Jak zalogować się do konta Facebook w aplikacji mobilnej?

Poniższy artykuł ma charakter informacyjny i nie dotyczy usług, wspieranych przez Biuro Obsługi Klienta home.pl

Logowanie do konta Facebook w aplikacji mobilnej na Android lub iOS może pomóc Ci w zarządzaniu całym kontem, a także grupami i stronami firmowymi. To duże ułatwienie i możliwość szybkiego reagowania na zmiany w społeczności Twoich klientów, użytkowników strony WWW lub sklepu internetowego. Facebook jest jednym z wielu serwisów społecznościowych, na których Twoja obecność może być obowiązkowa, aby pozyskiwać i docierać do nowych klientów.

Logowanie na koncie Facebook w aplikacji mobilnej nie różni się niczym od logowania na komputerze lub w przeglądarce, także mobilnej. Konieczne jest użycie loginu w postaci adresu e-mail lub numeru telefonu, nazwy użytkownika oraz ustalonego dla konta hasła. Sytuacja może ulec zmianie, jeśli masz dodatkowo włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Uwierzytelnianie takie wymaga np. podaniu kodu SMS lub kodu z aplikacji Google Autheniticator.

W poniższym artykule opisany został proces logowania za pomocą loginu i hasła. Powinieneś zwrócić uwagę, czy logujesz się w ten sam sposób do konta czy korzystasz z uwierzytelniania dwuskładnikowego Facebook.

Jak zalogować się do konta Facebook w aplikacji mobilnej?

 1. Zainstaluj aplikację Facebook, pobierając ją w sklepie Google Play Store lub Apple App Store.
 2. Uruchom zainstalowaną aplikację Facebook.
  Jak zalogować się do Facebooka w aplikacji mobilnej?
 3. Uzupełnij pola e-mail lub telefon wprowadź jedną z poniższych informacji:
  • Adres e-mail: podaj adres e-mail ustalony dla swojego konta. W ustawienia konta Facebook możesz dodawać wiele adresów e-mail. Jeśli nie zmieniałeś tej konfiguracji, podaj adres e-mail użyty podczas rejestracji w serwisie Facebook.
  • Numer telefonu: zamiast adresu e-mail możesz posłużyć się numerem telefonu komórkowego. Podobnie jak dodatkowe adresy e-mail, tak samo numer telefonu, powinien zostać wcześniej dodany do Twojego konta Facebook. Jeśli nie zmieniałeś ustawień od czasu rejestracji, użyj metody logowania przy pomocy adresu e-mail.
  • Nazwa użytkownika: Możesz też logować się, korzystając z ustawionej nazwy użytkownika, nie należy mylić jej z imieniem i nazwiskiem. Nazwa użytkownika jest przyznawana (możesz ją później zmienić) po aktywacji konta za pomocą kodu SMS. Dopóki konto nie zostanie aktywowane, nazwa użytkownika teoretycznie nie jest dostępna.
 4. Podaj hasło dostępu do wskazanego konta Facebook.
 5. Kliknij przycisk: Zaloguj się, aby zalogować się do wskazanego konta Facebook.
Jeśli posiadasz więcej niż jedno konto Facebook, aplikacja mobilna zapamięta ostatnie logowanie i umożliwi Ci szybki wybór konta. Warunkiem zalogowania się do konta Facebook będzie jedynie podanie poprawnego hasła dostępu.
Pamiętaj, aby po każdym zakończeniu pracy z kontem Facebook wylogować się z konta. Jeśli chcesz pozostawić hasło dostępu zapamiętane w programie (nie polecamy), to pamiętaj o wprowadzeniu dodatkowego zabezpieczenia telefonu, np. kodu pin, odcisku palca czy rozpoznawania twarzy.
Dowiedz się więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie