Jak włączyć płatność Masterpass® w eSklepie home.pl?


Masterpass to elektroniczny portfel, dzięki któremu klienci Twojego sklepu błyskawicznie zapłacą za zakupy. Usługa pozwala płacić praktycznie każdą kartą kredytową, niezależnie od banku oraz wystawcy, a dzięki gwarancji Mastercard ta forma płatności jest jedną z bezpieczniejszych, które możesz zaoferować klientom.

 

Jak włączyć płatność Masterpass od Mastercard w eSklepie home.pl?

 

  1. Zaloguj się do panelu administracyjnego sklepu.
  2. Przejdź do zakładki Konfiguracja / Sprzedaż / Płatności i przejdź do edycji płatości PayU
  3. W sekcji Ustawienia PayU (z lewej) na samym dole ekranu znajdziesz opcję widoczną na zrzucie poniżej – włącz ją i zapisz zmiany w ustawieniach PayU.

eSklep - Konfiguracja - Sprzedaż - Płatności - Płatności PayU - Konfiguracja - Włącz opcje Masterpass jako osobna metoda płatności w procesie realizacji transakcji

Dlaczego płatność Masterpass włączam w ustawieniach PayU?
Każda płatność elektroniczna potrzebuje tzw. bramki, przez którą zostanie zrealizowana. W przypadku portfela Masterpass za procesowanie transakcji odpowiada bramka PayU. Oznacza to, że zamówienia opłacane przez klientów Twojego eSklepu w home.pl z wykorzystaniem portfela Masterpass trafią na Twój indywidualny rachunek w PayU. Dokładnie tak samo jak w przypadku płatności typu pay-by-link (np. mTransfer, płacę z ING) czy BLIK.

 

Jak włączyć płatność PayU w eSklepie home.pl?
Szczegółową instrukcję jak skorzystać z oferty PayU dla klientów home.pl i właczyć tę płatność w eSklepie znajdziesz w tym artykule.

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Załóż własny sklep internetowy

Nieważne co i jak chcesz sprzedawać. eSklep od home.pl to idealne narzędzie do prowadzenia sprzedaży w Internecie.


Odbierz 25 zł do wydania na empik.com

Polecaj usługi home.pl i zdobywaj za każde polecenie kupon o wartości 25zł do wydania na empik.com

Zdobądź swój kupon na 25zł Sprawdź jak