Pozycjonowanie – informacje podstawowe

Wyszukiwarki internetowe (np. Google) stanowią dziś główne źródło informacji dla większości użytkowników Internetu. Tą drogą na strony internetowe firm, instytucji i osób prywatnych trafia też zdecydowanie najwięcej nowych odwiedzających. Pozycjonowanie polega na edycji zawartości strony WWW (wraz z edycją jej kodu źródłowego) w taki sposób, aby była ona przyjazna dla wyszukiwarek.

Pozycjonowanie – informacje podstawowe

Prawie wszyscy użytkownicy sieci Internet poszukują informacji za pośrednictwem dedykowanych do tego serwisów – wyszukiwarek internetowych (np. Google, Onet, Wirtualna Polska). Najbardziej efektywnym sposobem na zwiększenie popularności Twojej strony WWW jest skorzystanie z oferty pozycjonowania, która spowoduje zwiększenie pozycji Twojego projektu w wynikach wyszukiwania.
Działania mające na celu podniesienie pozycji strony WWW w wynikach wyszukiwania nazywa się pozycjonowaniem.
Usługa pozycjonowania dotyczy wyłącznie wyników naturalnych, czyli będących efektem działania mechanizmu indeksującego danej wyszukiwarki (np. Google). Nie dotyczy to natomiast płatnych programów reklamowych (tzw. linki sponsorowane), takich jak Google AdWords czy OnetBoksy.

wynikinaturalne232.jpg

Pozycjonowanie to bardzo złożony proces, który wymaga zachowania ciągłości oraz stałej aktualizacji. Konkurencja przecież nie śpi! Działania rozpoczynają się od wyboru odpowiednich słów kluczowych, po których wpisaniu Twoja strona WWW ma się wyświetlać wysoko w wynikach wyszukiwania. Następnie prowadzone są prace optymalizacyjne w obrębie pozycjonowanej strony WWW (np. edycja kodu źródłowego). Wdrażana jest również strategia budowania odnośników zewnętrznych.
WAŻNE! Nie wybieraj ogólnych słów kluczowych (np. “meble”), gdyż nie pozwala to na spersonalizowanie Twojej strony WWW. Jeśli zajmujesz się dystrybucją np. mebli używanych w Szczecinie to warto stronę WWW wypozycjonować pod następującymi słowami kluczowymi: “meble używane szczecin”, “sprzedaż mebli używanych Szczecin”. Proces pozycjonowania z odpowiednio wybranymi słowami kluczowymi powoduje, że Twoja strona WWW jest wyświetlana w wynikach wyszukiwania tych użytkowników, którzy faktycznie poszukują Twoich produktów lub usług. Pamiętaj, że przy wyborze odpowiednich słów kluczowych może Ci pomóc nasz specjalista ds. reklamy internetowej.
Wynikiem tych starań jest wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania po wpisaniu wybranych przez Ciebie słów kluczowych. Badania wskazują, że internauci ograniczają przeglądanie listy wynikowej do dwóch pierwszych stron. Efekty takiej formy promocji są zatem ogromne. Umiejętne wykonanie usługi pozycjonowania sprawia, że strona WWW jest odwiedzana znacznie częściej niż niewypozycjonowane strony konkurencji. W efekcie Twoją stronę WWW odwiedza więcej potencjalnych klientów.
W home.pl możesz skorzystać z pakietów reklamy internetowej, w których skład wchodzi m.in. usługa pozycjonowania w Google. Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o reklamie internetowej w home.pl.

Dlaczego skorzystać z oferty pozycjonowania home.pl?

  • Efektywne pozyskiwanie nowych Klientów – Twoją stronę WWW będą odwiedzać Klienci rzeczywiście poszukujący oferowanych przez Ciebie produktów lub usług.
  • Skuteczne konkurowanie z liderami –  Twoja firma znajdzie się w wyszukiwarce wśród czołowych firm internetowych z Twojej branży.
  • Optymalizacja Twojej strony – dopasowanie strony WWW pod kątem wybranych wyrażeń kluczowych i wymagań wyszukiwarek.

Jak zamówić pakiet reklamy internetowej w home.pl (w tym m.in pozycjonowanie)?

Aby rozpocząć działania z reklamą internetową razem z home.pl, wystarczy zajrzeć na naszą podstronę: i wybrać zasięg kampanii reklamowej. Zdecyduj czy chcesz prowadzić działania reklamowe lokalnie, w ramach całego regionu czy na całą Polskę. A jeśli nie jesteś pewien, który pakiet jest dla Ciebie, skontaktuj się z naszymi specjalistami.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić instrukcję zamawiania reklamy internetowej w home.pl krok po kroku.
  • Czy artykuł był pomocny?
  • TAK   Nie
Tematy powiązane
Więcej informacji na forum dyskusyjnym:   Kliknij tutaj, aby przejść na forum.home.pl