Jak usunąć hasło w Windows 10?

Korzystanie z loginów i silnych haseł, to jeden z bezpiecznych sposobów na ochronę swoich urządzeń i kont. Bywa jednak, że specyfika używania przez nas jakiegoś komputera nie wymaga takich zabezpieczeń i każdorazowe wpisywanie hasła staje się utrudnieniem. Sprawdź, jak usunąć hasło w Windows.

Zaktualizuj swoje aplikacje biurowe do najnowszego pakietu Office 2021.

SPIS TREŚCI

Jak usunąć hasło w Windows?

Podczas instalacji nowego systemu operacyjnego Windows na komputerze, kreator prosi nas o założenie profilu i nadanie hasła dostępu do urządzenia. Nie jest to jednak warunek konieczny, ponieważ jeśli klikniesz „Dalej” podczas tego procesu, po prostu pominiesz ten etap.

Jeśli jednak masz już nadane hasło i chcesz je wyłączyć, wykonaj kilka prostych czynności:

 1. Uruchom swój komputer i na klawiaturze użyj kombinacji Win+R. W polu tekstowym okienka Uruchamianie wpisz „netplwiz”, a następnie zatwierdź klikając OK.
  Jak usunąć hasło Windows 10?
 2. W nowym oknie zaznacz konto, którego dotyczy wyłączenie hasła i odznacz checkbox zaznaczony czerwoną ramką. Następnie kliknij Zastosuj lub OK.
  Wyłączenie hasła do logowania Windows 10.
 3. Podaj nazwę użytkownika i aktualne hasło, a następnie zatwierdź zmiany, klikając OK.
  Usunięcie hasła w Windows.
 4. Gotowe! Od tej pory nie musisz już podawać hasła podczas uruchamiania komputera. Aby w przyszłości móc znów używać hasła dostępu, wykonaj analogiczną ścieżkę z zaznaczeniem checkboxa w oknie Konta użytkowników.
Jeśli nadal korzystasz z Windows 10, a Twój komputer spełnia wymagania systemowe, zaktualizuj system do najnowszej wersji — Windows 11.

Zmiana hasła w Windows 10

Zmiana aktualnego hasła jest szybszą procedurą. Uruchom swój komputer, a następnie użyj kombinacji klawiszy Ctrl+Alt+Del i wybierz Zmień hasło. Zostaniesz poproszony/a o wpisanie obecnego hasła i dwukrotne wprowadzenie nowego. Zapisz zmiany i gotowe.
Zmiana hasła Windows 10.

Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie