj jednak, że pojemność na pocztę e-mail wynosi maksymalnie 200GB (niezależnie od ilości kont utworzonych na serwerze). Pamiętaj też, że ilość baz danych MySQL oraz PostgreSQL również jest nieograniczona na usłudze Hosting Premium.

3. Serwery VPS. W ramach serwerów VPS wyróżniamy kilkaset dostępnych konfiguracji sprzętowych. Serwer VPS (ang. Virtual Private Server) można opisać jako podział maszyny, jaką jest serwer, na kilka mniejszych, wirtualnych. Klient końcowy otrzymuje dostęp do zarządzania wirtualną maszyną.

Serwer VPS stanowi idealną równowagę pomiędzy hostingiem współdzielonym (np. Linia ekonomiczna), a serwerami dedykowanymi. Podsumowując, serwer VPS jest alternatywą dla wymagających użytkowników, którzy oczekują profesjonalnego narzędzia, lecz nie potrzebują usługi na wyłączność. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat serwerów VPS w homecloud.pl.

4. Serwery dedykowane. Z myślą o zaawansowanych użytkownikach stworzyliśmy homecloud.pl – nową markę na rynku usług profesjonalnych: serwerów dedykowanych, VPS oraz Cloud. Wydzielony zespół doświadczonych specjalistów IT, najnowsza technologia, doskonałe ceny usług oraz dodatków. Oto świat homecloud! Jeśli poszukujesz rozwiązania dedykowanego w elastycznej oraz skalowalnej ofercie, zajrzyj na homecloud.pl.

Przejdź do strony www.homecloud.pl

Home.pl oferuje tylko hosting dedykowany, który pracuje w środowisku IdeaHosting (konfiguracji zgodnej z platformą hostingu współdzielonego home.pl). Aby w szybki i łatwy sposób przejść z dowolnej użytkowanej usługi współdzielonej (np. Linia ekonomiczna lub Linia profesjonalna) na własny serwer dedykowany, zapoznaj się z naszą ofertą! W ramach serwerów dedykowanych wyróżniamy podział na:

Serwery dedykowane przeznaczone są dla najbardziej zaawansowanych użytkowników i mogą obsłużyć najbardziej wymagające serwisy WWW. Nie musisz już wybierać pomiędzy najwyższą jakością usługi, profesjonalnym wsparciem technicznym i atrakcyjną ceną. To wszystko znajdziesz u nas!

Korzyści jakie dają serwery home.pl

Serwerem może być każdy odpowiednio skonfigurowany komputer podłączony stale do Internetu. Pamiętaj jednak, że decydując się na serwer w home.pl zyskujesz:

 • najwyższej jakości, stabilnie pracujący serwer,
 • konfigurację serwera chroniącą przed zagrożeniami w Internecie,
 • monitoring pracy serwera 24h/dobę, pozwalający na zapobieganie awariom,
 • bezpieczeństwo Twoich danych umieszczonych na serwerze,
 • obsługę techniczną serwera świadczoną przez najwyższej klasy profesjonalistów 24h/dobę,
 • serwer stale podłączony do Internetu (w razie awarii łącza dostawcy Internetu, serwer automatycznie przełączany jest na inne niezależne łącze internetowe).

Decydując się na serwer w home.pl oszczędzasz, bo:

 • nie musisz ponosić kosztu zakupu sprzętu,
 • nie ponosisz kosztów za energię elektryczną potrzebną do pracy serwerów,
 • nie musisz płacić za stałe łącze do Internetu,
 • nie ponosisz kosztów zatrudnienia administratora serwera.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub