Co to jest pozycjonowanie? Informacje podstawowe o SEO

Wprowadzenie do SEO

Prawie wszyscy użytkownicy sieci Internet poszukują informacji na temat produktów i usług za pośrednictwem dedykowanych do tego serwisów – wyszukiwarek internetowych.

Wyszukiwarki internetowe (np. Google) stanowią dziś główne źródło informacji dla większości użytkowników Internetu. Tą drogą na strony internetowe firm, instytucji i osób prywatnych trafia też zdecydowanie najwięcej nowych odwiedzających.

Co to jest pozycjonowanie SEO?

97% polskich użytkowników Internetu korzysta z wyszukiwarki Google.

Użytkownicy szukają stron internetowych poprzez wpisanie haseł i fraz kluczowych w wyszukiwarkę Google. Zadaniem pozycjonowania jest aby strona lub sklep internetowy były łatwiejsze do znalezienia przez klientów zainteresowanych oferowanymi przez nie produktami lub usługami.

Pozycjonowanie polega m.in. na edycji zawartości strony WWW (wraz z edycją jej kodu źródłowego) w taki sposób, aby była ona przyjazna dla wyszukiwarek.

Celuj wysoko! Miejsce w pierwszej 10 naturalnych wyników wyszukiwania w Google zapewni więcej odwiedzin Twojej witryny i większą rozpoznawalność Twojej marki. Zainwestuj w skuteczną kampanię SEO i zdobądź pozycję wśród najlepszych. Więcej informacji o ofercie pozycjonowania w home.pl:

Co to jest pozycjonowanie?

Prawie wszyscy użytkownicy sieci Internet poszukują informacji za pośrednictwem dedykowanych do tego serwisów – wyszukiwarek internetowych (np. Google, Onet, Wirtualna Polska).

Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych, (inaczej SEO, czyli Search Engine Optimalisation) to zbiór działań, który wpływa korzystnie na wyświetlanie się strony internetowej na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google, tuż pod linkami sponsorowanymi – reklamą Google Ads (dawniej AdWords).

Najbardziej efektywnym sposobem na zwiększenie popularności Twojej strony WWW jest skorzystanie z oferty pozycjonowania, która spowoduje zwiększenie pozycji Twojego projektu w wynikach wyszukiwania.
Działania mające na celu podniesienie pozycji strony WWW w wynikach wyszukiwania nazywa się pozycjonowaniem.

Usługa pozycjonowania dotyczy wyłącznie wyników naturalnych (inaczej organicznych), czyli będących efektem działania mechanizmu indeksującego wyszukiwarkę Google. Pozycjonowanie nie dotyczy natomiast płatnych kampanii reklamowych (tzw. linki sponsorowane), takich jak Google Ads (dawniej AdWords).

Przykładowe wyniki wyszukiwarki Google w oparciu o pozycjonowanie SEO

Rys. Pozycjonowanie (SEO) jest najpopularniejszą i najbardziej opłacalną metodą marketingu w Internecie.
Wyniki naturalne Google nazywane są również wynikami organicznymi.

Najbardziej efektywnym sposobem na zwiększenie popularności Twojej strony  WWW jest skorzystanie z oferty pozycjonowania (SEO), która spowoduje zwiększenie pozycji Twojego miejsca w Internecie w wynikach wyszukiwania i pomoże przyszłym klientom odnaleźć Twoją stronę internetową.

W home.pl oferujemy pozycjonowanie stron (SEO) w Google.

Na czym polega proces pozycjonowania strony internetowej?

Pozycjonowanie to bardzo złożony proces, który wymaga zachowania ciągłości oraz stałej aktualizacji. Konkurencja przecież nie śpi! Działania rozpoczynają się od wyboru odpowiednich słów kluczowych, po których wpisaniu, Twoja strona WWW ma się wyświetlać wysoko w wynikach wyszukiwania.Przykładowe podniesienie pozycji strony w wyszukiwarkach Google w oparciu o pozycjonowanie SEO
Następnie prowadzone są prace optymalizacyjne w obrębie pozycjonowanej strony WWW (np. edycja kodu źródłowego). Wdrażana jest również strategia budowania odnośników zewnętrznych.
WAŻNE! Nie wybieraj ogólnych słów kluczowych (np. „meble”), gdyż nie pozwala to na spersonalizowanie Twojej strony WWW. Jeśli zajmujesz się dystrybucją, np. mebli używanych w Szczecinie, to warto stronę pozycjonować pod następującymi słowami kluczowymi: „meble używane szczecin”, „sprzedaż mebli używanych Szczecin”. Spowoduje to, że Twoja strona WWW będzie wyświetlana w wynikach wyszukiwania tych użytkowników, którzy faktycznie poszukują Twoich produktów lub usług. Przy wyborze odpowiednich słów kluczowych może Ci pomóc nasz specjalista ds. reklamy internetowej.

Schemat wyszukiwarki Google - Pozycjonowanie SEO - Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania - Przykładowy widok Twojej firmy

Wynikiem tych starań jest wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania po wpisaniu wybranych przez Ciebie słów kluczowych. Badania wskazują, że internauci ograniczają przeglądanie listy wynikowej do dwóch pierwszych stron. Efekty takiej formy promocji są zatem ogromne. Umiejętne wykonanie usługi pozycjonowania sprawia, że strona WWW jest odwiedzana znacznie częściej niż niewypozycjonowane strony konkurencji. W efekcie Twoją stronę WWW odwiedza więcej potencjalnych klientów.
W home.pl oferujemy skuteczne pozycjonowanie (stron WWW i sklepów internetowych).

Dlaczego skorzystać z oferty pozycjonowania home.pl?

  • Efektywne pozyskiwanie nowych Klientów – Twoją stronę WWW będą odwiedzać Klienci rzeczywiście poszukujący oferowanych przez Ciebie produktów lub usług.
  • Skuteczne konkurowanie z liderami – Twoja firma znajdzie się w wyszukiwarce wśród czołowych firm internetowych z Twojej branży.
  • Optymalizacja Twojej strony – dopasowanie strony WWW pod kątem wybranych wyrażeń kluczowych i wymagań wyszukiwarek.

Wybierz pozycjonowanie od home.pl - lidera usług internetowych w Polsce - Elastyczne rozliczenia, Wysoka skuteczność, Wyspecjalizowana kadra

Jak zamówić pakiet pozycjonowania w home.pl?

Aby zamówić pakiet pozycjonowania w home.pl, wystarczy wejść na odpowiednią podstronę ofertową, sprawdzić dostępne pakiety i zamówić wybrany pakiet. Po jego opłaceniu, skontaktuje się z Tobą specjalista home.pl w celu rozpoczęcia kampanii reklamowej.

 

Pozycjonowanie SEO - Zapraszamy do kontaktu - Zapytaj o ofertę pozycjonowania oraz reklamy internetowej w home.pl

  • Czy artykuł był pomocny ?
  • Tak   Nie

Znajdź się wysoko w wyszukiwarce Google

Lepsza pozycja w wyszukiwarce Google zapewni Ci regularny wzrost liczby zainteresowanych klientów.


Jak zareklamować firmę w Internecie?

Mamy na to patent. Wiemy jak zareklamować Twoją firmę w Internecie. Zobacz, jak wiele może Ci dać skuteczna reklama.

Reklama internetowa Sprawdź ofertę