Polecane programy do obsługi poczty e-mail: Android

Chociaż poczta email straciła w ostatnich latach na znaczeniu na rzecz różnego rodzaju komunikatorów, nadal stanowi świetną formę komunikacji także na urządzeniach mobilnych. Łatwy dostęp do książki adresowej, dodawanie załączników, archiwizowanie poczty na własnym serwerze to tylko kilka zalet używania poczty elektronicznej.

Jest bardzo prawdopodobne, że korzystając z urządzenia mobilnego z systemem Android znalazłeś na nim aplikację Gmail. Jest zainstalowana na twoim smartfonie domyślnie. W zależności od producenta telefonu, możesz znaleźć także inne preinstalowane aplikacje, np. Samsung E-mail. Istnieją jednak dziesiątki zewnętrznych aplikacji e-mail na Androida dostępnych w Google Play, które także mogą zapewnić Ci lepsze funkcje niż zwykła aplikacja e-mail.

Szukasz ciekawych informacji o systemie Android i bezpieczeństwie urządzeń mobilnych? Chcesz zwiększyć funkcjonalność swojego telefonu lub wesprzeć obsługę swojej firmy w terenie? Odwiedź nas na blogu home.pl i dowiedz się więcej. Zajrzyj na stronę główną: blog.home.pl lub sprawdź tematy dotyczące systemu Android.

Wysyłanie i odbieranie poczty home.pl

Możesz odbierać, wysyłać wiadomości e-mail ze skrzynek utworzonych w home.pl:

  1. Za pomocą Poczty home.pl pod adresem: https://poczta.home.pl : bezpiecznie połączenie, obsługa w przeglądarce internetowej.
  2. Za pomocą programów do obsługi poczty e-mail np. Windows 10, Outlook, Thunderbird czy Windows Mail: bezpieczne połączenie, obsługa w programie pocztowym.
  3. Za pomocą telefonów i tabletów, które pozwalają skonfigurować konto pocztowe do obsługi: bezpieczne połączenie, obsługa w programie pocztowym.
Przed skonfigurowaniem programu do obsługi poczty (np. Thunderbird lub inny), niezbędne jest zalogowanie się przynajmniej raz do wybranej skrzynki e-mail przez serwis poczta.home.pl w celu aktywacji skrzynki e-mail i utworzenia, tzw. profilu konta. Ustawienia te zostaną zachowane w serwisie poczta.home.pl i poza samą aktywacją skrzynki, nie będą miały większego wpływu na jej działanie w programach pocztowych.

Pamiętaj, że w trosce o bezpieczeństwo i oraz najlepsze użycie poczty home.pl, rekomendujemy używanie protokołu IMAP zamiast POP3 oraz każdorazowe włączenie obsługi bezpiecznego połączenia za pomocą portów szyfrowanych, tj. z użyciem SSL. Możesz skonfigurować połączenie szyfrowane:

  • oparte na bezpłatnym certyfikacie SSL przyznawanym dla adresu Twojego serwera (usługi hostingowej): Sprawdź gdzie znaleźć nazwy serwerów pocztowych w Panelu klienta.
  • oparte na płatnym certyfikacie SSL wydanym dla domeny w której konfigurowana skrzynka e-mail została utworzona: Sprawdź jak zamówić certyfikat SSL dla Twojej domeny.

Obsługa poczty e-mail na urządzeniu z Android

Użytkownicy systemu Android mają do dyspozycji wiele programów do obsługi poczty. Większość z nich cechują te same funkcjonalności, a różnica w większości przypadków dotyczy wyłącznie kwestii wizualnej. Niektóre programy są płatne, bezpłatne. Wiele aplikacji zostało przygotowanych przez operatorów popularnych systemów pocztowych, np. aplikacje WP Poczta, Poczta Onet ale też takich gigantów jak Outlook czy Gmail.

Jeśli jesteś użytkownikiem systemu Android, z pewnością znajdziesz na swoim telefonie lub tablecie aplikację Gmail. Jest ona na każdym urządzeniu z tym systemem. To znakomita aplikacja dostępna w Google Play. Pozwala na obsługę konta Google oraz skrzynek e-mail innych dostawców, w tym obsługę poczty home.pl. Nie gorzej wypada tutaj popularny Outlook przygotowany przez firmę Microsoft. Dedykowany dla obsługi poczty Exchange, świetnie sprawdza się jako operator IMAP oraz POP3.

Popularne i polecane aplikacje do obsługi poczty e-mail

Jesteś zainteresowany korzystaniem z poczty e-mail w programach instalowanych na urządzeniach z systemem Android? Sprawdź popularne aplikacje dostępne w sklepie Google Play Store.

 

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.