Jak utworzyć grupę na Facebooku?

Szybki hosting dla WordPressa

Grupa na Facebooku to przestrzeń utworzona przez jednego z użytkowników, do której mogą dołączyć inni użytkownicy Facebooka. Każdy kto dołączy do grupy ma możliwość wejścia w interakcję z innymi użytkownikami tej grupy. Grupy na Facebooku mogą być otwarte dla każdego lub przyjmować nowych użytkowników tylko za zaproszeniem. Grupa na Facebooku umożliwia członkom tworzenie społeczności poprzez promowanie, udostępnianie i omawianie wspólnych tematów.

Jednymi z najpopularniejszych grup na Facebooku są grupy miejskie, zrzeszające mieszkańców danego miasta i poruszające różną tematykę z nim związaną oraz grupy sprzedażowe, gdzie lokalnie użytkownicy oferują sprzedaż, kupno lub wymianę produktów. Istnieją ogromne grupy powiązane z określonymi tematami, produktami, usługami czy problemami.

Ciekawostki na temat działania grup na Facebooku

 • Każdy użytkownik Facebooka może utworzyć swoją własną grupę,
 • Niektóre grupy są publiczne i otwarte dla każdego, niektóre prywatne i wymagają akceptacji administratora,
 • Dołączając do grupy, prywatnej lub publicznej, Twoi znajomi z Facebooka mogą zobaczyć, że do niej dołączyłeś,
 • Niektóre grupy są tajne i nie można ich wyszukiwać,
 • Opuszczenie grupy nie spowoduje powiadomienia pozostałych członków,
 • Możesz tworzyć wydarzenia, przesyłać zdjęcia / wideo i udostępniać pliki w ramach grupy,
 • Grupy można usunąć, usuwając wszystkich członków (warunek konieczny, aby usunąć całą grupę).

Jak utworzyć grupę na Facebooku?

Aby utworzyć grupę na Facebooku, postępuj według instrukcji:

 1. Kliknij pozycję Utwórz w prawym górnym rogu Facebooka i wybierz pozycję Grupa. Jeśli utworzyłeś już jakąś grupę, zobaczysz przycisk Zarządzaj grupami.
  Tworzenie grup w serwisie Facebook - ustawienia konta
 2. (Opcjonalnie) W kolejnym kroku kliknij Utwórz grupę, jeśli posiadasz już jakieś grupy lub należysz do jakiś grup w serwisie Facebook.
  Utwórz grupę Facebook - przycisk w aplikacji
 3. Wprowadź nazwę grupy, dodaj jej członków i wybierz opcję prywatności grupy.Tworzenie grup na Facebooku - wybór nazwy grupy, ustawienia prywatności
 4. Kliknij opcję Utwórz.
 5. Edytuj ustawienia grupy dodając pierwszych członków (wysyłając zaproszenie), dodając wpis powitalny czy zmieniając grafikę w banerze. Tworzenie grup na Facebooku - widok utworzonej grupy

Hosting stworzony dla WordPressa

Masz stronę WWW na WordPressie? My też uwielbiamy ten system dla stron internetowych. Dlatego stworzyliśmy hosting specjalnie dla jego użytkowników.


 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie