Jak przełączyć domenę na serwery DNS home.pl?


Domena zarejestrowana w home.pl może być utrzymywana na serwerach DNS w home.pl lub na innych zewnętrznych serwerach DNS. Jeśli chcesz korzystać z bezpłatnej technologii DNS Anycast, to domena powinna być utrzymywana na serwerach DNS w home.pl.

Następnie w ramach tej samej domeny możesz skierować ruch poczty oraz WWW na serwer zewnętrzny, bez potrzeby delegacji domeny na inne serwery DNS. Oznacza to, że domena będzie nadal utrzymywana na serwerach DNS w home.pl, ale cały ruch WWW oraz e-mail będzie skierowany na serwer zewnętrzny (poza home.pl). Możesz to zrobić dodając nowe rekordy A i MX. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o tworzeniu rekordów domeny.

Jak przełączyć domenę na serwery DNS home.pl (operatora)?

  1. Zaloguj się do Panelu Klienta.
  2. Wybierz sekcję menu Domeny, która znajduje się po lewej stronie ekranu.
  3. Kliknij nazwę domeny, dla której chcesz włączyć DNS Anycast.
  4. Jeśli Twoja domena znajduje się na zewnętrznych serwerach DNS (innych niż home.pl), to w polu Hosting DNS będzie wyświetlał się status WYŁĄCZONE.
  5. Aby skierować domenę na serwery DNS home.pl, znajdź moduł Hosting DNS i kliknij Opcje -> Przełącz na serwery DNS operatora.
  6. Potwierdź chęć zmiany delegacji domeny na DNS home.pl, klikając przycisk Przełącz.
  7. Propagacja zmian (odświeżenie ustawień DNS) dla wskazanej domeny, może trwać nawet do 24h. Oznacza to, że wprowadzone w ten sposób zmiany mogą być widoczne nawet na następny dzień.

Domeny internetowe już za 0 zł!

Zarejestruj własny adres w Internecie już dziś. Nawet jeśli Twoja wymarzona domena jest zajęta, nasza inteligentna wyszukiwarka podsunie Ci dodatkowe możliwości.

Sprawdź, czy domena jest wolna Wyszukaj domenę

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub