Windows 10 – jak włączyć Bluetooth?

Bluetooth jest przydatną funkcją, którą wspiera wiele urządzeń, jak bezprzewodowe głośniki, kontrolery do gier, smartfony i komputery. Jeśli masz co najmniej kilkuletni komputer z Windowsem, jest prawie pewne, że to urządzenie obsługuje ten moduł. Sprawdź, jak włączyć Bluetooth na komputerze z Windows 10.

SPIS TREŚCI

Jeśli posiadasz komputer z systemem Windows 10, możesz zaktualizować go do najnowszej wersji Windows 11. Przed upgradem pamiętaj, aby sprawdzić wymagania systemowe.

Jak sprawdzić, czy komputer obsługuje Bluetooth?

Aby zweryfikować, czy Twój komputer może używać Bluetooth, otwórz Menedżer urządzeń. Wyszukaj tę frazę w wyszukiwarce Windows lub otwórz Ten komputer, za pomocą prawego przycisku myszy wyświetl Właściwości i kliknij Menedżer urządzeń.

Jak włączyć Bluetooth Windows 10?

Jeśli Twój komputer posiada moduł Bluetooth, znajdziesz odpowiednią sekcję na liście.

Windows 10 - jak włączyć bluetooth?

⇨ Sprawdź różnice między najnowszymi, dożywotnimi pakietami Office 2021.

Jak włączyć Bluetooth w Windows 10?

Jeśli wiesz już, że Twój komputer wspiera Bluetooth, włącz go, wykonując następujące kroki:

 1. Z Menu Start przejdź do Ustawień i wybierz sekcję Urządzenia.
  Ustawienia Windows 10.
 2. Następnie w podmenu Bluetooth i inne urządzenia znajdź suwak, odpowiedzialny za włączanie i wyłączanie Bluetooth. Kliknij i podświetl suwak, by włączyć funkcję. Aby znaleźć i podłączyć urządzenie Bluetooth do komputera, kliknij Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne.
  Uruchamianie Bluetooth w Windows.
 3. Opcjonalną metodą jest rozwinięcie sekcji Powiadomień w prawej części paska zadań. Następnie kliknij kwadrat uruchamiający Bluetooth.
  Pasek powiadomień Windows 10.
Czytaj więcej
 • Czy artykuł był pomocny ?
 • Tak   Nie