3 kroki do własnej galerii wakacyjnych zdjęć

Wakacje to czas urlopów, wyjazdów i spędzania czasu w towarzystwie rodziny i przyjaciół. To czas, kiedy z pewnością będziesz robić wiele zdjęć. Dyski komputerowe i pamięci w aparatach bywają jednak zawodne. Jak zatem zachować najlepsze wspomnienia, aby zawsze móc dzielić się nimi z najbliższymi? Skorzystaj z galerii zdjęć online i udostępniaj swoje zdjęcia w Internecie (wszystkim lub tylko zaufanym znajomym).

Logo Gallery - Gotowa aplikacja użytkowa

Galeria internetowa to specjalne miejsce, gdzie możesz umieszczać zdjęcia, organizować je w albumy i wysyłać wybranym osobom. Dzięki temu nie musisz już każdemu z osobna przesyłać ich e-mailem, albo płacić np. za wgranie zdjęć na serwis społecznościowy. Gdy masz własną galerię zdjęć, zyskujesz pełną kontrolę nad swoimi zbiorami – możesz określić, kto je widzi lub komentuje.

W home.pl założenie własnej galerii zdjęć jest dziecinnie proste. Posiadając usługę typu Hosting Biznes lub Hosting Profesjonalny wystarczy zalogować się do Panelu klienta home.pl i w kilku krokach zainstalować odpowiednią aplikację na serwerze za pomocą Autoinstalatora.

Dowiedz się, jak uruchomić Autoinstalator w nowym Panelu Klienta. Jeśli korzystasz ze starej wersji Panelu Klienta, instrukcję znajdziesz w tym miejscu.

Łatwość obsługi

Gdy chcesz podzielić się zdjęciami ze znajomymi, nie powinna być Ci potrzebna wiedza o sprawach technicznych. Dlatego wybierz galerię, która jest wygodna w obsłudze i pozwoli Ci szybko wgrać obrazy i łatwo nimi zarządzać – grupować w albumy, opisywać, nadawać im etykiety. To będzie przydatne, gdy będziesz miał setki wartościowych zdjęć.

Gallery - Przykładowy widok galerii internetowej w gotowej aplikacji użytkowej Galeria internetowa to dobry sposób na dzielenie się fotografiami.

Atrakcyjny wygląd

Nie tylko obraz ale i rama się liczy. Niech galeria wygląda efektownie, aby każdy znajomy zobaczył swoje zdjęcie w miłej dla oka oprawie graficznej. Ważne, abyś mógł sam dopasować wystrój galerii do unikatowego stylu i zrobić z niej naprawdę Twoje własne miejsce w sieci.

Duża kontrola

Robisz zdjęcia z różnych okazji. Dlatego dobrze jest, gdy możesz mieć nad nimi pełną kontrolę – wybierać kto może je zobaczyć lub komentować. Możesz zdecydować też o usunięciu zdjęcia albo zachowaniu go tylko do swojego prywatnego wglądu. W ten sposób zdjęcia będą dostępne tylko dla osób, które powinny je widzieć.

Po zalogowaniu się do Twojego konta https://panel.home.pl wystarczy nacisnąć przycisk Usługi WWW i kliknąć serwer, na którym chcesz utworzyć galerię. Następnie w sekcji Instalacje kliknąć Nowa i wybrać odpowiednią aplikację. Do wyboru są galerie: Gallery 3 oraz Coppermine Gallery.

Dopasuj wygląd galerii

W zestawie z galerią dostajesz aż dziewięć gotowych skórek. Możesz podejrzeć, jak każda z nich będzie wyglądać, wybierając w panelu administracyjnym opcję Moduły. Skórki znajdują się na liście zatytułowanej „Tematy”. Gdy uznasz, że jedna z nich spełnia Twoje oczekiwania, możesz ustawić ją dla siebie i wszystkich gości. Oprócz tego masz duże możliwości zmiany wyświetlania zdjęć i albumów.

Gallery - Dopasuj wygląd galerii Dostosowanie wyglądu galerii sprowadza się do kilku kliknięć.

Stwórz album

Po zainstalowaniu modułu, tworzymy album i wgrywamy zdjęcia. W tym celu otwieramy adres WWW aplikacji i klikamy Dodaj album. Po podaniu nazwy albumu, opcjonalnego podsumowania, słów kluczowych i opisu możemy albo uzupełnić zaawansowane dane, albo zapisać album i zacząć wgrywać zdjęcia.

Zadbaj o odpowiednie opisanie albumów i zdjęć. Gdy będziesz miał już ich więcej, łatwiej będzie Ci odnaleźć migawki z wybranych wspomnień.

Wgraj zdjęcia

Zdjęcia wgrywamy przez wybranie opcji Dodaj pozycję. Możesz wgrać jedno, dwa albo więcej zdjęć na raz, wybierając opcję Więcej pól. Po nazwaniu każdego zdjęcia wystarczy nacisnąć Dodaj pozycję, aby zostały one wgrane do galerii. Zdjęcia można łatwo przemieszczać między folderami. Ikony reprezentujące galerię tworzą się automatycznie na podstawie ich zawartości.

A może zdjęcie, które zrobiłeś jest odwrócone? W opcji „edytuj zdjęcie” znajdziesz zakładkę do jego modyfikacji. Możesz nie tylko obrócić je w dowolną stronę, ale też zmienić rozmiar.

Wyślij galerię znajomym

W ustawieniach uprawnień galerii możesz zdecydować, kto ją widzi. Może być widoczna publicznie, albo tylko dla osób, które zalogują się, podając login i hasło. Aby stworzyć konto dla znajomego, wybierz w panelu administracyjnym opcję Użytkownicy i stwórz nowego użytkownika. Następnie ustaw w uprawnieniach albumu, aby miał do niego dostęp i wyślij  (na przykład e-mailem albo przez Facebooka) znajomemu dane dostępowe i adres WWW aplikacji.

Pamiętaj o ochronie prywatności swojej i znajomych. Jeżeli nie chcesz, aby zdjęcia były widoczne dla wszystkich, udostępnij je tylko wybranym osobom.

Jak już wiesz, stworzenie galerii w home.pl jest proste, nie wymaga wiedzy technicznej, a jednak dostajesz bardzo dużą kontrolę nad galerią uporządkowaną w przystępny sposób. Ale to nie wszystkie możliwości Gallery. Możesz z aplikacji stworzyć miejsce, w którym zdjęcia będą publikować wszyscy Twoi znajomi, nadając im po prostu uprawnienia do wgrywania zdjęć albo tworzenia własnych albumów.

Gallery - Skorzystaj z dodatkowych możliwości modyfikacji zdjęciaZarządzanie galerią jest bardzo intuicyjne.

Tworzenie grup użytkowników

Możesz tworzyć też grupy użytkowników, rozdzielając dostęp do zdjęć między najbliższą rodzinę, znajomych i współpracowników. W efekcie nigdy żadne zdjęcie nie trafi na ekran komputera osoby niepowołanej do jego oglądania.

77 dodatkowych powodów, aby otworzyć galerię zdjęć:

W zestawie z galerią dostajesz też możliwość zainstalowania 77 innych dodatków. Kilka ciekawych opcji to:

 • tworzenie prywatnej galerii każdemu nowemu użytkownikowi,
 • ograniczanie miejsca na dysku poszczególnym użytkownikom,
 • powiadomienia o nowych zdjęciach na e-mail,
 • wyszukiwarka,
 • dodatkowe narzędzia graficzne,
 • tworzenie rankingu zdjęć,
 • możliwość dodawania komentarzy,
 • publikacja zdjęć w galerii prosto z Windows,
 • możliwość stworzenia sklepu z eKartkami, zdjęciami albo opcją wydruku,
 • dodawanie znaku wodnego do zdjęcia.

Dodając znak wodny upewnisz się, że oglądający zdjęcie, będzie wiedział skąd ono pochodzi.

Zacznij z serwerem Hosting Biznes i utwórz swoją galerię zdjęć!

Wykorzystaj zalety, które daje profesjonalna galeria zdjęć. Teraz w home.pl otrzymasz niezawodne, docenione przez profesjonalistów konto WWW z obsługą baz danych i autoinstalatorem, dzięki któremu stworzysz atrakcyjną galerię zdjęć.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.