Jak zacząć korzystać z Acronis Backup – szybki start!

Krok 1: Tworzenie użytkownika usługi i przydzielenie zasobów

 1. Zaloguj się do panelu administracyjnego https://cp.home.pl.
  • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak zalogować się do panelu administratora.
 2. W prawym górnym rogu ekranu wybierz subskrypcję homebackup, dla której chcesz utworzyć nowego użytkownika usługi.
 3. Odszukaj na ekranie sekcję Użytkownicy i wybierz opcję Utwórz użytkownika, aby od razu przejść do okna tworzenia nowego użytkownika.
  Wybór opcji Użytkownicy, spowoduje wyświetlenie listy aktywnych użytkowników. W tym widoku skorzystaj z przycisku Dodaj nowego użytkownika usługi, aby rozpocząć tworzenie nowego konta.

 4. Wypełnij dostępne pola formularza:
  • Nazwa wyświetlana – nazwa identyfikująca użytkownika w panelu administracyjnym, np. Andrzej,
  • Nazwa użytkownika – nazwa, która będzie używana podczas logowania do panelu użytkownika, np. andrzej (powstanie login w postaci andrzej@nazwa.homebackup.pl),
  • Hasło – wprowadź dwukrotnie hasło dostępu dla tworzonego konta użytkownika,
  • Zdjęcie użytkownika – załaduj grafikę z dysku komputera, jeśli chcesz dodatkowo identyfikować użytkownika w panelu za pomocą elementu graficznego (tzw. avatar),
  • Generuj nowe hasło – skorzystaj z tej funkcji, jeśli chcesz wygenerować bezpieczne i silne hasło. Wygenerowane hasło zostanie wyświetlone na ekranie, możesz je skopiować, np. do menadżera haseł.

 5. Potwierdź wprowadzone zmiany, klikając przycisk Następny. Sprawdź poprawność wyświetlonych danych i zatwierdź je przyciskiem Zakończ.
 6. Na stronie głównej panelu https://cp.home.pl, na górze ekranu kliknij Usługa kopii zapasowych
 7. W nowym widoku, kliknij Dodaj nowe konto kopii zapasowych.
 8. Z rozwijanego menu Użytkownik usługi, wskaż konto, dla którego chcesz przeprowadzić konfigurację przypisania wolnych zasobów usługi homebackup.
 9. W kolejnych polach, możesz dodatkowo skonfigurować:
  • Powiadomienia dotyczące kopii zapasowych – zaznacz, jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia mailowe na konto administratora, np. o wykonywanych kopiach zapasowych oraz ewentualnych błędach,
  • Powiadomienia o zarządzaniu – zaznacz, jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia mailowe na konto administratora, np. o przekroczeniu limitu konta kopii zapasowych.
 10. W sekcji Limity, w polu Miejsce (GB) wskaż ile GB wolnego miejsca z dostępnych zasobów chcesz przydzielić temu użytkownikowi.
  Jeśli chcesz przydzielić wartości w GB, wprowadź pojemność np. wpisując 10. Spowoduje to przydzielenie 10 GB przestrzeni. Jeśli chcesz wprowadzić mniejsze wartości niż 1 GB, możesz użyć zapisu np. 0.5, co spowoduje przydzielenie 500MB przestrzeni na konto kopii zapasowych.
 11. Zatwierdź wprowadzone zmiany przyciskiem Zakończ.
 12. Zasoby usługi Acronis Backup zostały przydzielone do wybranego użytkownika.
  Jeśli tworzysz kolejnego użytkownika kopii zapasowych, a wcześniej wykorzystałeś dostępne zasoby usługi, na liście użytkowników zobaczysz informację o braku zasobów. Zmień ustawienia istniejących już użytkowników zmniejszając im przydzielone zasoby. Kliknij w nazwę użytkownika, aby przejść do jego ustawień.

  Krok 2: Instalacja i konfiguracja agenta kopii zapasowej

  1. Zaloguj się do panelu administracyjnego usługi homebackup.

   • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o logowaniu do panelu administracyjnego.
  2. Po lewej stronie ekranu kliknij nazwę użytkownika, a następnie kliknij przycisk + dodaj (po prawej stronie ekranu).
  3. W kolejnym widoku, wybierz język oraz agenta, którego chcesz zainstalować. Kliknij nazwę wersji agenta, aby pobrać go na dysk komputera.
  4. Podczas instalacji agenta dla systemu Windows, Linux lub OX, upewnij się, że komputer ma połączenie z Internetem. Uruchom plik instalacyjny i poczekaj na rozpoczęcie instalacji.
  5. Jeśli pojawi się monit, podaj poświadczenia administratora (monit może pojawić się, kiedy oprócz użytkownika komputera, dodatkowo utworzone jest konto administratora z pełnym dostępem do zasobów urządzenia).
  6. W kolejnym kroku instalacji podaj dane dostępowe do konta homebackup (dane dostępowe użytkownika, którym logowałeś się do Panelu).
  7. Po zakończeniu instalacji, agent jest gotowy do użycia.
  8. Po lewej stronie ekranu w panelu homebackup, kliknij nazwę użytkownika. Twoje konto automatycznie uruchomi synchronizację z zainstalowaną na komputerze aplikacją.
  9. Na liście dostępnych zasobów pojawi się nowa pozycja – Twój komputer.

  Krok 3: Dodawanie nowego planu kopii zapasowej

  1. Zaloguj się do panelu administracyjnego usługi homebackup.

   • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o logowaniu do panelu administracyjnego usługi homebackup
  2. Po lewej stronie ekranu kliknij nazwę użytkownika, a następnie nazwę komputera, który jest skonfigurowany do wykonywania na nim kopii zapasowych.
  3. Po prawej stronie ekranu wyświetlony zostanie dodatkowy panel konfiguracji. Odszukaj i kliknij opcję Kopia zapasowa, a następnie Dodaj plan tworzenia kopii zapasowej.
  4. Przejdź 5 kroków konfiguracji nowego planu kopii zapasowej.
   Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o tworzeniu nowego planu kopii zapasowej w 5 krokach.
  5. Potwierdź wprowadzone ustawienia przyciskiem Zastosuj.
  6. W kolejnym kroku wprowadź nazwę tworzonego planu kopii zapasowej  i zatwierdź zmiany.

  Krok 4: Uruchomienie nowego planu kopii zapasowej

  1. Jeśli chcesz, możesz uruchomić plan tworzenia kopii zapasowej od razu po jego utworzeniu, nie czekając na harmonogram. Kliknij Uruchom teraz, aby rozpocząć tworzenie kopii zapasowej.
  2. Jeśli chcesz anulować wprowadzaną konfigurację, w dowolnym momencie kliknij ikonę X w górnej części dodatkowego panelu konfiguracji.
  3. Jeśli utworzyłeś i zapisałeś plan, możesz go uruchomić w dowolnym momencie poza harmonogramem. Po lewej stronie ekranu kliknij nazwę użytkownika, a następnie nazwę komputera, który jest skonfigurowany do wykonywania na nim kopii zapasowych.
  4. Po prawej stronie ekranu wyświetli się dodatkowy panel konfiguracji. Przejdź do opcji Kopia zapasowa.
  5. Kliknij opcję Uruchom teraz, aby aktywować plan kopii zapasowej.
  6. Jeśli na liście planów kopii zapasowych, pojawi się okno z informacją: Tworzenie kopii zapasowej XX%, oznacza to że wybrany plan jest w trakcie wykonywania. Możesz anulować operację, klikając Anuluj.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Tematy powiązane

Szukaj
Generic filters
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treści
Wyświetl posty typu:
lub