Jak zmienić hasło do Poczty O2.pl? Nie pamiętam hasła

Zmiana hasła do konta pocztowego O2.pl może okazać się przydatna, w sytuacji gdy hasło zostało zapamiętane w przeglądarce, a nie znamy go lub jeśli zwyczajnie go zapomnieliśmy.

SPIS TREŚCI

Poszukujesz usług poczty elektronicznej? Oczekujesz stałej ich dostępności online, wysokiej jakości obsługi oraz możliwości rozwoju? Sprawdź ofertę home.pl, porozmawiaj ze specjalistami: Hosting, Domeny, Certyfikaty SSL, Oprogramowanie antywirusowe czy Office 365. Masz pytania? Potrzebujesz wsparcia przy wdrożeniu usług i rozwiązań w Twojej firmie? Pomoc techniczna: 24h/7/365 – kliknij i zadzwoń!  We are talking in English.

Poniższy poradnik przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces zmiany hasła do konta pocztowego O2.pl i umożliwi konfigurację skrzynki e-mail na serwerach pocztowych home.pl.

W przypadku konfiguracji usług w home.pl, hasło do konta pocztowego O2.pl może być użyte, m.in. podczas konfiguracji:

Jak zmienić hasło do Poczty O2.pl? Nie znam obecnego hasła

W celu zmiany hasła do konta pocztowego O2.pl konieczne będzie posiadanie nazwy konta e-mail. Zmiana hasła do konta pocztowego O2.pl może być dostępna tylko, jeśli skonfigurowałeś taką opcję w ustawieniach skrzynki pocztowej.

Jeśli zmiana hasła nie jest możliwa, skontaktuj się z dostawcą usługi, czyli z serwisem O2.pl w celu uzyskania dodatkowych informacji. Firma home.pl nie jest operatorem poczty O2.pl i nie świadczy wsparcia w zakresie zmiany hasła, odzyskiwania i obsługi konta pocztowego O2.pl.
 1. Przejdź na stronę logowania Poczty O2.pl pod adresem: https://poczta.o2.pl
 2. Kliknij przycisk: Nie pamiętasz hasła?, który widoczny jest w oknie logowania.
  Zmiana hasła do Poczty O2.pl
 3. Podaj adres e-mail konta pocztowego, do którego chcesz zmienić hasło, zaznacz reCaptcha i przejdź do kolejnego kroku, klikając przycisk: Przejdź dalej.Zmiana hasła do poczty O2.pl - Nie pamiętasz hasła do konta pocztowego?
 4. Skorzystaj z jednej z dostępnych form odzyskiwania hasła: SMS, Pytanie pomocnicze lub E-mail pomocniczy.
  WAŻNE! Wyświetlone w tym miejscu opcje zmiany hasła są dostępne tylko wtedy, kiedy zostały wcześniej skonfigurowane w ustawieniach konta. W przypadku kiedy nie skonfigurowałeś opcji odzyskiwania hasła, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta O2.pl i poproś o pomoc.

  Zmiana hasła do poczty O2.pl

 5. Jeśli skonfigurowałeś opcje odzyskiwania hasła, po kliknięciu jednej z nich, rozpoczęta zostanie procedura zmiany hasła.
  • Po wybraniu opcji SMS, będziesz mógł wysłać płatną wiadomość SMS, która umożliwi zmianę hasła. Przepisz otrzymany w wiadomości SMS kod i podaj nowe hasło dostępu.
  • Skorzystaj z opcji E-mail pomocniczy, aby otrzymać wiadomość e-mail z kodem. Przepisz otrzymany w wiadomości e-mail kod i podaj nowe hasło dostępu do konta.
  • Wybierz Pytanie pomocnicze, aby odpowiedzieć na ustawione przez Ciebie pytanie pomocnicze. Jeśli odpowiesz poprawnie, będziesz mógł wprowadzić nowe hasło dostępu do swojego konta pocztowego.

  Zmiana hasła do poczty O2.pl - podaj nowe haslo

 6. Po kliknięciu przycisku: Zmień hasło, hasło dostępu do Twojego konta pocztowego O2.pl  zostanie zmienione. Zaloguj się ponownie przy pomocy nowego hasła dostępu.

Jak zmienić hasło do Poczty O2.pl? Znam obecne hasło

 1. Przejdź na stronę logowania Poczty O2.pl pod adresem: https://poczta.o2.pl
 2. Podaj adres e-mail i hasło dostępu, aby zalogować się do skrzynki e-mail.
  Zmiana hasła do poczty O2.pl - okno logowania
 3. W prawym rogu ekranu skorzystaj z sekcji: Zmień hasło (po kliknięciu nazwy konta).
  Ustawienia konta e-mail w O2.pl - kliknij opcję: Zmień hasło.
 4. Wprowadź obecne oraz nowe hasło dostępu do skrzynki e-mail i zapisz zmiany.Podaj obecne i nowe hasło dostępu do skrzynki e-mail w O2.pl.
 5. Po kliknięciu przycisku: Zapisz zmiany, hasło dostępu do konta pocztowego w O2.pl zostanie zmienione. Możesz zalogować się ponownie przy pomocy nowego hasła dostępu.

Jak skonfigurować opcje odzyskiwania hasła w Poczcie O2.pl?

Jeśli nie pamiętasz hasła do konta pocztowego O2.pl lub chcesz skorzystać z opcji odzyskiwania hasła do konta pocztowego WP.pl, konieczne jest skonfigurowanie takich opcji w profilu konta pocztowego.

W celu odzyskania hasła do konta pocztowego O2.pl możesz samodzielnie:

 • podać numer telefonu komórkowego, na który otrzymasz kod SMS niezbędny do zmiany hasła,
 • dodać pomocniczy adres e-mail, na który otrzymasz link do zmiany hasła dla konta pocztowego O2.pl,
 • ustawić pytanie pomocnicze (bez podawania numeru telefonu lub dodatkowego adresu e-mail), które po wskazaniu prawidłowej odpowiedzi, pozwoli Ci zmienić hasło dostępu do skrzynki e-mail O2.pl.
Pamiętaj, że brak ustawionych opcji odzyskiwania hasła, może uniemożliwić Ci ponowny dostęp do konta e-mail. Rozwiązania te stosowane są na bezpłatnych skrzynkach e-mail, których rejestracja nie wymaga podawania danych personalnych, a weryfikacja użytkownika jest ograniczona. Decydując się na Pocztę home.pl, możesz odzyskać hasło za pomocą swojego konta klienta oraz wniosku o zmianę hasła. Poczta home.pl dodatkowo posiada kopie zapasowe wiadomości e-mail,  które w każdej chwili możemy dla Ciebie przywrócić. Twoja poczta e-mail w home.pl jest bezpieczna, prywatna i pozbawiona reklam.
 1. Przejdź na stronę logowania Poczty O2.pl pod adresem: https://poczta.o2.pl
 2. Podaj adres e-mail i ustalone hasło dostępu, zaloguj się do skrzynki e-mail.
  Zmiana hasła do Poczty O2.pl. Jak skonfigurować opcje odzyskiwania hasła?
 3. W prawym rogu ekranu skorzystaj z sekcji: Zmień hasło (po kliknięciu nazwy konta).
  Ustawienia konta e-mail w O2.pl - przejdź do opcji: Zmień hasło.
 4. W sekcji Odzyskaj dostęp możesz sprawdzić aktualny numer telefonu oraz pomocniczy adres e-mail. Za pomocą przycisku Edytuj zlokalizowanego po prawej stronie, możesz zmienić numer telefonu oraz pomocniczy adres e-mail. Możesz w tym miejscu także ustawić pytanie pomocnicze, jeśli nie chcesz podawać danych kontaktowych.
  Zmiana ustawień opcji odzyskiwania hasła w Poczcie O2.pl.

Jak zmienić hasło przy popularnych kontach e-mail innych dostawców (np. Gmail, O2, Onet)?

 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie

Bezpieczna Poczta e-mail

2 mln użytkowników nie może się mylić. Wybierz niezawodny i bezpieczny e-mail z kalendarzem, organizacją zadań i bez spamu.