Co to jest serwer internetowy?

Gdzie znajduje się lokalizacja serwerów home.pl?

Serwer musi być urządzeniem niezawodnym, dlatego serwery home.pl umieszczone są w dwóch polskich lokalizacjach należących do T-Mobile Polska S.A, które gwarantują bezpieczeństwo i ciągłość pracy wszystkich serwerów. Więcej informacji na temat serwerowni home.pl znajdziesz na naszej stronie.

W chwili obecnej zarządzamy ponad 1200 wydajnymi serwerami oraz ponad 200 urządzeniami sieciowymi zdalnie i na miejscu. Dzięki zapasowym serwerom zapewniamy najwyższą niezawodność, która przekłada się na ciągłość działania serwisów Klientów. W przypadku awarii krytycznej serwera uruchamiamy usługi Klientów z repliki danych w ciągu kilkunastu minut.

Co to jest serwer (hosting)?

Serwer można określić jako specjalnie skonfigurowany komputer, który dostępny jest w sieci Internet przez 24 godziny na dobę. Na serwerze możesz m.in.:

 • umieścić swoją stronę WWW,
 • stworzyć skrzynki e-mail dla siebie i pracowników,
 • przechowywać swoje pliki, tym samym mając do nich dostęp z każdego miejsca na świecie.
Nasi administratorzy czuwają 24 godziny na dobę nad poprawnym działaniem serwerów home.pl.

Dodatkowe informacje na temat serwerów znajdziesz pod poniższymi adresami:

Podział serwerów w home.pl

W home.pl ofertę serwerów (hostingu) można podzielić na następujące kategorie:

Hosting współdzielony

Są to między innymi następujące pakiety usług:

Idealnymi narzędziami do tworzenia stron WWW na serwerach jest Kreator WWW lub Autoinstalator aplikacji – narzędzie do szybkiej instalacji popularnych aplikacji do zarządzania treścią/tworzenia stron WWW. To idealne rozwiązania na początek, np. na jedną lub kilka stron internetowych.

Serwer współdzielony możesz wybrać również wtedy, gdy potrzebujesz założyć dla siebie jedną lub kilka skrzynek e-mail bez reklam. W przypadku hostingu możliwe jest tworzenie skrzynek e-mail o tej samej nazwie w różnych domenach, np. „biuro@domena1.pl”, „biuro@domena2.pl” (Hosting Biznes).

WAŻNE! W przypadku usługi Hosting Premium pojemność konta przeznaczona na pocztę e-mail może wynosić maksymalnie 200GB (niezależnie od ilości kont utworzonych na serwerze). Pamiętaj też, że ilość baz danych również jest nieograniczona na usłudze Hosting Premium.

WordPress Hosting SSD

To najlepsze miejsce na Twojego WordPress’a lub inny system zarządzania treścią (ang. CMS). Dzięki dyskom SSD Twój WordPress lub inny system CMS będzie działać szybciej niż na zwykłym hostingu.
Wybierz WordPress Hosting SSD, jeśli prowadzisz duży serwis WWW korzystający z baz danych oraz kiedy potrzebujesz dla siebie i swoich pracowników wielu skrzynek e-mail, działających w Twoich domenach. WordPress Hosting SSD zapewnia najwyższą jakość usług hostingowych, dużą przestrzeń dyskową, nieograniczony transfer danych, wiele baz danych oraz wiele funkcjonalności dodatkowych.

Hosting specjalistyczny (sklepy internetowe)

Pod pojęciem hosting specjalistyczny kryją się pakiety usług, które zostały specjalnie skonfigurowane do obsługi popularnych aplikacji, np. sklepów internetowych (eSklep w home.pl lub popularna aplikacja PrestaShop, którą możesz zainstalować na hostingu w home.pl).

Serwery VPS

Serwery VPS. W ramach serwerów VPS wyróżniamy kilkaset dostępnych konfiguracji sprzętowych. Serwer VPS (ang. Virtual Private Server) można opisać jako podział maszyny, jaką jest serwer, na kilka mniejszych, wirtualnych. Klient końcowy otrzymuje dostęp do zarządzania wirtualną maszyną.

Przejdź do strony www.homecloud.pl

Serwer VPS stanowi idealną równowagę pomiędzy hostingiem współdzielonym, a serwerami dedykowanymi. Podsumowując, serwer VPS jest alternatywą dla wymagających użytkowników, którzy oczekują profesjonalnego narzędzia, lecz nie potrzebują usługi na wyłączność. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej na temat serwerów VPS w homecloud.pl.

W ramach serwerów VPS w homecloud.pl wyróżniamy podział na:

Serwer VPS w homecloud to idealne rozwiązanie, jeśli tradycyjny hosting współdzielony to dla Ciebie za mało. Możesz samodzielnie zarządzać usługą i konfigurować ją według bieżących potrzeb. W razie potrzeby wygodnie zmienisz pakiet swojego VPS-a w panelu administracyjnym – wystarczy kilka kliknięć.

Serwery dedykowane

Z myślą o zaawansowanych użytkownikach stworzyliśmy homecloud.pl nową markę na rynku usług profesjonalnych: serwerów dedykowanych, serwerów VPS oraz serwerów Cloud. Wydzielony zespół doświadczonych specjalistów IT, najnowsza technologia, doskonałe ceny usług oraz dodatków. Oto świat homecloud! Jeśli poszukujesz rozwiązania dedykowanego w elastycznej oraz skalowalnej ofercie, zajrzyj na homecloud.pl.

Przejdź do strony www.homecloud.pl

Serwery dedykowane przeznaczone są dla najbardziej zaawansowanych użytkowników i mogą obsłużyć najbardziej wymagające serwisy WWW. Nie musisz już wybierać pomiędzy najwyższą jakością usługi, profesjonalnym wsparciem technicznym i atrakcyjną ceną. To wszystko znajdziesz u nas!

W ramach serwerów dedykowanych oferujemy wiele pakietów serwerów. Więcej informacji o dostępnych pakietach serwerów dedykowanych znajdziesz pod tym adresem.

Hosting dedykowany

home.pl oferuje też tzw. hosting dedykowany, który pracuje w środowisku IdeaHosting (konfiguracji zgodnej z poprzednią platformą home.pl). Dzięki temu możesz w szybki i łatwy sposób przejść z dowolnej użytkowanej usługi współdzielonej na własny hosting dedykowany!

Hosting dedykowany to usługa łącząca naszą autorską platformę IdeaWebServer z wysokimi parametrami bezpieczeństwa i przydzielonymi tylko dla Ciebie zasobami serwera fizycznego. Nie musisz posiadać specjalistycznej/technicznej wiedzy – hostingiem dedykowanym zarządzasz tak jak tradycyjnym serwerem współdzielonym przez Panel home.pl.

W ramach hostingu dedykowanego wyróżniamy podział na:

Korzyści jakie dają serwery home.pl

Serwerem może być każdy odpowiednio skonfigurowany komputer podłączony stale do Internetu. Pamiętaj jednak, że decydując się na serwer w home.pl zyskujesz:

 • najwyższej jakości, stabilnie pracujący serwer,
 • konfigurację serwera chroniącą przed zagrożeniami w Internecie,
 • monitoring pracy serwera 24h/dobę, pozwalający na zapobieganie awariom,
 • bezpieczeństwo Twoich danych umieszczonych na serwerze,
 • obsługę techniczną serwera świadczoną przez najwyższej klasy profesjonalistów 24h/dobę,
 • serwer stale podłączony do Internetu (w razie awarii łącza dostawcy Internetu, serwer automatycznie przełączany jest na inne niezależne łącze internetowe).
Decydując się na serwer w home.pl oszczędzasz, bo:
 • nie musisz ponosić kosztu zakupu sprzętu,
 • nie ponosisz kosztów za energię elektryczną potrzebną do pracy serwerów,
 • nie musisz płacić za stałe łącze do Internetu,
 • nie ponosisz kosztów zatrudnienia administratora serwera.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie