Jak usunąć konto Poczta WP?

Możesz w każdej chwili zainicjować proces usunięcia konta poczty WP lub poczekać do jej automatycznego skasowania przez serwis internetowy (po 180 dniach nieaktywności/braku logowania). Zwróć uwagę, że w przypadku rejestracji konta poczty WP jej użytkownik może zrezygnować z usługi pocztowej w ciągu 14 dni od podpisania umowy. Dotyczy to daty  założenia konta i wyrażenia zgody na jego prowadzenie. Niezbędne informacje znajdziesz w obowiązującym regulaminie poczty WP.

Poszukujesz usług poczty elektronicznej? Oczekujesz stałej ich dostępności online, wysokiej jakości obsługi oraz możliwości rozwoju? Sprawdź ofertę home.pl, porozmawiaj ze specjalistami: Hosting, Domeny, SSL Certyfikaty, Oprogramowanie antywirusowe czy Office 365. Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia przy wdrożeniu usług i rozwiązań w Twojej firmie? Pomoc techniczna: 24h/7/365 – kliknij i zadzwoń!  We are talking in English.

Usunięcie konta WP może być następstwem kilu zdarzeń, np. :

 • zmianą operatora poczty e-mail i adresu pocztowego z bezpłatnej poczty WP na inne rozwiązania (płatne i bezpłatne),
 • zakończeniu migracji konta,
 • zaprzestaniem korzystania z darmowej poczty e-mail WP,
 • korzystania z alternatywnych rozwiązań,
 • utworzenia bezpłatnego konta WP Poczta w celach testowych.

W teorii wszystkie w/w przyczyny mogą być ze sobą powiązane. Do usunięcia konta bezpłatnej poczty WP dochodzi najczęściej gdy jej użytkownik przenosi obsługę e-mail na własny hosting. Pierwszym krokiem po zainicjowaniu takiej migracji jest sprowadzenie obsługi poczty e-mail do jednego, zazwyczaj nowego, adresu e-mail. Możesz to wykonać np. konfigurując pocztę WP jako zewnętrzne konto e-mail. Gdy obsługa poczty zostanie przeniesiona na nowy adres, poprzedni staje się bezużyteczny. Możesz go usunąć kasując pocztę WP.

Jak usunąć konto Poczta WP?

Usunięcie konta e-mail utworzonego w poczcie WP możesz zainicjować w ustawieniach konta, w sekcji Profil.

 1. Zaloguj się do swojego konta WP Poczta. Jeśli nie pamiętasz hasła WP Poczta, odzyskaj je.
 2. Na górze ekranu przejdź do ustawień profilu rozwijając Menu > ProfilUstawienia konta poczty Wirtualna Polska
 • Na dole strony w sekcji Moje dane > Usuwanie konta odszukaj pole Usuń kontoJak usunąć konto WP Poczta?
 • Potwierdź chęć usunięcia konta poczty WP podając hasło. Pamiętaj, że skasowanie konta WP jest nieodwracalne.
  Jak usunąć konto WP Poczta?
 • Usuń konto WP poczta klikając Tak, chcę usunąć konto. 

Czy mogę odzyskać usuniętą pocztę WP?

Jak informuje serwis WP, usuniętego konta z danymi nie można już odzyskać. Konto e-mail oraz poczta, które zostały usunięte w wyniku skasowania konta WP poczty lub w wyniku braku aktywności (brak logowania przez okres powyżej 180 dni) nie są w żaden sposób archiwizowane. W tym celu użytkownik może samodzielnie zabezpieczyć przesyłaną korespondencję korzystając, np. z obsługi poczty w programach pocztowych.
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie