Jak dodać zdjęcie 3D na Facebooka z komputera?

Poniższy artykuł ma charakter informacyjny i nie dotyczy usług, wspieranych przez Biuro Obsługi Klienta home.pl

W poniższym artykule dowiesz się jak dodać zdjęcie 3D na portalu społecznościowym Facebook z poziomu każdego komputera. Zdjęcia 3D można udostępniać na Facebooku z poziomu: aktualności, grupy lub strony na Facebooku.

SPIS TREŚCI

Jak wygląd przykładowe zdjęcie 3D na portalu Facebook?Rys. Przykład zdjęcia 3D z ruchomym tłem na portalu Facebook.

Co to jest zdjęcie 3D na Facebooku?

Dodawanie zdjęć 3D na Facebooku jest stosunkowo nową funkcją. Zrobione w ten sposób zdjęcia dają efekt ruchomych obrazów, w których zauważalna jest trójwymiarowa głębia (np. tworzona przez smartfony z podwójnymi aparatami). Następnie kursor myszki na monitorze lub telefon za pomocą wbudowanego żyroskopu wykrywa ruch naszej dłoni i dzięki temu powstaje efekt trójwymiarowego zdjęcia.

Oprogramowanie na telefonie potrafi obliczyć odległości za pomocą porównania dwóch zdjęć zrobionych w tym samym czasie (za pomocą podwójnego aparatu w smartfonie). Posiadając te informacje, aplikacja FB w odpowiedni sposób modyfikuje Twoje zdjęcie i dodaje do niego efekt 3D. Jak dodać zdjęcie 3D na Facebooka ze smartfonu?

Jakie są wymagania, aby dodać zdjęcie 3D na FB?

 • Musisz posiadać dwa pliki na swoim komputerze: obraz i mapę głębi na potrzeby obrazu.
 • Musisz posiadać aktualną przeglądarkę internetową (przykład: Chrome, Firefox, Safari, Edge, Internet Explorer).
 • Musisz być administratorem lub redaktorem, aby móc publikować zdjęcia 3D z poziomu strony na FB.

Jak dodać zdjęcie 3D na Facebooka z komputera?

Aby opublikować zdjęcie 3D, musisz posiadać dwa pliki na swoim komputerze:

 • Obraz, którego chcesz użyć: zapisz plik w formacie .png lub .jpg.
 • Mapę głębi na potrzeby obrazu: upewnij się, że do nazwy pliku z mapą dołączono frazę „_depth” (np. nazwaobrazu_depth.png), i że ma ona takie same proporcje obrazu jak obraz, którego używasz.

Jak samodzielnie utworzyć mapę głębi z obrazu i dodać zdjęcie 3D na FB?

Jeśli nie posiadasz mapy głębi dla Twojego obrazu, to posiadając sam obraz, możesz stworzyć odpowiednią mapę głębi, na której podstawie tworzony jest efekt 3D na zdjęciu. Na potrzeby artykułu przedstawiamy metodę tworzenia mapy głębi na podstawie narzędzia online.

 1. Przejdź na stronę narzędzia: Facebook 3D Photo Depth Map Generator.
 2. Kliknij przycisk: Upload i wybierz zdjęcie, które chcesz dodać z efektem 3D na Facebooka.
 3. Po wykonaniu mapy głębi dla wybranego obrazu, będziesz mógł pobrać przygotowany plik. Kliknij na obrazie prawym przyciskiem myszy i go zapisz na swoim komputerze.
  WAŻNE! Podczas zapisywania pliku z mapą głębi pamiętaj, aby na końcu nazwy pliku dodać: _depth.png w taki sposób, aby nazwa pliku miała postać: nazwa-pliku_depth.png
 4. Jeśli posiadasz już dwa pliki, gdzie plik mapy głębi ma końcówkę _depth, to możesz zaznaczyć i przenieść te dwa pliki (drag and drop) do okienka dodawania nowego posta na FB („Co słychać?”).
  Zaznacz dwa pliki i przenieść je do okna tworzenia nowego posta na FB.
 5. Po przeniesieniu dwóch plików do okna tworzenia nowego posta, odczekaj kilka sekund. Po zweryfikowaniu plików pojawi się okno: „Creating a 3D Photo”, które oznacza, że proces tworzenia zdjęcia 3D na Facebooku został rozpoczęty.Tworzenie zdjęcia 3D na FB
 6. Po wybraniu typu: Zdjęcie 3D, wybierz zdjęcie, które wykonałeś w pierwszym kroku instrukcji. Na ekranie zostanie wyświetlony komunikat informujący o tworzeniu zdjęcia 3D.
 7. Po zakończonym procesie tworzenia zdjęcia 3D, uzupełnij jeśli chcesz dodatkowe informacje (np. dodaj tekst do zdjęcia, oznacz znajomych, dodaj ikonę emocji, dodaj lokalizację, itp.). Na koniec kliknij opcję: OPUBLIKUJ, aby dodać trójwymiarowe zdjęcie na Facebooka.
 8. Gotowe! Twój post ze zdjęciem 3D na Facebooku będzie wyglądał mniej więcej tak:
  Jak wygląda dodane zdjęcie 3D na Facebooku?

Mam problem z dodaniem zdjęcia 3D na Facebooku

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które możesz wykonać, jeśli masz problem z opublikowaniem zdjęcia 3D:

Dodatkowe informacje na temat zdjęć 3D dodawanych na FB

 • zdjęć 3D nie można edytować. Jeśli edytujesz zdjęcie, korzystając z aplikacji na Facebooku, komputerze lub jeszcze innej, możesz nie mieć możliwości przekształcenia go w zdjęcie 3D na Facebooku.
 • jeśli chcesz udostępnić zdjęcie 3D, nie możesz dodać kilku zdjęć do swojego posta. Naraz możesz udostępnić tylko jedno zdjęcie 3D w swoim poście.
 • w chwili obecnej zdjęć 3D nie można dodawać do albumu na Facebooku.
 • jeśli publikujesz zdjęcie 3D z poziomu strony na Facebooku, to pamiętaj, że w chwili obecnej nie można promować zdjęć 3D (ani stosować ich w reklamach na FB).

Więcej artykułów na temat Facebooka w naszej pomocy

Więcej artykułów oraz instrukcji krok po kroku związanych z obsługą Facebook znajdziesz w naszej pomocy:

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie