Jak przenieść sumy z KPiR prowadzonej poza systemem?


W ramach pakietu eKsięgowość Biznes  możesz za pomocą jednego formularza przenieść sumy z Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR) prowadzonej poza systemem eKsięgowość. Formularz do wpisania odpowiednich kwot i daty startu działalności znajduje się w opcji menu: “Ustawienia” -> “Podatki” -> “Ogólne”.

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej – do czego służy KPiR – Księga Przychodów i Rozchodów.
 1. Aby przenieść sumy z KPiR prowadzonej poza systemem eKsięgowość, kliknij opcję “Ustawienia” w prawym górnym rogu ekranu.
  eKsięgowość - Kliknij opcję Ustawienia
 2. Następnie wybierz zakładkę “Podatki” -> “Ogólne”.
  eKsięgowość - Ustawienia - Podatki - Wybierz zakładkę Ogólne
 3. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz, który pozwala na przeniesienie sum z KPiR prowadzonej poza systemem eKsięgowość. Wypełnij poniższe pola, aby przenieść sumy z zewnętrznego systemu i kontynuować pracę z KPiR w eKsięgowość.eKsięgowość - Ustawienia - Podatki - Ogólne - Wypełnij pola formularza
 4. W sekcji “Data rozpoczęcia działalności” podaj datę kiedy rozpocząłeś swoją działalność gospodarczą. Dopiero po określeniu daty startu działalności, będziesz mógł uzupełnić pola w sekcjach poniżej: “Przeniesienie sum…” oraz “Przeniesienie numeracji…”
  eKsięgowość - Ustawienia - Podatki - Ogólne - Formularz - Podaj datę
 5. W sekcji “Przeniesienie sum z KPiR prowadzonej poza systemem” uzupełnij kwoty, które chcesz przenieść z zewnętrznego systemu do eKsięgowość. Natomiast w sekcji “Przeniesienie numeracji z KPiR prowadzonej poza systemem” możesz przenieść numerację z zewnętrznego systemu, określając od jakiego numeru ma zostać rozpoczęta numeracja w Twoim systemie.
  eKsięgowość - Ustawienia - Podatki - Ogólne - Formularz - Uzupełnij kwoty, które chcesz przenieść z zewnętrznego systemu
 6. Kliknij przycisk “Zapisz dane” w prawym dolnym rogu ekranu.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Przerzuć się na księgowość online

Wygodna aplikacja do fakturowania z generatorem plików JPK_VAT.