Jak usunąć kopię zapasową plików Acronis Backup?

Usuwanie kopii zapasowej z zasobów Acronis jest niezwykle proste. Jeśli chcesz całkowicie usunąć kopie zapasową wskazanych zasobów z serwera Acronis Backup, konieczne będzie zalogowanie do usługi oraz ręczne skasowanie plików. Ze względów bezpieczeństwa oraz z uwagi na funkcjonalność i przeznaczenie usługi, Acronis Backup domyślnie utrzymuje na serwerze przynajmniej jedną, ostatnią kopię zapasową wskazanych zasobów.

Instrukcje krok po kroku jak korzystać z Acronis Backup znajdziesz pod tym adresem.

Jeśli oprócz usunięcia kopii zapasowej, chcesz przerwać proces jej tworzenia, w panelu zarządzania kontem użytkownika konieczne będzie wyłączenie lub usunięcie planu tworzenia kopii zapasowej. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej jak wyłączyć lub usunąć plan.

Kasowanie kopii zapasowej plików i folderów

 1. Zaloguj się do panelu administracyjnego usługi Acronis Backup.

  • Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o logowaniu do panelu administracyjnego.
 2. Po lewej stronie ekranu kliknij Magazyn kopii zapasowych, a następnie nazwę planu kopii zapasowej. Po prawej stronie wyświetli się panel z możliwością wyświetlenia kopii zapasowych, podglądu szczegółów oraz usunięcia kopii. Kopie możesz usunąć w całości lub pojedynczo.
  Magazyn kopii zapasowych Acronis Backup
 3. Jeśli chcesz usunąć wszystkie dane zapisane przez zaznaczony plan kopii, kliknij Usuń. Zobaczysz okno, w którym należy zaznaczyć box potwierdzający usuwanie kopii zapasowej i wszystkich jej wersji.
  Potwierdź usunięcie kopii Acronis Backup
 4. By usunąć jedną z wersji zapisanej kopii, kliknij Pokaż kopie zapasowe. Pojawi się nowy panel po prawej stronie, który posiada także opcje odzyskiwania kopii Acronis – zobaczysz w nim listę utworzonych kopii oznaczonych datą i godziną ich wykonania. Znajdź kopię którą chcesz usunąć, kliknij na nią, a następnie na koło zębate po prawej stronie panelu. Kliknij Usuń i potwierdź akcję w oknie usuwania kopii.
  Acronis Backup - usuń kopię zapasową
 5. Usunięta kopia zniknie z widoku dostępnych kopii zapasowych.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Kopia zapasowa danych bez limitu urządzeń

Chroń to, co najcenniejsze. Zabezpiecz firmowe lub prywatne dane z komputerów, telefonów, tabletów i serwerów.