Jak przełączyć domenę na serwery DNS home.pl?

Domena zarejestrowana w home.pl może być utrzymywana na serwerach DNS w home.pl lub na innych zewnętrznych serwerach DNS. Jeśli chcesz korzystać z bezpłatnej technologii DNS Anycast, to domena powinna być utrzymywana na serwerach DNS w home.pl.

Do czego służy domena internetowa? - Zastosowanie
Następnie w ramach tej samej domeny możesz skierować ruch poczty oraz WWW na serwer zewnętrzny, bez potrzeby delegacji domeny na inne serwery DNS. Oznacza to, że domena będzie nadal utrzymywana na serwerach DNS w home.pl, ale cały ruch WWW oraz e-mail będzie skierowany na serwer zewnętrzny (poza home.pl). Możesz to zrobić dodając nowe rekordy A i MX. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o tworzeniu rekordów domeny.

Jak przełączyć domenę na serwery DNS home.pl (operatora)?

 1. Zaloguj się do Panelu klienta.
 2. Wybierz sekcję menu Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  Panel klienta home.pl - Wybierz sekcję menu Domeny
 3. Kliknij nazwę domeny, dla której chcesz włączyć DNS Anycast.
  Panel klienta home.pl - Domeny - Kliknij nazwę domeny, dla której chcesz włączyć DNS Anycast
 4. Jeśli Twoja domena znajduje się na zewnętrznych serwerach DNS (innych niż home.pl), to w polu Hosting DNS będzie wyświetlał się status WYŁĄCZONE.
  Panel klienta home.pl - Domeny - Przykład wyłączonego pola Hosting DNS
 5. Aby skierować domenę na serwery DNS home.pl, znajdź moduł Hosting DNS i kliknij Opcje -> Przełącz na serwery DNS operatora.
  Panel klienta home.pl - Domeny - Wybrana domena - Opcje - Kliknij przycisk Przełącz na serwery DNS operatora
 6. Potwierdź chęć zmiany delegacji domeny na DNS home.pl, klikając przycisk Przełącz.
  Panel klienta home.pl - Domeny - Wybrana domena - Opcje - Przełącz na serwery DNS operatora - Potwierdź chęć zmiany delegacji domeny na DNS home.pl
 7. Propagacja zmian (odświeżenie ustawień DNS) dla wskazanej domeny, może trwać nawet do 24h. Oznacza to, że wprowadzone w ten sposób zmiany mogą być widoczne nawet na następny dzień.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie