Certyfikat SSL dla sklepu Sellastik dostajesz za darmo – bo bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dzięki połączeniu HTTPS dane, które zbiera Twój sklep (np. te, które klienci wpisują w formularzu zakupu) są szyfrowane, a transakcje – poufne. Musisz jednak chronić swoje konto za pomocą silnych haseł, a jeśli dodajesz sklep do własnej strony – zadbać również o jej bezpieczeństwo.
Zainstaluj certyfikat SSL na stronie, z którą łączysz sklep Sellastik
Twój sklep Sellastik jest zabezpieczony certyfikatem SSL, również wtedy, gdy jest połączony z Twoją własną domeną.
Jeśli jednak chcesz dodać sklep do swojej istniejącej strony, kup dla niej certyfikat SSL, o ile jeszcze go nie masz.
Jeżeli do swojej strony internetowej, która nie posiada certyfikatu SSL dodasz sklep Sellastik, to:
- Twój sklep jest nadal zabezpieczony, a dane podawane przez klientów np. w formularzu zamówienia są chronione.
- Twoi klienci będący na stronie, nie będą widzieli w pasku adresu ikony bezpiecznego połączenia (np. zielonej kłódki) dopóki nie zaczną składać zamówienia, co może budzić ich wątpliwości i być frustrujące. By tego uniknąć, kup i zainstaluj certyfikat SSL dla swojej strony.
Inne porady dotyczące bezpieczeństwa
Używaj silnych haseł
Dla każdego konta, z którego korzystasz w internecie używaj innych haseł. A tworząc je, pamiętaj, by były unikalne, nie za krótkie, złożone z dużych i małych liter, a także cyfr i symboli. Dowiedz się więcej o tworzeniu bezpiecznych haseł.
Zabezpiecz swoją domenę
Bycie właścicielem używanej domeny to podstawa bezpieczeństwa. Jeśli ustawisz niestandardową domenę dla swojego sklepu Sellastik, ale formalnie nie należy ona do Ciebie, jej właściciel potencjalnie może ją np. sprzedać.
Jeśli zakup domeny jest dopiero przed Tobą – zarejestruj ją na swoje dane. A jeśli korzystasz już ze swojej domeny – upewnij się, że jest zarejestrowana na Ciebie.
Zabezpiecz swój hosting
Jeśli masz już swoją stronę (połączoną ze sklepem Sellastik lub inną), znajduje się ona na serwerze (hostingu). Upewnij się, że usługa hostingowa jest przypisana do Ciebie. Jeśli właścicielem hostingu jest inna osoba, teoretycznie może ona zrobić z Twoją stroną cokolwiek – nawet ją usunąć.