Płatności elektroniczne w sklepie internetowym


Płatności elektroniczne w sklepie internetowym:

 • Na co zwrócić uwagę wybierając płatności do e-sklepu?
 • Dlaczego e-sklepy potrzebują płatności elektronicznych?
 • Integracja ze sklepem

Informacje oraz dyskusje na temat sklepów internetowych. Kopalnia wiedzy o usługach: eSklep oraz eSklep Premium

W ciągu ostatnich dziesięciu lat liczba internautów w Polsce podwoiła się i wynosi obecnie ponad 25,7 mln. Równolegle z rozwojem internetu zwiększa się liczba e-konsumentów – już ponad 53% Polaków dokonuje zakupów online. Połowa z nich opłaca zamówienie z góry, korzystając z różnego rodzaju płatności elektronicznych.

Płatności elektroniczne to wszystkie operacje finansowe dokonywane na odległość za pośrednictwem internetu przy użyciu urządzeń elektronicznych takich jak komputery, telefony czy tablety. Takie płatności mogą odbywać się na różne sposoby. Podstawowymi kanałami są przelewy bankowe, karty płatnicze oraz specjalne systemy płatności internetowych (np. PayU), które skupiają w sobie wiele metod płatności.

Kliknij tutaj, aby posłuchać podcastu Mistrzowie eCommerce home.pl o tym jakie metody płatności wybrać w sklepie internetowym.

Najwięcej osób, które sięgają po towary z wirtualnych półek, to stali użytkownicy sieci będący online codziennie. Internauci w Polsce spędzają średnio 4,4 godz. w sieci gdy korzystają z desktopów i 1,3 godz. na urządzeniach mobilnych każdego dnia.

E-konsumenci są przyzwyczajeni do szybkiego wykonywania działań w internecie i nie są skłonni do przechodzenia przez żmudne procesy. Płacenie za zakupy internetowe musi być w związku z tym coraz szybsze i bardziej wygodne. Umożliwiają to systemy płatności internetowych, takie jak np. PayU, które są bardzo łatwe w użyciu także na smartfonach.

Na co zwrócić uwagę wybierając płatności do e-sklepu?

Płatność za zakupy to newralgiczny punkt całego procesu zakupowego. Dzisiejsi e-konsumenci są coraz bardziej wymagający – kupują w sklepach, które oferują najniższe ceny, szeroki asortyment i różnorodne opcje dostawy, ale także zwracają uwagę na wygodne metody płatności. Decyzja o wyborze systemu płatności dla e-biznesu nie powinna być więc przypadkowa ani podyktowana wyłącznie warunkami finansowymi. Musi być przemyślana pod kilkoma względami.

 • Każdy sprzedawca powinien starać się zapewnić swoim klientom możliwie jak najszerszy wachlarz sposobów płatności. Można w tym celu zintegrować system sklepu np. z systemem PayU (jest to prosta czynność, którą ułatwiają gotowe skrypty lub moduły sklepu) i uzyskać gwarancję, że 99 proc. ubankowionych mieszkańców Polski będzie mogło dokonywać zakupów w e-sklepie płacąc przez internet. Ponieważ instytucja płatnicza potwierdza wszystkie transakcje w czasie rzeczywistym, towar można wysłać do klienta zaraz po tym, jak kupujący złoży zamówienie.
 • Należy wziąć pod uwagę także preferencje i specyficzne przyzwyczajenia kupujących. Polacy chcą coraz szybciej i wygodniej płacić za zakupy robione w sieci, jednak niekoniecznie przy użyciu kart. W odróżnieniu od Europy Zachodniej w Polsce zdecydowanie częściej płaci się e-przelewem. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie PayU, wspólnie z kilkoma bankami, przygotowało błyskawiczny e-przelew „PayU Express”, który można wykonać jednym kliknięciem również na telefonie.
 • System e-płatności powinien być także dopasowany do rodzaju i skali e-biznesu. Zwłaszcza największe sklepy powinny stawiać przede wszystkim na partnerów, którzy będą w stanie przeprocesować dla nich ogromne liczby transakcji dziennie i zapewnić stałą dostępność usługi.
 • Ważna dla przedsiębiorcy prowadzącego sprzedaż towarów lub usług przez Internet powinna być także użyteczność systemu płatności i łatwość korzystania z niego. Kluczem do sukcesu jest dobre zrozumienie całego procesu jaki przechodzi klient – od momentu wyszukania towaru, przez zakup, po szybką realizację płatności. Najlepiej aby wszystkie sposoby finansowania zakupów, czyli zarówno karty, przelewy, jak i odroczone formy płatności, takie jak faktury czy raty, były integralną częścią strony lub aplikacji sklepu, otwieranej zarówno na komputerze, jaki i w telefonie. PayU oferuje kompleksowe płatności tego typu.
 • Internauci chcą wygodnie kupować oraz bezpiecznie i łatwo płacić. Gwarantem bezpieczeństwa są instytucje płatnicze podlegające krajowemu nadzorowi i posiadające międzynarodowe certyfikaty. Warto wybierać takich partnerów, bo dzięki współpracy z nimi łatwiej jest zdobyć zaufanie kupujących. W Polsce już więcej niż co trzeci internauta, który kupuje online korzysta z płatności PayU, a kilkanaście tysięcy merchantów rozwija dzięki temu swoje e-biznesy.

Dlaczego e-sklepy potrzebują płatności elektronicznych?

Płatności elektroniczne są już takim samym standardem w internecie jak płatność kartami w tradycyjnych sklepach. Kupujący coraz chętniej wybierają i wymagają od sklepów udostepnienia płatności online, ponieważ jest to dla nich duży komfort. Zarówno kupujący, jak i sprzedający otrzymuje potwierdzenie wykonania transakcji i ma pewność, że wszystko przebiegło pomyślnie. Sprzedający mając taką informację wie, że środki są już na jego koncie u dostawcy płatności i od razu może wysłać towar.

 • Płatności internetowe realizowane za pośrednictwem wyspecjalizowanych instytucji płatniczych, takich jak np. PayU, są znacznie szybsze i wygodniejsze niż zwykły przelew bankowy. System PayU zapewnia sprawne przekazywanie środków pomiędzy kupującym a sprzedawcą. Kupujący może przelać dowolną kwotę na konto sprzedawcy w systemie za pomocą zaledwie kilku kliknięć, a czasami nawet wystarczy jedno kliknięcie.
 • Korzystając z PayU nie trzeba wypełniać żadnego formularza przelewu, wszystkie dane są uzupełniane automatycznie, dzięki czemu wyeliminowane zostało także ryzyko popełnienia błędu przy podawaniu danych do przelewu. Wszystkie wpłaty są księgowane w czasie rzeczywistym (online), o czym sprzedawca jest od razu informowany i może od razu po otrzymaniu takiego powiadomienia wysłać towar do kupującego.
 • Sklep, w którym istnieje możliwość zapłacenia drogą elektroniczną postrzegany jest jako bardziej wiarygodny oraz nowoczesny, a to przekłada się na większą liczbę zrealizowanych zamówień.
 • Wdrożenie płatności online zmniejsza liczbę transakcji rozliczanych przy odbiorze towaru. Część z klientów zdecyduje się na wykonanie przelewu elektronicznego, rezygnując z płatności kurierowi czy listonoszowi. Pieniądze szybciej trafiają na rachunek sklepu niż ma to miejsce w przypadku transakcji za pobraniem.
 • Płatności elektroniczne ograniczają liczbę błędów generowanych podczas ręcznego księgowania wpłat na rachunek. Sklep otrzymuje do dyspozycji panel administracyjny, z poziomu którego na bieżąco może kontrolować zestawienia dokonywanych płatności.
 • Systemy płatności on-line umożliwiają przyjmowanie wpłat w walutach obcych.

Integracja ze sklepem

Wdrożenie płatności elektronicznych wymaga zintegrowania oprogramowania sklepu z wybranym systemem płatności. Jest to stosunkowo prosta czynność, którą ułatwiają gotowe skrypty lub moduły sklepu. Oprogramowanie sklepu musi nadać żądanie transakcji oraz odebrać z systemu płatności odpowiedź (wynik transakcji).

Kliknij tutaj, aby sprawdzić jak zintegrować Twój sklep internetowy z płatnościami on-line PayU.

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.


Płatności elektroniczne PayU

Szybkie i bezpieczne płatności online. Dla Klientów home.pl prowizja tylko 1,5%, a aktywacja jedyne 5 zł.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie
Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Filter by Article Categories
Najczęściej zadawane pytania
Dodatkowe narzędzia hostingu
Statystyki serwera (nowe)
Połączenie SSH
Statystyki serwera (stare)
WebFTP
Autoinstalator
Kontrola wersji (SVN)
Listy mailingowe
Poczta home.pl
Obsługa poczty webmail
Programy pocztowe
Nowa platforma home.pl
Częste pytania
Bezpieczeństwo
Instalacje
Panel klienta
Domeny
Hosting
Serwer Apache
Bazy danych
Certyfikaty SSL
Zamawianie SSL
Instalacja i konfiguracja SSL
Poczta e-mail
WordPress Hosting SSD
Dodatki od partnerów
Poprzednia platforma home.pl
Certyfikaty SSL
Zamawianie certyfikatów SSL
Konfiguracja i instalacja SSL
Panel home.pl
Informacje podstawowe
Pulpit
Usługi
Płatności
Profil
Centrum Pomocy
Operacje w Panelu home.pl
Serwery
WebFTP
Informacje podstawowe
Konfiguracja serwerów
Serwery Unix
Serwery Windows
Obsługa baz danych
phpMyAdmin (MySQL)
phpPgAdmin (PgSQL)
myLittleAdmin (MSSQL)
Sklep internetowy eSklep
Panel usługi eSklep
RODO w sklepie internetowym
Panel sklepu internetowego
Pierwsze kroki
Promocja sklepu
Sprzedaż
Pierwsze uruchomienie
Dodatki od partnerów
Asortyment
Klienci
Integracje
Inne integracje
Systemy aukcyjne
Baza produktów
Aplikacje
App store
Aplikacja mobilna
Marketing
Modyfikacja wyglądu
Dokumentacja
Dla deweloperów
Style graficzne
Inne zagadnienia
Raporty i statystyki
Zawartość
Filmy instruktażowe
Konfiguracja sklepu
Rozliczenia i dokumenty
Faktury
Zmiana danych (cesja)
Rozliczenia i płatności
Dokumenty do pobrania
Produkty i usługi
Kreator Stron WWW
eCommerce
Moduły
Ustawienia
Szablony
Nawigacja
Publikacja i dodatki
Szybki start
Prestahosting
Profesjonalne usługi IT
Certyfikaty SSL
Przywracanie danych
Udostępnienie logów
Operacje na plikach i bazach danych
WordPress
Terminal płatniczy SumUp
Wordpress hosting SSD
Domeny
Informacje podstawowe
Rejestracja / opłacanie
Konfiguracja domen
Transfer domen
Giełda domen
Dodatki do domen
Serwery VPS
Skrzynki e-mail
Microsoft Exchange
Cloud Email Xchange
Obsługa skrzynek w Panelu home.pl
Jak zarejestrować Personal email lub Business email?
Bezpieczeństwo
eKsięgowość
Reklama internetowa
Reklama Allegro Ads
Tworzenie stron WWW
Contact LEADer
Reklama banerowa Google
Zakupy Google
Google Ads (AdWords)
eKampanie Google
SEMSTORM
Pozycjonowanie
rankingCoach
Baza wiedzy
Facebook
Systemy CMS
Internet w praktyce
Przydatne programy
Konfiguracja programów FTP
Zagadnienia techniczne
.htaccess
mod_rewrite
Kursy i specyfikacje
Kurs HTML
Kurs PHP
Kurs SQL
Rejestracja usług
Program prowizyjny
RODO w home.pl
English
Website Builder
Marketplace
Control Panel
Webmail
FTP
Office 365
WordPress
SSL certificate
Aplikacje w marketplace
SimplySign
Antywirus ESET
Ochrona WWW
AVG Secure VPN
Backup WWW
SiteLock
Dropsuite Email Backup
CCleaner
Antywirus Kaspersky
Dropbox - dysk w chmurze
Płatności PayU
Programy antywirusowe AVAST
Office 365
AVG PC TuneUp
Reklama na start
Google AdWords
Zareklamuj stronę WWW na Facebook
Cloud Email Xchange
Brand24
Microsoft OneDrive
FreshMail.pl
Tłumaczenia online
G Suite - poczta Gmail
Acronis Backup
Informacje podstawowe
Ustawienia dodatkowe
Panel użytkownika
Panel administratora
Dla biznesu
Kalendarz pracy 2020
lub