Konfiguracja poczty home.pl w aplikacji Gmail – Android/iOS

Poniżej znajdziesz pomoc w konfiguracji programu pocztowego Gmail (domyślna aplikacja poczty dla systemu Android) do obsługi poczty e-mail. To oprogramowanie dostępne jest zarówno dla systemu Android oraz iOS.

SPIS TREŚCI

Zachęcamy do korzystania z protokołu IMAP, który jest najnowocześniejszym protokołem pocztowym. Jego główną zaletą jest możliwość synchronizacji wszystkich folderów wiadomości, między różnymi programami pocztowymi oraz urządzeniami mobilnymi. Oznacza to, że wiadomość e-mail pobierana z serwera nie jest automatycznie z niego usuwana. Wiadomość e-mail jest usuwana z serwera w momencie, gdy użytkownik sam ją skasuje w programie pocztowym.

IMAP w ten sposób ułatwia korzystanie wielu osobom z jednej skrzynki e-mail, a także zapewnia wygodę w obsłudze poczty e-mail niezależnie od miejsca pobytu. Korzystając z protokołu IMAP zyskujesz możliwość dostępu do całej otrzymanej oraz wysłanej korespondencji e-mail. Przeczytaj, dlaczego protokół IMAP jest sugerowany.

WAŻNE!
Pamiętaj, że opisywane poniżej oprogramowanie nie jest objęte wsparciem home.pl. Poniższa instrukcja ma charakter informacyjny w przypadku konfiguracji poprawnie funkcjonującego programu do obsługi poczty. Jeśli pomimo naszych porad połączenie z serwerem pocztowym nie jest nawiązywane poprawnie, to pamiętaj, aby zgłosić to producentowi danej aplikacji.

Video poradnik: Jak skonfigurować pocztę home.pl w aplikacji Gmail

Konfiguracja poczty home.pl w aplikacji Gmail – Android/iOS

 1. Uruchom swoje urządzenie z systemem Android lub iOS (smartfon, tablet, itp),następnie odszukaj i uruchom aplikację Gmail.
 2. Na ekranie zostanie wyświetlona lista kont (pierwsze uruchomienie) oraz przycisk Dodaj kolejny adres e-mail.Uruchom aplikację Gmail na telefonie lub tablecieJeśli dodajesz kolejne konto e-mail do swojej aplikacji, prawdopodobnie zobaczysz ekran z wiadomościami e-mail. W prawym rogu ekranu kliknij ikonę profilu (litera/inicjały) i w rozwijanym menu wybierz opcję dodawania nowego konta.Dodaj kolejno konto do poczty Gmail Android
 3. Wybierz rodzaj konta: Inne.Wybierz rodzaj konta Gmail - Inne
 4. Podaj adres e-mail skrzynki pocztowej utworzonej na hostingu w Twoim Panelu klienta. Informacje o kontach e-mail, w tym opcję zmiany hasła znajdziesz w sekcji Poczta.Podaj adres e-mail do konfiguracji w aplikacji Gmail
 5. Wybierz typ konta do konfiguracji: IMAP. Zalecamy użycie protokołu IMAP, który zapewnia szybkie działanie poczty na urządzeniach mobilnych oraz nie generuje zbędnych pakietów danych (internet bezprzewodowy, np. LTE),
  Wybierz rodzaj konta IMAP
 6. Podaj hasło dostępu do skrzynki e-mail.Podaj hasło dostępu do konta email w aplikacji Gmail
 7. Ustawienia serwera poczty przychodzącej — wpisz adres serwera poczty przychodzącej.
 8. Ustawienia serwera poczty wychodzącej — wpisz adres serwera poczty wychodzącej.
 9. W ostatnim kroku uzupełnij pole Imię i nazwisko. Wpisane w tym miejscu informacje będą częścią profilu konta, a więc nazwy nadawcy. Adresaci poczty e-mail zobaczą zawartość tego pola wraz z adresem e-mail.Ustawienia profilu konta imię i nazwisko w aplikacji Gmail
WAŻNE! Jeśli obsługa poczty nie funkcjonuje prawidłowo, sprawdź od początku czy skonfigurowałeś zgodnie z instrukcją program do obsługi poczty lub skontaktuj się z dostawcą oprogramowania.

 

Adresy serwerów IMAP/SMTP/POP3 we własnej domenie

Na etapie konfiguracji i podawanie adresów serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej: nazwy poczty IMAP/SMTP/POP3 możesz zamiast domyślnego adresu, np. serwer123456.home.pl (wskazanego w Panelu klienta) podać adres domeny, w której utworzyłeś skrzynki e-mail, np. moja-firma.com.pl

Ustawienia własnej domeny podczas konfiguracji poczty Gmail

W tej sytuacji (adres serwera poczty we własnej domenie) należy zwrócić uwagę na dalszą konfigurację konta e-mail oraz ustawienia połączenia szyfrowanego. Podaj adresy serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej w postaci nazwy/adresu domeny, w której utworzyłeś konto e-mail oraz:

 • wyłącz w ustawieniach konta e-mail połączenie szyfrowane SSL jeśli nie posiadasz certyfikatu SSL dla swojej domeny (kliknij tutaj, aby zakupić certyfikat SSL),
 • pozostaw połączenie szyfrowane przy użyciu certyfikatu SSL jeśli posiadasz aktywny i zainstalowany certyfikat SSL dla swojej domeny, w której zostało utworzone konfigurowane konto e-mail.

Domyślna konfiguracja z użyciem nazwy serwerów poczty wychodzącej i przychodzącej w postaci adresu serwera, zapewnia bezpieczne połączenie z użyciem SSL (bezpłaty certyfikat SSL dla hostingu).

Jeśli zamiast nazwy serwerów wskazany w Panelu klienta, podasz adres swojej domeny, musisz zadbać o to aby wyłączyć połączenie szyfrowane (jeśli nie masz certyfikatu SSL dla swojej domeny) lub kupić certyfikat, zamówić go i zainstalować na hostingu. Takie rozwiązanie zapewni Ci wysoki poziom bezpieczeństwa oraz wzmocni wiarygodność w sieci (w tym weryfikację adresu domeny).

Jak zmienić ustawienia serwerów poczty SMTP/IMAP/POP3 oraz ustawienia SSL?

 1. Kliknij ikonę Opcji w lewym rogu ekranu (trzy poziome paski).Ustawienia poczty e-mail w Gmail
 2. W rozwijanym menu Opcji wybierz Ustawienia.Ustawienia poczty e-mail w Gmailu - widok opcji
 3. Kliknij w nazwę konta dla którego chcesz wprowadzić zmiany.Wybierz konto do konfiguracji w programie Gmail Android
 4. Przejdź do sekcji Ustawienia serwera.Ustawienia serwerów poczty wychodzącej i przychodzącej Gmail
 5. Odpowiednio edytuj ustawienia Poczty przychodzącej: zmień adres serwera pocztowego, numer portu oraz typ zabezpieczeń, wg. powyższego schematu.Serwer poczty wychodzącej aplikacja Gmail
 6. Edytuj ustawienia Poczty wychodzącej: zmień adres serwera pocztowego, numer portu oraz typ zabezpieczeń, wg. powyższego schematu.Ustawienia serwera poczty przychodzącej Gmail Aplikacja
Usługa bez SSL z SSL
IMAP 143 993
POP3 110 995
SMTP 587 465
Porty szyfrowane możesz używać dla adresów serwerów pocztowych prezentowanych w Panelu klienta, np. serwer123456.home.pl lub dla adresów serwerów pocztowych we własnej domenie (domena konta e-mail) jeśli posiadasz zainstalowany certyfikat SSL dla swojej domeny.

Jak zmienić nazwę konta i ustawić podpis do wiadomości e-mail?

 1. Kliknij ikonę Opcji w lewym rogu ekranu (trzy poziome paski).Ustawienia poczty e-mail w Gmail
 2. W rozwijanym menu Opcji wybierz Ustawienia.Ustawienia poczty e-mail w Gmailu - widok opcji
 3. Kliknij nazwę konta, dla którego chcesz wprowadzić zmiany.Wybierz konto do konfiguracji w programie Gmail Android
 4. Przejdź do opcji:
  Ustawienia serwerów poczty wychodzącej i przychodzącej Gmail
 5. Imię i nazwisko: jeśli chcesz zmienić nazwę konta widoczną dla adresatów wiadomości e-mail.
 6. Podpis na urządzenia mobilne: jeśli chcesz ustawić podpis automatycznie dodawany do każdej nowej wiadomości e-mail wysyłanej z aplikacji Gmail dla konfigurowanego konta.

Jak zmienić protokół pocztowy z IMAP na POP3 lub odwrotnie?

Po zakończonej konfiguracji z wykorzystaniem jednego z wymienionych protokołów (IMAP lub POP3), program pocztowy na urządzeniu Android nie udostępnia możliwości zmiany tej konfiguracji. Jedynym rozwiązaniem jest skonfigurowanie nowej skrzynki e-mail, wybierając przy tym inny docelowy protokół (IMAP lub POP3).
Jeśli skonfigurowany program pocztowy, zgłasza problem z działaniem certyfikatu SSL, sprawdź ponownie ustawienia serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej oraz połączenia szyfrowanego SSLKliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o problemach z certyfikatem SSL w programach do obsługi poczty.
Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.