Elementor: Jak wstawić zakładki w treści wpisu?

Akordeon czyli zakładki na stronie internetowej to jedna z ciekawszych form prezentowania treści w postaci rozsuwanych pozycji, które ujawniają swoją zawartośc po kliknięciu w nadrzedny względem nich element. Korzystając z edytora Elementor możesz wstawiać akordeon, ale także zakładki, czyli bardzo zbliżony schemat, którego zakładki są ustawione w poziomie.

SPIS TREŚCI

Akordeon i zakładki w Elementor

Publikowanie treści w CMS WordPress jest bardzo proste, dlatego cieszy się on taką popularnością. Dla jego urozmaicenia, możesz także dodawać galerie zdjęć, ramki, cytaty i multimedia. Jednymi z popularniejszych form prezentowania treści są tzw. zakładki. W ten sposób treści mogą być ukrywane i odkrywane przez użytkownika w miarę potrzeby. Pomaga to również w ich porządkowaniu.

W CMS WordPress za sprawą wtyczki Elementor możesz dodawać dwie formy takich zakładek, są nimi akordeon (zakładki pionowe) oraz zakładki (poziome). Z tego poradnika dowiesz się, w jaki sposób zarządzać takimi treściami.

Do obsługi i instalacji witryny opartej na CMS WordPress zalecamy skorzystanie z oferty dedykowanej usługi hostingowej: Hosting WordPress SSD. Odpowiada on potrzebom witryn WordPress, dostarczając im wysoką wydajność, obsługę LiteSpeed, a w przypadku wyższych pakietów także dedykowany adres IP. 

Jak wstawić zakładki na stronie?

 1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
 2. Przejdź do sekcji Wpisy lub Strony, dodaj nową lub edytuj istniejącą treść za pomocą edytora Elementor.
  1. Jak włączyć i edytować treści za pomocą wtyczki Elementor? 
 3. Dodaj moduł Akordeon.Dodaj nowy moduł Akordeon z biblioteki modułów Elementor
 4. Dodaj kolejne elementy akordeonu, podając nagłówek (tytuł) oraz opis (treść).
  Wprowadź treści Akordeonu tworząc kolejne zakładki do rozwinięcia
 5. Opublikuj wpis, aby zobaczyć nowy moduł na stronie internetowej.

Akordeon to świetny sposób na dodanie dodatkowych treści do wpisu, które nie muszą stanowić najważniejszego źródła informacji, a jedynie uzupełniają już istniejącą treść. Kiedy tworzysz, np. strony produktowe, ofertę, akordeon może być ciekawym dodatkiem, który pozwoli utworzyć, np. sekcję FAQ z odpowiedziami na najważniejsze dla klienta pytania.

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.