Złote Monety za gry z kartridża. Jak zarejestrować fizyczną grę Nintendo Switch?

Masz świeżo zakupioną, nową grę na Nintendo Switch? Jeśli zakup został dokonany w aplikacji Nintendo eShop, Złote Monety automatycznie powędrowały na Twoje konto. Jeśli jednak jest to gra wydana w wersji fizycznej – na kartridżu, musisz ręcznie zarejestrować ją na swoim koncie Nintendo. Warto się z tym pośpieszyć, ponieważ nie masz na to nieograniczonej ilości czasu. Sprawdź w tym poradniku, jak zarejestrować grę na Nintendo Switch.

SPIS TREŚCI

Jeśli zamierzasz kupować gry w wersji cyfrowej, wypróbuj bezpieczne płatności kartami doładowującymi Nintendo eShop Cards.

Co to są Złote Punkty Nintendo i czy warto je zbierać?

O tym, czym są Złote Monety Nintendo, jakie mają zalety oraz jak przeliczać je na pieniądze, przeczytasz w tym artykule:

Jeśli jednak potrzebujesz natychmiastowej odpowiedzi i chcesz dowiedzieć się, czy warto je zbierać – TAK, zdecydowanie! A oto najważniejsze powody:

 • Złote Punkty Nintendo, to wirtualna waluta, którą wymieniasz na prawdziwe pieniądze podczas zakupów w Nintendo eShop.
 • Liczba uzyskanych punktów jest proporcjonalna do kwoty, jaką wydałeś/aś na grę w aplikacji eShop, np. 249 GP (Gold Points) za transakcję o wartości 249 zł.
 • Złote Monety mają roczny termin ważności, co sprawia, że możesz nazbierać ich więcej i wydać na grę, którą planujesz kupić.

Instrukcja: Rejestracja gry na Nintendo Switch dla Złotych Monet

Rejestracja nowej gry nie odbywa się automatycznie po włożeniu kartridża do konsoli i uruchomieniu gry. Należy wykonać to ręcznie, dlatego skorzystaj z poniższych kroków, by sobie to ułatwić:

 1. Uruchom konsolę i włóż kartridża z nową grą do slotu.
 2. Kiedy w HOME Menu ikona nowej gry zostanie podświetlona, wciśnij przycisk + lub na konsoli i wybierz My Nintendo Rewards Programme. Następnie wybierz Earn Gold Points (Game Card verision only).
  Jak zarejestrować grę na Nintendo Switch? Jak odebrać Złote Punkty za grę fizyczną?
 3. Wybierz konto Nintendo, do którego przypiszesz Złote Punkty (Gold Points).
  Jak odebrać Złote Monety za grę Nintendo Switch?
 4. Potwierdź wybór konta, a następnie kliknij Earn Points for This Software.
  Jak odebrać Gold Points za fizyczną grę?
Aktualną liczbę Złotych Punktów (Gold Points) sprawdzisz w aplikacji Nintendo eShop.

Kiedy nie zarejestrujesz gry z kartridża?

WAŻNE: Istnieją dwie sytuacje, w których NIE uzyskasz Złotych Punktów z gry w wydaniu fizycznym:

 • Kupujesz grę używaną, którą poprzedni posiadacz już zarejestrował — każdy kartridż może być zarejestrowany tylko jeden raz.
 • Twoja gra jest nowa (prosto ze sklepu), ale kupiona później, niż dwa lata po premierze konkretnej gry.

Te sytuacje uniemożliwiają uzyskanie GP z fizycznej wersji gry. Zatem, gdy kupisz grę w pudełku niedługo po premierze, nie zapomnij jej zarejestrować. Szkoda by było stracić kilkadziesiąt Złotych Punktów Nintendo. Bądź co bądź ziarnko do ziarnka…

Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie